Podejście – nerwiak węchowy zarodkowy

Diagnoza

zabiegi

W ośrodkach medycznych, specjaliści współpracują ze sobą, aby zapewnić Państwu ekspertów, zindywidualizowanej opieki.

Oferuje szybkie, skoordynowane badania diagnostyczne i oceny, które wykonywane są przez zespół wykwalifikowanych lekarzy posiadających specjalistyczną wiedzę w nosa i zatok nowotworów, w tym nerwiak węchowy zarodkowy. Lekarze wykorzystują najnowsze metody badawcze.

Diagnoza nerwiak węchowy zarodkowy może obejmować

Analiza patologiczna. konieczne jest dokładne badanie i analiza próbek biopsji nerwiak węchowy zarodkowy odróżnić od innych nowotworów, które mogą wystąpić podobne. Diagnoza nerwiak węchowy zarodkowy jest trudne, ponieważ jest bardzo rzadkie i mogą pojawić się bardzo podobny do innych nowotworów, które występują w obrębie głowy, szyi lub obszarach nosa.

Analiza patologiczny określa również agresywność (jakości) guza. patolodzy korzystać z najnowszych osiągnięć w badaniu molekularnym patologicznego, aby dokładnie zdiagnozować nerwiak węchowy zarodkowy.

Leczenie zazwyczaj polega nerwiak węchowy zarodkowy chirurgii i radioterapii. Chemioterapii innej opcji leczenia, które mogą być stosowane.

głowy i szyi chirurdzy i neurochirurdzy są liderami w wykonywaniu operacji nerwiak węchowy zarodkowy, które mogą być trudne procedury. Generalnie, neurochirurg i chirurg głowy i szyi pracować razem jako zespół, aby usunąć nerwiak węchowy zarodkowy bezpiecznie i skutecznie.

Techniki chirurgiczne różnić, w zależności od lokalizacji nowotworu i ogólnie obejmują procedury wykonywane przez

Głowy i szyi chirurga w celu usunięcia części nosowej guza. Głowa i szyja chirurg może wykonać nacięcie wzdłuż boku nosa (rhinotomy bocznej), aby uzyskać dostęp do raka. Lub, w wielu przypadkach, procedura może być wykonywana za pomocą mało inwazyjnego zabiegu chirurgicznego dostępu do nowotworu przez nos.

Endoskopowa chirurgia wykorzystuje długą, cienką rurkę (endoskopu), wyposażonego w kamerę włożona przez nos, do oceny raka. Specjalnych narzędzi chirurgicznych przejściu przez endoskop wizualizację powierzchni i pomóc w usunięciu nowotworu i otaczającej tkanki.

Patolodzy bada krawędzie (marginesy) tkanki usunięte podczas operacji (mrożone analizy sekcji). To pomaga lekarza, aby jak najwięcej nowotworu jest usuwane podczas operacji, jak to możliwe.

Radioterapia stosuje wiązkę o wysokiej energii, takich jak promieniowanie rentgenowskie lub protonów, do zabijania komórek nowotworowych. Ludzie z nerwiak węchowy zarodkowy często poddawane radioterapii po operacji, aby zabić wszelkie mikroskopijne komórki rakowe, które mogą pozostać w obrębie głowy i szyi.

radioterapia mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z chemioterapią, jeśli operacja nie jest możliwe z uwagi na inne względy zdrowotne lub gdy rak jest zbyt zaawansowane być usunięte przez działanie.

Ponieważ nerwiak węchowy zarodkowy znajduje się w pobliżu wielu krytycznych struktur w twojej głowie, takich jak mózgu i oczu, wiązki promieniowania muszą być skierowane dokładnie skupić się na komórkach rakowych i oszczędzić zdrowe tkanki w pobliżu. Oferuje wiele zaawansowanych form planowania leczenia promieniowaniem i dostawy, jak i intensywność terapii protonowej modulowane radioterapii.

Chemioterapia używa narkotyków do zabijania komórek nowotworowych. U osób z nerwiak węchowy zarodkowy, chemioterapia w połączeniu z radioterapią po operacji, w celu zabicia wszystkich komórek rakowych, które mogą pozostać, zwłaszcza dla nowotworów, które są bardzo agresywne i rozbudowana.