zmęczenie nadnerczy: co powoduje?

Nadnerczy zmęczenie jest terminem stosowanym do kolekcji niespecyficzne objawy, takie jak bóle mięśni, zmęczenie, nerwowość, zaburzenia snu i problemów trawiennych. Termin często pojawia się w popularnych książek dla zdrowia i medycyny na alternatywnych stronach internetowych, ale nie jest to akceptowane diagnoza medyczna.

Nadnercza produkują różne hormony, które są niezbędne do życia. Niewydolność nadnerczy terminem medycznym (choroba Addisona) odnosi się do niedostatecznej produkcji jednego lub więcej z tych hormonów w wyniku wystąpienia choroby.

Oznaki i objawy niewydolności nadnerczy może obejmować

Niewydolność nadnerczy można zdiagnozować za pomocą badań krwi i specjalnych testach stymulacyjnych, które pokazują, nieodpowiedni poziom hormonów nadnerczy.

Zwolennicy twierdzą, zmęczenie nadnerczy diagnozy jest to łagodna forma niewydolności nadnerczy spowodowanego przewlekłym stresem. Nieudowodnionym Teoria nadnerczy zmęczenie jest to, że nadnercza nie są w stanie nadążyć za potrzebami wiecznego pobudzenia walki lub lotu. W rezultacie, nie dają one dość mało hormonów trzeba czuć się dobrze. Istniejące badania krwi, według tej teorii, nie są wystarczająco czułe, aby wykryć taki mały spadek funkcji nadnerczy – ale twoje ciało.

To frustrujące mieć uporczywe objawy lekarz nie można łatwo wytłumaczyć. Ale przyjmując medycznie nierozpoznane diagnozę od lekarza bez zastrzeżeń może być gorzej. Niesprawdzone środki na tzw zmęczenia nadnerczy może opuścić czujesz chory, a prawdziwą przyczyną – takie jak depresja lub fibromialgii – kontynuuje odcisnąć swoje piętno.

Z

wizyty u lekarza