związane z wiekiem utrata słuchu

Co to jest związane z wiekiem utrata słuchu?

Jak słyszymy?

Dlaczego tracimy słuch z wiekiem?

Czy mogę zapobiec związane z wiekiem utrata słuchu?

Jak mogę sprawdzić, czy mam problem ze słuchem?

Co należy zrobić, jeśli mam problemy ze słuchu?

Jakie zabiegi i urządzeń może pomóc?

Czy moi przyjaciele i rodzina może mi pomóc?

Jakie badania są robione?

Gdzie można znaleźć dodatkowe informacje na temat związanego z wiekiem utrata słuchu?

Wiek związane utrata słuchu (głuchota starcza) jest utrata słuchu, który stopniowo pojawia się w większości z nas, jak się starzejemy. Jest to jedna z najczęstszych warunków wpływających na starszych i starszych dorosłych.

Około jedna trzecia ludzi w Stanach Zjednoczonych w wieku od 65 do 74 lat ma utratą słuchu, a prawie połowa osób powyżej 75 mają trudności słuchu. Masz problem ze słuchu może sprawić, że trudno zrozumieć i przestrzegać zaleceń lekarza, reaguje na ostrzeżenia i usłyszeć telefon, dzwonki i alarmy przeciwpożarowe. utrata słuchu może również sprawić, że trudno cieszyć się rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, co prowadzi do poczucia izolacji.

Wiek związane z ubytkiem słuchu najczęściej występuje w obu uszach, które ich dotyczą w równym stopniu. Ponieważ strata jest stopniowe, jeśli masz związane z wiekiem utrata słuchu nie może zrozumieć, że straciłeś niektóre zdolność słyszenia.

Istnieje wiele przyczyn związanych z wiekiem utrata słuchu. Najczęściej wynika to ze zmian w uchu wewnętrznym, jak się starzejemy, ale może również wynikać ze zmian w uchu środkowym, albo ze złożonych zmian wzdłuż szlaków nerwowych od ucha do mózgu. Pewne warunki medyczne i leki mogą również odgrywać pewną rolę.

Przesłuchanie zależy od szeregu wydarzeń, które zmieniają się fal dźwiękowych w powietrzu na sygnały elektryczne. Twój nerw słuchowy, a następnie przenosi te sygnały do ​​mózgu za pośrednictwem szeregu skomplikowanych kroków.

Fale dźwiękowe wprowadzić małżowinę uszną i podróży przez wąski korytarz zwany kanał ucha, co prowadzi do błony bębenkowej;. Błona bębenkowa drga z przychodzących fal dźwiękowych i wysyła te wibracje na trzech drobnych kości w uchu środkowym. Kości te są nazywane młoteczka, kowadełka i strzemiączka,;. Kości w uchu środkowym kilka wibracje dźwiękowe z powietrza drgań płynu w ślimaku ucha wewnętrznego, który jest w kształcie ślimaka i wypełnione płynem. Elastyczna przegroda działa od początku do końca ślimaka, dzieląc go na część górną i dolną. Partycja ta nazywana jest błona podstawowa, ponieważ służy jako podstawa lub parterze, na którym najważniejsze struktury słuchowe siedzieć;. Gdy drgania powodują płynu wewnątrz ślimaka marszczyć, tworzy falę wzdłuż błony podstawnej. Komórki czuciowe Włosy komórki siedzi na górze podstawnej membraną jeździć na fali;. Ponieważ komórki słuchowe poruszać się w górę iw dół, mikroskopijne rzuty owłosienia podobne (znane jako stereocilia), które okoń na szczycie komórek słuchowych uderzać o struktury pokrywającej i zginać. Zgięcie porów, kanałów, które są na końcach w rzęski, aby otworzyć. Kiedy tak się dzieje, chemikalia pęd do komórek, tworząc sygnał elektryczny;. Nerw słuchowy niesie ten sygnał elektryczny do mózgu, który zamienia go w dźwięk, który możemy rozpoznać i zrozumieć.

Wiele czynników może przyczynić się do utraty słuchu, jak się starzeć. To może być trudne do odróżnienia związanego z wiekiem utrata słuchu od strat, które mogą wystąpić z innych powodów, takich jak długotrwałego narażenia na hałas słuchu.

Uraz akustyczny jest spowodowane długotrwałym narażeniem na dźwięki, które są albo zbyt głośno lub trwają zbyt długo. Tego rodzaju ekspozycji na hałas może spowodować uszkodzenie komórek słuchowych w uchu, które pozwalają słyszeć. Kiedy komórki te włosy są uszkodzone, nie odrastają i słyszalność jest zmniejszona.

