Ból pleców

Wprowadzenie

Powrót przewodnik ból

Ćwiczenia są “najbardziej skuteczny” metoda zapobiegania ból w dole pleców

Ćwiczenia na ból pleców

Ból pleców jest częstym problemem, który dotyka większość ludzi w pewnym momencie w ich życiu.

Może to być wywołane przez złe postawy, siedząc lub stojąc, pochylając się niezręcznie lub podnoszenia nieprawidłowo. To nie jest na ogół spowodowane ciężkim stanie.

Dowiedz się więcej na temat przyczyn bólu pleców.

W większości przypadków bóle pleców poprawi się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, chociaż niektórzy ludzie doświadczają bólu długoterminowej lub bólu, który wciąż wraca.

Ból pleców w ciąży

Ból pleców jest najczęściej w dolnej części pleców (lumbago), choć może to być odczuwalne w dowolnym miejscu wzdłuż kręgosłupa, od szyi w dół do bioder.

Przeczytaj informacje na ból szyi i barku, które objęte są oddzielnie.

Czasami pleców może wynikać z powodu urazu lub choroby, takie jak

Reszta informacji skupi się na ból pleców, który nie ma oczywistej przyczyny. Lekarze nazywają to niespecyficzne bóle pleców.

W większości przypadków bóle pleców lepiej na własną rękę, a może nie trzeba iść do lekarza.

Jeśli masz już tylko ból pleców przez kilka dni lub tygodni, po porady mogą pomóc złagodzić objawy i przyspiesza regenerację

Znajdź i wybierz usługi dla bólu pleców

Chociaż może to być trudne, być wesoły i optymistyczny, jeśli jesteś w bólu, ważne jest, aby pobyt pozytywne, gdyż może to pomóc odzyskać szybciej.

Czytaj więcej na temat leczenia krótkotrwałego bólu pleców.

Jeśli martwisz się o swoje plecy lub ból nie uległa poprawie o około sześć tygodni, to jest dobry pomysł, aby udać się do lekarza, który może doradzić na temat zabiegów.

Obejmują one

Niektórzy ludzie wybierają, aby zobaczyć terapeuty terapii manualnej lub akupunktura, nie widząc się z lekarzem pierwszego. Jeśli chcesz to zrobić, zwykle trzeba zapłacić za prywatne leczenie, które prawdopodobnie kosztować około £ 30-50 dla każdego powołania.

Spinal operacja jest zwykle zalecane tylko, kiedy wszystko inne zawiodło.

Czytaj więcej na temat leczenia długoterminowego bólu pleców.

Jak można siedzieć, stać, leżeć i windy mogą wpływać na zdrowie plecach. Staraj się unikać umieszczania zbyt dużego nacisku na plecach i upewnić się, że jest mocna i elastyczna.

Regularne ćwiczenia, takie jak chodzenie, pływanie, jest doskonałym sposobem zapobiegania bólu pleców. Działania takie jak joga czy pilates może poprawić swoją elastyczność i wzmocnić mięśnie pleców.

Zobacz prowadnicę tylną ból porad o tym, jak siedzieć, stać i podnieść poprawnie, aby uniknąć bólu pleców, lub przeczytać więcej o zapobieganiu bólu pleców.

Należy starać pilnej pomocy medycznej, jeśli masz bóle pleców i

Problemy te mogą być oznaką czegoś bardziej poważnego i powinny być oceniane tak szybko jak to możliwe.

Czytaj więcej o tym, jak ból pleców jest zdiagnozowana.

2/3 /

2/3 /

Przeglądaj tej instrukcji, aby uzyskać informacje na temat różnych rodzajów bólu pleców i jak można temu zapobiec, a także porady na temat leczenia

Przegląd dostępnych dowodów stwierdził, że ćwiczenia były najprawdopodobniej interwencji, aby zapobiec ból w dole pleców

Ćwiczenia na ból pleców, w tym doradztwo w zakresie aktywnego wypoczynku, tworząc program ćwiczeń i terapii manualnej, jak może pomóc

Przyczyny bólu pleców w czasie ciąży, a co można zrobić, aby zapobiegać i złagodzić ból pleców