zespół antyfosfolipidowy;

Zespół antyfosfolipidowy występuje, gdy układ odpornościowy mylnie atakuje niektóre z normalnych białek we krwi. Zespół antyfosfolipidowy może powodować zakrzepy w celu utworzenia w obrębie tętnic lub żył. Może również spowodować komplikacje ciąży, takich jak poronienie i poród martwego płodu.

Zespół antyfosfolipidowy może powodować zakrzepy tworząc w żyłach nóg, stan znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Zespół antyfosfolipidowy może również powodować zakrzepy tworząc w narządach takich jak nerki i płuca. Obrażenia zależy od rozległości i umiejscowienia skrzepu. Na przykład, zakrzep w mózgu może powodować udar.

Kiedy udać się do lekarza

Nie ma lekarstwa na zespół antyfosfolipidowy, ale leki mogą być skuteczne w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zakrzepów.

Gdy jest to nagły wypadek

Oznaki i objawy zespołu antyfosfolipidowego może obejmować

Rola fosfolipidów

Inne, rzadsze objawy m.in.

Klasyfikacje

Rzadkie objawy m.in.

Jeśli masz już chorobom autoimmunologicznym, porozmawiaj z lekarzem o tym, czy powinny być testowane pod kątem przeciwciał antyfosfolipidowych.

Inne powody, aby skontaktować się z lekarzem m.in.

Jeśli masz zespół antyfosfolipidowy i myślisz o próbę ciąży, zabiegi są dostępne w czasie ciąży. Ale pamiętaj, aby szukać opieki położniczej biegłego dostawcy, aby omówić swoje opcje.

Szukają pomocy w nagłych wypadkach, jeśli masz pewne inne poważne oznaki i objawy. Szukać

W zespole antyfosfolipidowym, organizm produkuje przeciwciała przeciwko omyłkowo białek wiążących fosfolipidy, rodzaj Obecnie tłuszczu we krwi, który odgrywa kluczową rolę w krzepliwości krwi (krzepnięcia). Przeciwciała są wyspecjalizowane białka, które zwykle atakują intruzów ciała, takich jak wirusy i bakterie. Gdy przeciwciała atakują białka wiążącego fosfolipidów, krzepnięcie krwi może nienormalnie.

Istnieją dwa główne klasyfikacje zespołem antyfosfolipidowym

Niektóre czynniki związane z rozwojem przeciwciała antyfosfolipidowe – chociaż nie koniecznie z rozwojem zespołu. Zawierają

Czynniki ryzyka obejmują zespołem antyfosfolipidowym

Jest to możliwe, aby przeciwciała związane z zespołem antyfosfolipidowym nigdy nie rozwija objawów. Jednakże, jeśli masz te przeciwciała, ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi wzrasta zwłaszcza jeśli

W zależności, który organ jest dotknięte przez zakrzep krwi i jak ciężka przeszkoda przepływu krwi do narządem jest zespół antyfosfolipidowy nieleczona może prowadzić do trwałego uszkodzenia lub śmierci. Powikłania mogą obejmować

W większości przypadków jest to powikłania zespołu antyfosfolipidowego – takich jak zakrzepica żył głębokich, udaru lub utraty ciąży – to poprosi szukać opieki medycznej. W zależności od komplikacji, będziesz prawdopodobnie zobaczyć się ze specjalistą. Dla zakrzepicy żył głębokich, na przykład, można spotkać się ze specjalistą chorób naczyniowych, położnictwa lub hematologii. Jesteś bardziej prawdopodobne, aby zobaczyć się ze specjalistą, jeśli badanie wykonane przez niewyjaśnione krzepnięcia lub utraty ciąży pokazuje przeciwciała antyfosfolipidowe.

Czynniki ryzyka dla rozwijających się objawów

Co możesz zrobić

Standardowe leczenie wstępne

Leczenie w czasie ciąży

eksperymentalne leczenie

Jeśli wziąć leki przeciwzakrzepowe

Jeśli nie brać leki przeciwzakrzepowe

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo ziemi na pokrycie, to jest dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się, w tym, czego oczekiwać od lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas.

