sztuczne substancje słodzące: dowolny wpływ na poziom cukru we krwi?

Można korzystać z większości substytutów cukru, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, w tym

Sztuczne substancje słodzące, zwane również zamienniki cukru, oferują słodkości cukru bez kalorii. Sztuczne słodziki są wiele razy słodszy niż cukier, więc zajmuje mniejszą kwotę do słodzenia potraw. To dlatego potrawy wykonane ze sztucznych słodzików może mieć mniej kalorii niż te wykonane z cukrem.

zamienniki cukru nie wpływa na poziom cukru we krwi. W rzeczywistości, w większości sztuczne słodziki są uważane za “wolne” – pokarmy Pokarmy zawierające mniej niż 20 kalorii i 5 gramów lub mniej węglowodanów – bo nie liczy się jako kalorii lub węglowodanów na giełdzie cukrzycy. Należy jednak pamiętać, pozostałe składniki w środkach spożywczych zawierających sztuczne substancje słodzące mogą nadal wpływać na poziom cukru we krwi.

Potrzebne są dalsze badania, ale badania są coraz częściej, że korzyści z zastąpienia cukru słodzony żywności i napojów z tymi, które zostały sztucznie słodzone mogą nie być tak oczywiste, jak kiedyś sądzono, zwłaszcza jeżeli jest spożywany w dużych ilościach. Jednym z powodów może być “efekt odbicia”, gdzie niektórzy ludzie w końcu zużywa więcej niezdrowego rodzaju żywności z powodu błędnego postrzegania, bo to jest bez cukru jest to zdrowe.

Należy także zachować ostrożność w przypadku alkoholi cukrowych – w tym mannitol, sorbitol i ksylitol. Alkohole cukrowe mogą zwiększyć swój poziom cukru we krwi. A dla niektórych osób, alkohole cukrowe mogą powodować biegunkę.

Z

wizyty u lekarza