Leki przeciwtarczycowe doustnie, doodbytniczo

Metimazol i propylotiouracyl są stosowane w leczeniu chorób, w którym tarczyca produkuje za dużo hormonów tarczycy.

Używa do tego leku

Leki te działają przez co utrudnia organizmowi jodu, aby korzystać hormonu tarczycy. Nie blokują działanie hormonu tarczycy, które zostały wykonane przez organizm przed ich stosowanie rozpoczęto.

Leki te są dostępne tylko na receptę lekarza.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Lek ten stosuje się u dzieci i młodzieży, w skutecznych dawkach, nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Starsi ludzie mogą mieć zwiększone ryzyko pewnych działań niepożądanych w trakcie leczenia. Lekarz może podjąć specjalne środki ostrożności podczas stosowania tego leku.

Użycie zbyt dużej dawki w trakcie ciąży może powodować problemy dla płodu. Jednakże zastosowanie odpowiedniej dawki, przy starannym monitorowaniem przez lekarza, nie jest prawdopodobne, aby powodować problemy.

Leki te przenikają do mleka kobiecego. (Metizolu przenika do mleka matki bardziej swobodnie iw większych ilościach niż propylotiouracyl.) Jednakże, lekarz może pozwolić, aby kontynuować karmienie piersią, jeśli dawka jest niska i niemowlę dostaje częste badania kontrolne. Jeśli pacjent przyjmuje duże dawki, może być konieczne, aby zaprzestać karmienia piersią w trakcie leczenia.

Przed zastosowaniem leku

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować więcej lub mniej od niego i nie używać go częściej i przez dłuższy okres czasu, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten działa najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, jeśli pacjent stosuje więcej niż jedną dawkę dziennie, najlepiej jest podjąć dawkach równomiernie rozmieszczone razy w dzień iw nocy. Na przykład, jeśli wziąć 3 dawki dziennie, dawki powinny być oddalone od siebie o około 8 godzin. Jeśli ta zakłóca snu lub innych codziennych czynności, a jeśli potrzebna jest pomoc w zaplanowaniu najlepszej pory do przyjmowania leku, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Żywność w żołądku może zmienić ilość metimazol który jest w stanie przedostać się do krwiobiegu. Aby mieć pewność, że zawsze masz takie same skutki, starać metizolu w tym samym czasie w stosunku do posiłków każdego dnia. Oznacza to, że zawsze go z posiłkiem lub zawsze zabrać go na pusty żołądek.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia więcej niż jednej dawki lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

To może potrwać kilka dni lub tygodni w tym medycyny pracy. Nie należy jednak przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Niektóre problemy zdrowotne mogą wymagać kilku latach ciągłego leczenia.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za które biorą ten lek.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz urazu, zakażenia lub choroby wszelkiego rodzaju. Lekarz może zalecić przerwanie stosowania leku leku lub zmiany kwoty przyjmowaniu leku.

Prawidłowe użycie tego leku

Podczas leczenia lekiem Leki przeciwtarczycowe, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. Leki przeciwtarczycowe mogą obniżyć odporność organizmu i jest szansa, że ​​masz infekcję szczepienie ma na celu zapobieganie. Ponadto inne osoby mieszkające w gospodarstwie domowym, nie powinni przyjmować albo niedawno doustna szczepionka przeciwko polio, ponieważ istnieje szansa, mogliby przekazać wirusa polio na was. Unikaj także inne osoby, które miały doustną szczepionkę przeciwko polio. Nie zbliżyć się do nich, a nie pobyt w tym samym pokoju z nimi zbyt długo. Jeśli nie można podjąć następujące środki ostrożności, należy rozważyć noszenie ochronną maskę, która zakrywa nos i usta.

Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować lekarza prowadzącego, że pacjent przyjmuje lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas stosowania tego leku