Warunki, które są bardziej powszechne u osób starszych, takich jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca, mogą przyczynić się do utraty słuchu. Leki, które są toksyczne dla komórek czuciowych w uszach (na przykład, niektóre leki chemioterapii) również może powodować utratę słuchu.

Rzadko, związane z wiekiem utrata słuchu może być spowodowane nieprawidłowościami ucha zewnętrznego lub ucha środkowego. Takie anomalie mogą obejmować funkcję błonę bębenkową Błona bębenkowa () lub zmniejszoną czynnością trzech drobnych kości w uchu środkowym, które prowadzą fal dźwiękowych z błony bębenkowej do ucha wewnętrznego zmniejszona.

Większość starszych ludzi, którzy doświadczyli utraty słuchu mają połączenie zarówno związanej z wiekiem utraty słuchu oraz uraz akustyczny.

W tym czasie naukowcy nie wiedzą, jak zapobiec związane z wiekiem utrata słuchu. Jednakże, można zabezpieczyć się przed uraz akustyczny, chroniąc uszy od dźwięków, które są zbyt głośno i zbyt długo trwać. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych źródeł szkodliwych dźwięków, takich jak głośnej muzyki, broni palnej, Skutery śnieżne, kosiarki do trawy i dmuchawy do liści. Unikanie głośnych dźwięków, co zmniejsza ilość czasu, jesteś narażony na hałas oraz chroniąc uszy zatyczki do uszu lub nauszników są proste rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swój słuch i ograniczyć ilość słuchu możesz stracić, jak się starzeć ,

Zadaj sobie następujące pytania. Jeśli odpowiesz “tak” na trzy lub więcej z tych pytań, możesz mieć problem ze słuchem, a może trzeba sprawdzić słuch.

Adaptacja: Newman, C.W. Weinstein, B.E., Jacobson, G.P., & Hug, G.A. (1990). Przesłuchanie Inventory handicapem dla dorosłych [HHIA]: psychometrycznych adekwatności i audiometryczne korelaty. Słuchajcie Ucho, 11, 430-433.

problemy ze słuchem mogą być poważne. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli uważasz, że masz problem ze słuchem jest skonsultować się z lekarzem. Istnieje kilka rodzajów specjalistów, którzy mogą pomóc. warto zacząć od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, otolaryngologa, audiologa lub specjalisty aparatów słuchowych. Każdy ma inny rodzaj szkolenia i wiedzę fachową. Każda z nich może być ważną częścią twojego słuchu opieki zdrowotnej.

Leczenie będzie zależeć od stopnia ubytku słuchu, więc niektóre zabiegi będą pracować dla was lepsze niż inne. Istnieje wiele urządzeń i aparatów, które pomogą Ci lepiej słyszeć, gdy masz utratę słuchu. Oto najczęściej spotykane

Rząd / NIDCD

Ty i Twoja rodzina pracować razem, aby żyć z utratą słuchu łatwiejsze. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić

Pracując razem, aby lepiej słyszeć może być trudne na siebie przez chwilę. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do oglądania ludzi, jak mówią i dla ludzi, aby przyzwyczaić się do mówienia głośniej i wyraźniej. Bądź cierpliwy i nadal współpracować. Słysząc lepiej jest warte wysiłku.

Jest wspieranie badań nad przyczynami związanymi z wiekiem utrata słuchu, w tym czynniki genetyczne. Niektórzy naukowcy NIDCD wspierane badają potencjał odrasta nowych komórek słuchowych w uchu wewnętrznym za pomocą leków lub terapii genowych. Inne NIDCD wspierane prace odkrywania leków, które mogą zapobiec lub zmniejszyć hałas i indukowane związane z wiekiem utrata słuchu. Naukowcy wspierane przez rozwijają się także i urządzenia rafineryjne, które można wykorzystać, aby pomóc ludziom związanym z wiekiem utrata słuchu.

Utrzymuje katalog organizacji, które dostarczają informacji na temat normalnych i nieuporządkowanych procesów słuchu, równowagi, smaku, zapachu, głosu, mowy i języka.

Użyj następujących słów kluczowych, które pomogą Ci znaleźć organizacje, które mogą odpowiedzieć na pytania i udziela informacji na temat związane z wiekiem utrata słuchu

Aby uzyskać więcej informacji, dodatkowych adresów i numerów telefonów lub drukowanej listy organizacji, kontaktów

Pub rządu. Nr 97-4235; marzec 2016