choroby grzybica

Grzybica (grzybicy stóp) jest zakażenie grzybicze, które zwykle zaczyna się między palcami. Występuje najczęściej u osób, których stopy stały się bardzo spocony, gdy zamykają się w obcisłe buty.

Oznaki i objawy grzybicy stóp należą: wysypka łuszcząca które zazwyczaj powoduje świąd, kłucie i pieczenie. Grzybica jest chorobą zakaźną i może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem zanieczyszczonych posadzek, ręczniki lub ubrania.

objawy

Grzybica jest ściśle związana z innymi zakażeń grzybiczych, takich jak grzybica i Jock swędzenie. można je leczyć z zastosowaniem leków na recepty przeciwgrzybicze, ale często zakażenia powtarza się. Dostępne są również leki na receptę.

Czy człowiek; Często noszą wilgotne skarpetki lub obcisłe buty; Podziel maty, dywany, pościel, ubrania i buty z kimś, kto ma zakażenie grzybicze; Chodzić boso w miejscach publicznych, gdzie zakażenie może rozprzestrzeniać, takich jak szatnie, sauny, baseny, wanny i prysznice komunalnych; Mają osłabiony układ odpornościowy

Grzybica jest zakażenie grzybicze, które zwykle zaczyna się między palcami. To może powodować łuszczenie się wysypka, która może swędzieć, żądło lub palić.

Grzybica jest zakażenie grzybicze, które zwykle zaczyna się między palcami. To może powodować łuszczenie się wysypka, która może swędzieć, żądło lub palić.

stopa typu mokasyn grzybica może powodować pękanie, łuszczenie lub nadmierne wysuszenie na dnie i bokach stóp.

Twoja ręka. Ludzie, którzy porysować lub odebrać u zainfekowanych częściach nogach może rozwinąć podobną infekcję w jednym z ich rąk .; Twoje paznokcie. Grzyby związane z grzybica może zainfekować paznokcie, w miejsce, które są bardziej odporne na leczenie .; Pachwinie. Jock grzybica jest często spowodowane przez ten sam grzyb, który powoduje grzybicy stóp. To wspólne dla infekcja rozprzestrzeniać od stóp do pachwiny jak grzyby mogą podróżować na rękach lub na ręczniku.

Grzybica zwykle powoduje łuszczenie się czerwona wysypka, która zazwyczaj zaczyna się między palcami. Świąd jest często najgorzej zaraz po zdjąć buty i skarpetki. Niektóre rodzaje pęcherzy m.in. grzybica lub owrzodzeń. Różnorodność mokasyn stóp sportowca powoduje przewlekłą suchość i skalowanie na podeszwach, który rozciąga się aż boki stóp. To może być mylone z wyprysk lub nawet skóry suchej.

Co może być przyczyną objawów ?; Badania są potrzebne do potwierdzenia diagnozy ?; Jaki jest najlepszy Leczenie ?; Jest to stan przejściowy lub przewlekły ?; Czy istnieje alternatywa dla rodzajową medycynie jesteś przepisując ?; Mogę się doczekać, aby zobaczyć, czy stan odchodzi na własną rękę ?; Co mogę zrobić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji ?; Co do pielęgnacji skóry rutyny polecacie natomiast leczy choroby?

przyczyny

Zakażenie może mieć wpływ na jedną lub obie stopy i może rozprzestrzeniać się na dłoni – zwłaszcza jeśli porysować lub odebrać u zainfekowanych częściach stóp.

Jeśli masz wysypkę na nogę, że nie poprawi się w ciągu kilku tygodni po samoleczenia, skonsultować się z lekarzem. Zasięgnąć porady lekarza wcześniej, jeśli masz cukrzycę i podejrzewasz, że masz grzybicę stóp lub wystąpią nadmierne zaczerwienienie, obrzęk, odwodnienie lub gorączkę.

Grzybica jest spowodowane przez ten sam rodzaj grzyba, który powoduje grzybicy i jock swędzenie. Wilgotne skarpetki i buty i ciepłe, wilgotne warunki sprzyjają wzrostowi organizmów.

Grzybica jest chorobą zakaźną i może rozprzestrzeniać się poprzez kontakt z zakażoną osobą lub kontaktu z zanieczyszczonymi powierzchniami, takimi jak ręczniki, podłóg i butów.

Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia grzybicy stóp Jeśli jesteś

Czynniki ryzyka

Zakażenie Twojego grzybica może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, w tym

Kiedy po raz pierwszy zauważy objawy ?; Co wysypka wygląda gdy po raz pierwszy zaczął ?; Czy wysypka bolesne lub swędzące ?; Co, jeśli w ogóle, sprawia, że ​​lepiej ?; Co, jeśli w ogóle, sprawia, że ​​gorzej ?; Czy członek rodziny mają także grzybicę stóp ?; Czy spędzasz czas w baseny, szatnie, sauny lub innych miejscach, gdzie grzybica może być rozłożone?

komplikacje

Lekarz rodzinnego lub specjalisty skóry (dermatolog) może zdiagnozować grzybicę stóp. Nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań na spotkanie w celu zdiagnozowania grzybicę stóp.

Weź skrawków skóry lub próbek z obszaru zapowietrzonego i oglądać je pod mikroskopem; Zobacz swoje stopy pod czarnym świetle przed światłem Wooda; Wyślij małą próbkę skóry do laboratorium do badania

Przed wizytą, warto spisać listę pytań, aby zwrócić się do lekarza. Przykłady obejmują

Utrzymać stopy suche, zwłaszcza między palcami. Chodzić boso, aby twoje stopy wyemitowany się, jak to możliwe, gdy jesteś w domu .; Regularnie zmieniaj skarpetki. Jeśli twoje stopy pocimy, zmień swoje skarpetki kiedy zamoczenia .; Nosić lekkie, dobrze wentylowanych buty. Unikać buty wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak winyl lub gumy .; Alternatywne par butów. Nie należy nosić tę samą parę każdego dnia, tak aby dać czas buty do wyschnięcia między wearings .; Chroń swoje stopy w miejscach publicznych. Nosić wodoodporne sandały lub buty prysznicowe w gminnych prysznice, baseny, centra fitness i innych miejscach publicznych .; Traktuj swoje stopy. Użyj proszku, korzystnie przeciwgrzybicze, na nogach codziennie .; Nie udostępniaj buty. Dzielenie ryzyka rozprzestrzenienia się zakażenia grzybiczego.

Przygotowania do wizyty

Przykłady pytań, lekarz może zalecić, m.in.

W niektórych przypadkach lekarz może być w stanie zdiagnozować grzybicę stóp po prostu patrząc na niego. Aby pomóc potwierdzić diagnozę i wykluczyć inne warunki, lekarz może

Jeżeli stopa sportowiec jest łagodna, lekarz może zalecić przy użyciu maści over-the-counter przeciwgrzybicze, płyn, proszek gaśniczy lub strumień. Jeżeli stopa twojego sportowca nie reaguje, może być konieczne leki na receptę wytrzymałości stosuje się do twoich stóp. Ciężkie zakażenia mogą wymagać przeciwgrzybicze pigułki, które można podjąć ustami.

Poniższe wskazówki mogą pomóc uniknąć grzybicy lub złagodzić objawy w przypadku wystąpienia infekcji

Testy i diagnostyka

1

Leczenia i leków

Zapobieganie

Dowiedz się więcej o grzybicę stóp

)

Więcej o grzybicę stóp