Dla zespołu antyfosfolipidowego, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać dodatkowe pytania w czasie wizyty.

Czego można oczekiwać od lekarza

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść nad punktami chcesz porozmawiać o pogłębione. Lekarz może poprosić

Jeśli masz jeden lub więcej epizodów zakrzepicy lub utraty ciąży, które nie zostały wyjaśnione przez znanych warunków zdrowotnych, lekarz może zaplanować badania krwi w celu sprawdzenia nieprawidłowego krzepnięcia oraz na obecność przeciwciał białek wiążących fosfolipidy.

Badania krwi na zespół antyfosfolipidowy wygląd przez co najmniej jedno z następujących trzech przeciwciał we krwi

Aby potwierdzić diagnozę zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała muszą pojawić się we krwi, co najmniej dwukrotnie, w badaniach przeprowadzonych przez co najmniej 12 tygodni.

Lekarze zazwyczaj używają leków, które zmniejszają skłonność twojej krwi do skrzepu w leczeniu zespołu antyfosfolipidowego. Nie leczy choroby, ale nie zapobiegają jego najbardziej poważne komplikacje.

Jeśli masz zakrzepicy, standardowe leczenie wstępne obejmuje kombinację leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzenie krwi) leki.

Gdy bierzesz leki przeciwzakrzepowe, lekarz będzie kontrolował dawkę z badania krwi, aby mieć pewność, że krew jest w stanie krzepnięcia wystarczy, aby zatrzymać krwawienie cięcia lub krwawienie podskórne od siniaków.

leczenia przeciwzakrzepowego jest bardziej złożona w czasie ciąży. Leczenie jest kosztowne, wymaga jednak regularnych iniekcji i posiada pewne istotne ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

Rzadko, warfaryna może powodować wady wrodzone, dlatego nie zaleca się stosowania w czasie ciąży. W rzadkich przypadkach, lekarz może przepisać warfaryny w czasie ciąży, jeśli korzyści z używania go przewyższają ryzyko.

Chociaż leczenie przeciwkrzepliwe w okresie ciąży może być skomplikowane, dobrą wiadomością jest to, że zazwyczaj zapobiega antyfosfolipidowy poronienie związane syndrom.

Przez cały czas ciąży, lekarz będzie kontrolował dawkę leku rozrzedzenie krwi z badania krwi. Testy te zapewniają, że twoja krew jest w stanie krzepnięcia wystarczy, aby zatrzymać krwawienie cięcia lub krwawienie podskórne od siniaków.

Kilka nowych zabiegi są uważane za zespołem antyfosfolipidowym, w tym

W zależności od planu leczenia dla zespołu antyfosfolipidowego, istnieją dodatkowe kroki można podjąć, aby chronić swoje zdrowie.

Jeśli zespół antyfosfolipidowy wymaga, aby przyjmować leki przeciwzakrzepowe, podjąć dodatkowe środki ostrożności, żeby nie raniąc siebie i aby uniknąć krwawienia. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami

Niektóre pokarmy i leki mogą wpływać dobrze twoje leki przeciwzakrzepowe. Zapytaj swojego lekarza o wskazówki na temat

Bezpiecznych wyborów żywieniowych. Witamina K może zmniejszać skuteczność warfaryny. To ważne, aby być spójne, ile witaminy K dostaniesz codziennie. Średnia dzienna wartość witaminy K dla dorosłych mężczyzn wynosi 120 mikrogramów (mcg). Dla dorosłych kobiet, to 90 mcg. Jedząc małe ilości żywności, które są bogate w witaminy K nie mogą być szkodliwe, unikać spożywania dużych ilości jarmuż, szpinak, sałata, brokuły, brukselka, pietruszka, Collard zieleni, zieleni gorczycy i soi.

Z drugiej strony, sok żurawinowy i alkohol może niebezpiecznie zwiększyć rozrzedzenie krwi działanie warfaryny. Zapytaj swojego lekarza, jeśli chcesz ograniczyć lub uniknąć tych napojów.

Jeśli masz przeciwciała antyfosfolipidowe ale nie biorą leki przeciwzakrzepowe, środków ostrożności

wizyty u lekarza