gruczolakoraka płuc przewodnika – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Gruczolakoraka płuc jest rodzajem raka płuc. Występuje, gdy nieprawidłowe komórki płuc mnożą się spod kontroli, a tworząc guz. W końcu, komórki nowotworowe mogą się rozprzestrzeniać (przerzuty) do innych części ciała, w tym; węzłów chłonnych wokół i pomiędzy płuc; wątroba; kości; nadnercza; mózg.

objawy

Wiele osób z rakiem płuc lub innych rodzajów płucach nie ma żadnych objawów. może on zostać wykryty prześwietlenie klatki piersiowej lub skan CT, który jest wykonywany dla badań przesiewowych lub z innych powodów medycznych .; Wszystkie nowotwory płuc, w tym gruczolakoraka, mają podobne objawy. Zawierają; kaszel, który nie znika; odkrztuszanie krwi lub śluzu; świszczący oddech; duszność; problemy z oddychaniem; ból w klatce piersiowej; gorączka; dyskomfort przy przełykaniu; chrypka; utrata masy ciała; słaby apetyt.

Diagnoza

Lekarz rozpocznie poprzez historię zdrowia. On lub ona będzie zapytać o swoje nawyki palenia i czy mieszkasz z osobą palącą. Lekarz będzie również zapytać, czy mogą być narażone na działanie azbestu lub innych substancji rakotwórczych w miejscu pracy.

Jak długo to trwa?

Gruczolakoraka płuca będą nadal rozwijać się i rozprzestrzeniać się aż do obróbki.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka gruczołowego oraz innych form raka płuc

Jak leczyć to schorzenie

Leczenie zależy scenie komórek rakowych, jak i stanu pacjenta, funkcji płuc, oraz innych czynników. (Niektórzy pacjenci mogą mieć inne choroby płuc, takie jak rozedma płuc, COPD -chronic obturacyjnej choroby płuc). Jeśli rak nie rozprzestrzenił, operacja jest zwykle leczenie z wyboru. Istnieją trzy typy operacji

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli masz jakiekolwiek objawy raka płuc, zwłaszcza jeśli palisz lub były narażone na działanie azbestu.

Rokowanie

Perspektywa zależy od stopnia odchylenia komórek rakowych i ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Ogólnie rzecz biorąc, rokowanie jest niska, zwłaszcza w przypadku raka płuc rozprzestrzenił się poza klatkę piersiową lub inwazji węzłów chłonnych pomiędzy płuc.