inhalatory astmy: który z nich jest dla Ciebie?

Inhalatorów

Oto informacje, które pomogą Ci zważyć plusy i minusy różnych inhalatorów astmy.

Inhalatora proszkowego

inhalatory astmy są ręczne urządzenia przenośne, które dostarczają lek do płuc. Różnorodność inhalatorów astmy są dostępne w celu opanowania objawów astmy. Znalezienie odpowiedniego jeden może pomóc uzyskać odpowiednią dawkę leku do zapobiegania lub leczenia napadów astmy.

Istnieją dwa główne rodzaje inhalatorów astmy.

Inhalatory te składają się z ciśnieniowego pojemnika zawierającego leki, które dopasowują się do ustnika z tworzywa sztucznego w kształcie buta. W większości inhalatorów, lek jest uwalniany przez pchanie pojemnik do bagażnika.

Jeden rodzaj inhalatora odmierzonej dawki leku uwalnia się automatycznie podczas wdechu. Niektóre inhalatory ciśnieniowe mają liczniki, aby wiedzieć, ile dawek pozostaje. Jeśli nie ma licznik, trzeba śledzić liczbę dawek stosowanych pan powiedzieć, kiedy niskie inhalatora na leki.

W niektórych sytuacjach, na przykład u dzieci lub osób starszych, korzystających z astmy spacer z inhalatora mogą być pomocne. Przekładka posiada leki w rurze między inhalatorem i ustach po zwolnieniu, co jest łatwiejsze do wdychania pełnej dawki.

Zwolnienie leki do przekładki daje czas wdychać wolniej, zmniejszając ilość leku, co pozostało z tyłu gardła i zwiększenie kwoty, która dociera do płuc.

Jeden rodzaj inhalatora posiada wbudowany spacer. Inne mogą być stosowane w osobnym dystansowego, który łączy się z inhalatora.

Te inhalatory nie używaj pędny chemiczną naciskać na leki z inhalatora. Zamiast lek uwalnia się przez oddychanie głęboki, szybki oddech. Dostępne typy obejmują suchej probówki inhalator proszkowy, inhalator proszkowy dysku i pojedynczej dawki inhalator proszkowy dysku.