Młodzieży i młodych dorosłych z chorobą nowotworową

Naukowcy rak, zwolennicy i przeżył raka przedstawić tematykę młodzieży i młodych dorosłych (Aya) nowotworów. Ayas z nowotworami otrzymali stosunkowo niewielką wagę w porównaniu z dziećmi i osób starszych z chorobą nowotworową.

Około 70.000 młodych ludzi (w wieku 15-39) są zdiagnozowano raka każdego roku w Stanach Zjednoczonych – co stanowi około 5 procent rozpoznań raka w Stanach Zjednoczonych. To jest około sześć razy liczba nowotworów diagnozowanych u dzieci w wieku 0-14.

Młodych dorosłych są bardziej prawdopodobne niż zarówno dzieci młodszych i starszych dorosłych diagnozowanego niektórych nowotworów, takie jak nieziarniczy chłoniak, czerniak, rak jądra, rak tarczycy i mięsaka. Jednakże idence określonych rodzajów raka zmienia się w zależności od wieku. Białaczka, chłoniak, rak jąder, tarczycy i rak to najczęstsze nowotwory wśród 15-24-latków. Wśród 25-39-latków, raka piersi i czerniaka są najbardziej powszechne.

Dowody wskazują, że niektóre nowotwory u młodzieży i młodych dorosłych może mieć unikalne cechy genetyczne i biologiczne. Naukowcy pracują, aby dowiedzieć się więcej o biologii nowotworów u młodych dorosłych, aby mogły one tożsamość molekularnie ukierunkowane terapie, które mogą być skuteczne w tych nowotworów.

Do najczęstszych nowotworów u młodzieży i młodych dorosłych (Ayas) są

Źródło: SEER 18, 2007-2011, w wieku 15-39

Rak jest główną przyczyną zgonów związanych z choroby w populacji AYA. Wśród Ayas, tylko wypadki, samobójstwa i zabójstwa twierdził więcej istnień ludzkich niż raka w 2011 roku można dowiedzieć się więcej o idence, śmiertelności i przeżycie dla młodych dorosłych z chorobą nowotworową w migawce dorastających i młody dorosły nowotworów.

Eksperci w dziedzinie nowotworów, młodzieży i młodych dorosłych (Aya) oraz po leczeniu raka odpowiedzieć na pytanie: Co byś powiedzieć młodocianego lub młodych dorosłych z rakiem?

Z powodu raka u młodych dorosłych jest rzadkie, ważne jest znalezienie onkologa, który specjalizuje się w leczeniu rodzaj nowotworu masz. Badanie jest stwierdzenie, że w przypadku niektórych rodzajów raka, młodzi dorośli mogą mieć lepsze wyniki, jeśli traktuje się pediatrycznej, a nie dorosłych, schematów leczenia.

Młodych dorosłych, którzy mają raka, który często występuje u dzieci i młodzieży, takich jak nowotwory mózgu, białaczki, kostniakomięsaka i mięsaka Ewinga, mogą być leczone przez pediatrii onkologa. Te lekarze są często powiązane ze szpitalem, który jest członkiem Dziecięcego Oncology Group. Jednak młodzi ludzie, którzy mają raka, które są częstsze u osób dorosłych są często traktowane przez onkologa medycznych przez szpitale, które są powiązane z Wyznaczonym Cancer Center lub klinicznej sieci badawczych takich jak NCTN lub NCORP.

Dowiedz się więcej o znalezienie lekarza i jak dostać drugą opinię: Jak znaleźć lekarza lub zakład przetwarzania Jeśli masz raka. Druga opinia może być szczególnie przydatne, gdy istnieją skomplikowane decyzje medyczne, które muszą być wykonane, istnieją różne możliwości leczenia do wyboru, masz rzadki nowotwór, lub pierwsza opinia na temat planu leczenia pochodzi od lekarza, który nie Specjalizujemy się w leczeniu wielu młodych i dorosłych z typem nowotworu, który masz.

Rodzaj leczenia pojawić się w zależności od rodzaju nowotworu masz i jak zaawansowany rak jest (jego stadium lub stopnia). Czynników, takich jak wiek, ogólny stan zdrowia i osobistych preferencji są również ważne.

Twoje opcje leczenia może obejmować badanie kliniczne lub standardową opiekę medyczną.

Wpływ leczenia na płodność jest szczególnym problemem dla młodych pacjentów z rakiem. Onkolog, pacjent adwokat, i młodych dorosłych, którzy przeżyli raka omówić opcje dla zachowania płodności, aktualnych pytań badawczych i problemów politycznych.

Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o tym, jak leczenie może wpływać na płodność. Więcej informacji na temat wszystkich opcji konserwacji płodności i wizytę u specjalisty płodności przed rozpoczęciem leczenia. Badania wykazały, że mimo zachowania płodności dyskusje pomiędzy lekarzami i młodych dorosłych chorych na raka są coraz bardziej powszechne, nadal potrzebna jest poprawa.

