przeciwskurczowe

Klasa terapeutyczna: przeciwmuskarynowe Combination

Używa Dla przeciwskurczowe

Farmakologiczna Klasa: Atropina

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Poważne działania niepożądane mogą być bardziej prawdopodobne u niemowląt i dzieci, zwłaszcza tych z spastyczne porażenie lub uszkodzenia mózgu. Niezwykłe emocje, nerwowość, niepokój, drażliwość lub i niezwykłe ciepło, suchość i zaczerwienienie skóry są bardziej prawdopodobne u dzieci, które są zazwyczaj bardziej wrażliwe na działanie alkaloidów wilcza jagoda. Również, gdy belladonna alkaloidy są podawane dzieciom w czasie upałów, może nastąpić szybki wzrost temperatury ciała. Ponadto, barbituranów tego leku może spowodować, że niektóre dzieci stają nadpobudliwe.

Zamieszanie lub utrata pamięci; zaparcia; utrudnione oddawanie moczu, senność, suchość w jamie ustnej, nosa, gardła i skóry, a także niezwykłe emocje, nerwowość, niepokój lub drażliwość może być bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodsi dorosłych do skutków alkaloidów wilcza jagoda i barbiturany. Ponadto, może wystąpić ból oka, co może być oznaką jaskry.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem przeciwskurczowe

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają alkaloidy Belladonna i fenobarbital. To nie może być specyficzny dla przeciwskurczowe. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku około 30 minut do 1 godziny przed posiłkiem, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany, Medycyna dla napadów; mięśniowe zwiotczające; lub znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku w ciągu 1 godziny od podjęcia środków zobojętniających lub lek na biegunkę. Biorąc je zbyt blisko siebie uczyni alkaloidy Belladonna mniej skuteczne.

alkaloidy Belladonna często sprawiają, że mniej potu, przez co temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas wysiłku lub upałów podczas przyjmowania tego leku, ponieważ przegrzanie mogłaby spowodować udar cieplny. Jest to szczególnie ważne u dzieci biorących alkaloidy Belladonna.

Prawidłowe użycie alkaloidów wilcza jagoda i fenobarbital

Ten lek może powodować oczy, by stać się bardziej wrażliwe na światło niż są normalnie. Noszenie okularów przeciwsłonecznych i unikanie zbyt dużej ekspozycji na jasne światło może pomóc zmniejszyć dyskomfort.

Ten lek może spowodować niektórzy ludzie mają niewyraźne widzenie lub stać się senny, zawroty głowy lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi lub nie może dobrze widzieć.

Ten lek może powodować suchość w jamie ustnej, nosa lub gardła. Dla chwilowej ulgi suchości w jamie ustnej, korzystanie bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez ponad 2 tygodnie, należy skontaktować się z dentystą. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania przeciwskurczowe

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zespół jelita drażliwego dicyklominy, Bentyl, Amitiza, hioscyjamina, Metamucil, Levsin, Librax, psyllium

Jelit doksycyklina, wankomycyna, Librax, albendazolu, Donnatal, Vibramycin, Vancocin, Doryx

Wrzód dwunastnicy omeprazol, pantoprazol, ranitydyna, Prilosec, Protonix, famotydyna, Zantac, węglan wapnia

Przeciwskurczowe Side Effects

Przeciwskurczowe (atropina / hioscyjamina / fenobarbital / skopolamina)