Leczenie raka kory nadnerczy (pdqто): leczenie [] -stage iv raka kory nadnerczy

Tymczasowe złagodzenie rozpowszechnionych nowotworów kory nadnerczy może czasami być osiągnięte z chemioterapeutycznego agenta mitotanu. Mimo, że mierzalne częściowe remisje są niezwykłe i podano tylko w 20% do 30% przypadków, łagodzenia objawów hormonu jest często obserwowane. Długotrwałe leczenie mitotan, jest jednak często ograniczona przez toksyczność żołądkowo-jelitowym i neurologicznych. Wznów miejscowych i wybranych miejscach choroby z przerzutami mogą czasami być złagodzona chirurgicznie lub radioterapią. [1, 2]

Zachorowalność i Mortalit; Szacowany nowych zachorowań i zgonów z powodu raka jąder w Stanach Zjednoczonych w 2014 roku: [1; Nowe przypadki: 8,820; Zgony: 380; Rak jądra jest bardzo leczyć, zazwyczaj uleczalna, nowotwór, który rozwija się najczęściej u młodych iw średnim wieku mężczyzn. Większość nowotworów jądra są guzów zarodkowych. Do planowania leczenia, nowotwory zarodkowe są ogólnie podzielić na nasieniaków i nonseminomas ponieważ mają różne algorytmy prognostyczne i leczenie. Dla pacjentów z …

Ponadto znaczna liczba leczonych pacjentów z guzami funkcjonujących pokaże zmniejszeniu produkcji hormonów. W przypadku zwiększenia produkcji hormonu antisteroidogenic leki, takie jak ketokonazol i metyrapon, i antagoniści receptorów steroidów, takich jak spironolakton oraz mifepriston, powinny być brane pod uwagę.

Badania kliniczne są właściwe i należy rozważyć, gdy to możliwe, ponieważ faza I i II badania ocenia nowsze chemioterapeutyki i biologiczne.

Standardowe metody leczenia

Możliwości leczenia w ramach oceny klinicznej

Kilka nowych środki są obecnie przedmiotem badań na nieoperacyjnego raka kory nadnerczy, w tym następujące

Próby innymi schematami chemioterapii są w trakcie realizacji.

Aktualne badania kliniczne

Sprawdź amerykańskich badań klinicznych z ‘s listy raka badaniach klinicznych, które są obecnie przyjmujących pacjentów z rakiem etap IV kory nadnerczy. Wykaz badań klinicznych można dodatkowo zawężony na podstawie lokalizacji, leku, interwencji i innych kryteriów.

Ogólne informacje o badaniach klinicznych jest również dostępne na stronie internetowej.

Referencje

Informacje te są produkowane i dostarczane przez nationa; Cance; Institute (). Informacje zawarte w tym temacie mogły ulec zmianie, ponieważ został napisany. Aby uzyskać najbardziej aktualne informacje, skontaktuj się z nationa; Cance; Instytut za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem http: /; cancer.gov lub zadzwoń 1-800-4-raka.

 Informacji Publicznej z National Cancer Institute