Organizacje takie jak MyOncofertility.org i Livestrong płodność zapewniają również wsparcie związane płodność i porady dla młodzieży i pracowników służby zdrowia. Problemy z płodnością są również omówione, tak aby inni mogą korzystać: młodych pacjentów, którzy przeżyli raka i wziąć udział w Oncofertility Badań i zachowanie płodności podczas walki z rakiem.

Rak może stworzyć poczucie izolacji od znajomych i rodziny, którzy nie mogą zrozumieć, co przeżywają. Jako młody dorosły, można poczuć się jak tracą swoją niezależność w czasie, gdy dopiero zaczynały go zdobyć. Być może po prostu zaczął studia, znalazł pracę, czy założył rodzinę. Rozpoznanie raka stawia większość ludzi na rollercoaster emocji. Ponieważ rak jest stosunkowo rzadkie u młodych dorosłych, mogą wystąpić kilku pacjentów swój wiek. Ponadto, leczenie można wymaga hospitalizacji daleko od domu, co może prowadzić do emocjonalnej izolacji. Pragnienie normalności może utrzymać się od dzielenia się swoimi doświadczeniami na raka ze swoimi zdrowych rówieśników, dodając do poczucia izolacji.

Jednakże, nie jesteś sam. Rak jest traktowany przez zespół ekspertów, którzy adres nie tylko choroby, ale także emocjonalne i psychologiczne potrzeby. Niektóre szpitale oferują kompleksowe programy wsparcia. Pomoc może przyjść w wielu formach, w tym doradztwo, rekolekcje sponsorowanych przez organizacje, które służą młodych dorosłych z chorobą nowotworową i grupy wsparcia. Wsparcie to może zmniejszyć poczucie izolacji i pomóc przywrócić poczucie normalności.

Młodzi ludzie z rakiem powiedzieć, że jest szczególnie przydatna do łączenia z innymi młodymi ludźmi, którzy mogą zaoferować wgląd w oparciu o własne doświadczenia z rakiem. Dowiedz się więcej o tym, jak inni młodzi ludzie z rakiem radzą sobie w Ayas Are Not Alone: ​​konfrontacji psychospołeczne Wyzwania raka.

Dla wielu młodych ludzi, zakończenie leczenia jest co świętować. Jednak tym razem może również przynieść nowe wyzwania. Wydawałoby się, że rak powróci albo walczyć, aby przyzwyczaić się do nowych procedur. Niektórzy młodzi ludzie wejść w ten nowy etap uczucie silniejsze, podczas gdy inne są bardziej kruche. Większość młodych ludzi powiedzieć, że przejście po zabiegu trwało dłużej i było trudniejsze, niż się spodziewali. Podczas gdy większość skutków ubocznych, które trzeba było w trakcie leczenia odejdzie, długoterminowe efekty uboczne, takie jak zmęczenie, może zająć dużo czasu, aby przejść dalej. Inne działania niepożądane, zwane późne efekty, może nastąpić dopiero kilka miesięcy lub nawet lat po leczeniu.

Pomimo kontynuacji opieki jest ważna dla wszystkich, którzy przeżyli, jest to szczególnie ważne dla młodych dorosłych. Te wizyty kontrolne mogą uspokoić zarówno ty i przyczynić się do zapobiegania i / lub leczenia problemów medycznych i psychologicznych. Niektórzy młodzi dorośli otrzymują podążać w górę opieki w szpitalu, gdzie byli traktowani, a inni widzą specjalistów w późnych efektów klinikach. Porozmawiaj ze swoim zespołem opieki zdrowotnej, aby dowiedzieć się, jakie dalsze działania powinieneś otrzymać opiekę i uwagę możliwe miejsca do jej otrzymania.

Dwa ważne dokumenty, aby uzyskać pisemne kopie i omówić z lekarzem, m.in.

Badania wykazały, że wielu młodych, którzy przeżyli raka dorośli często nie są świadomi lub nie doceniają ich ryzyko dla późnych skutków. Więcej informacji można znaleźć w wielu młodym Cancer Survivors, późne efekty Pose Trwałe problemów, a wiele ofiar młodzieńczego i młody dorosły nowotworach Przewlekłe problemy zdrowotne, niezdrowe zachowania.

Uzyskać dodatkowe informacje na temat rodzinnej i dowiedzieć się o środki, które pomogą Ci porozmawiać z lekarzem w dalszych opieki po leczeniu raka, z Biura Cancer rodzinnej.

Coraz więcej organizacji służyć potrzebom ayas z rakiem. Niektóre organizacje pomóc młodym ludziom poradzić sobie lub połączyć się z rówieśnikami, którzy przeżywają te same rzeczy. Inne rozwiązanie zagadnienia, takie jak płodność i przeżywalność. Istnieją także programy radiowe i nazywają-in, który zgromadzi młodych ludzi i ekspertów medycznych w celu wymiany informacji i porad. Można też szukać szereg ogólnych emocjonalne, praktyczne i finaal usług wsparcia w ‘s liście organizacji, które oferują wsparcie Services. Nie jesteś sam.

Młodzi dorośli

Nastolatki i młodzież

Radzenie sobie i pomoc techniczna

Płodność

Finaal i Zasobów prawne

przeżywalności

Filmy i programy live call-in