żel APF

Używa Dla APF Gel

Klasa terapeutyczna: Cariostatic

Stwierdzono, że fluorek być pomocne w zmniejszaniu liczby wgłębień w zębach. Jest to zwykle naturalnie obecne w wodzie do picia. Jednak niektóre obszary kraju nie ma w wodzie wystarczająco wysokim poziomie, aby zapobiegać próchnicy. W celu uzupełnienia tego, bardzo fluor można dodawać do diety. Niektóre dzieci mogą wymagać zarówno fluorek dietetyczna i miejscowego leczenia fluorków przez dentystę. Zastosowanie pasty z fluorem lub płukania może być pomocny.

Biorąc dodatkowo fluorek ustnej nie zastępuje dobrych nawyków stomatologicznych. Należą do jedzenia dobrej diety, szczotkowanie i nitkowanie zębów często i mając regularne kontrole stomatologiczne.

Fluor można również stosować do innych warunków, określana przez lekarza.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę.

Dla dobrego zdrowia, ważne jest, aby jeść zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Postępuj ostrożnie dowolny program dietetyczny Twój pracownik służby zdrowia może zalecić. Dla konkretnej diety witaminy i / lub potrzeb mineralnych, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia o listę odpowiednich pokarmów. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin i / lub minerałów w diecie, można zdecydować się na uzupełnienie diety.

Ludzie uzyskać potrzebne fluorku z ryb, w tym kości, herbata i wody pitnej, która fluorek dodanych do niego. Żywność, która jest gotowana w wodzie zawierającej fluor lub patelnie pokryte teflonem zapewnia także fluor. Jednak potrawy gotowane w patelni aluminiowych zapewniają mniej fluoru.

Znaczenie diety

Dzienna ilość fluorku potrzebna jest określona na różne sposoby.

Nie ma RDA lub RNI fluorku. Zalecanego dziennego spożycia dla fluoru są ogólnie zdefiniowane następująco

Zapamiętaj

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Problemy dzieci, które nie zostały zgłoszone w spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych. Dawki fluorku sodu, które są zbyt duże i są brane przez dłuższy czas może powodować problemy kości i przebarwienia zębów u dzieci.

Problemy osób starszych nie donoszono o spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych. Starsi ludzie są bardziej narażeni na bóle stawów, problemy z nerkami lub wrzody żołądka, które mogą być wykonane gorzej biorąc duże dawki fluorku sodu. Należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów zawierających fluorek sodu. To nie może być specyficzny dla APF Gel. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku tylko zgodnie z zaleceniami służby zdrowia. Nie bierz go więcej i nie biorą go częściej niż zamówiony. Zbyt duża fluorek okresie czasu może powodować niepożądane skutki.

Dla osób przyjmujących formę żucia tabletka leku

Dla osób biorących doustnej postaci ciekłej tego leku

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przed użyciem APF Gel

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Poziom fluorków obecnych w wodzie jest różna w różnych częściach USA Jeśli przenosisz się do innego obszaru, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia w nowym obszarze, jak najszybciej, aby sprawdzić, czy ten lek jest nadal potrzebna czy potrzeb dawki zostać zmienione. Ponadto, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli zmienisz dziecięce nawyki żywieniowe (np karmienia piersią preparat dla niemowląt) wody pitnej (np wodociąg do nonfluoridated wody butelkowanej) lub filtracja (np kranu wody filtrowanej wody z kranu) ,

Nie należy przyjmować suplementy wapnia lub produktów zawierających wodorotlenek glinu i fluorek sodu w tym samym czasie. Najlepiej jest dawkach przestrzeni tych dwóch produktów w odstępie 2 godzin, aby uzyskać maksimum korzyści z każdego leku.

Poinformować pracownika służby zdrowia jak najszybciej, jeśli widoczne są białe, brązowe lub czarne plamy na zębach. Są oznaki zbyt dużo fluoru u dzieci, gdy jest przekazywana w okresie rozwoju zębów.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Prawidłowe użycie fluorku sodu

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

fluorek sodu w wodzie do picia lub traktowane jako dodatek na ogół nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Biorąc jednak przedawkowanie fluoru może spowodować poważne problemy.

Przerwać przyjmowanie tego leku i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z poniższych objawów występuje

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas używania APF Gel

APF żelowe Side Effects