powoduje ból stawu skokowego

Twoja kostka jest skomplikowana sieć kości, więzadeł, ścięgien i mięśni. wystarczająco wytrzymałe, aby masy ciała i pozwalają przenieść, kostki mogą być podatne na zranienia i bólu.

Możecie czuć ból po wewnętrznej lub zewnętrznej z kostki lub wzdłuż ścięgna Achillesa, która łączy mięśnie w dolnej części nogi do kości piętowej. Chociaż łagodne bóle stawu skokowego często dobrze reaguje na leczenie w domu, może to zająć trochę czasu, aby rozwiązać. Należy skonsultować się z lekarzem na silny ból stawu skokowego, zwłaszcza jeśli jest następstwem urazu.

Mają silny ból lub obrzęk; mają otwartą ranę lub ciężkie kalectwo; mają objawy zakażenia, takie jak zaczerwienienie, ciepło i tkliwość w obszarze zagrożonym lub gorączka powyżej 100 F (37,8 ° C), nie można umieścić ciężar na nogę

Natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej Jeśli jesteś

Nawet stosunkowo łagodne uszkodzenie kostkę może być bardzo bolesne, przynajmniej początkowo. Jest to zazwyczaj bezpieczne spróbować środków domu na chwilę.

Zaplanuj wizytę urzędu, jeśli ciebie

Dla wielu urazów stawu skokowego, środki samoopieki złagodzić ból. Przykłady obejmują

Dbanie o siebie

Nawet przy najlepszej opieki, może masz jakieś kostki obrzęk, sztywność stawów lub ból, szczególnie pierwszą rzeczą, w godzinach porannych lub po byłaś aktywna, przez kilka tygodni.

wizyty u lekarza

Uporczywy obrzęk, że nie poprawi się po dwóch do pięciu dniach leczenia w domu, mają przewlekły ból, że nie poprawi się po kilku tygodniach

Odpoczynek. Przechowywać odciążyć kostki jak najwięcej. Oderwij się od swoich normalnych zajęć;. Lodu. Umieść okład z lodu lub worek mrożonego groszku na kostce przez 15 do 20 minut trzy razy dziennie;. Kompresji. Użyj bandaż kompresji w celu zmniejszenia obrzęku;. Elevation. Podnieść nogę powyżej poziomu swojego serca, aby zmniejszyć obrzęk;. Over-the-counter leki przeciwbólowe. Leki takie jak ibuprofen (Advil, Motrin IB, inne) oraz sód naproksen (Aleve) może złagodzić ból i wspomóc gojenie.