baklofen

Klasa terapeutyczna: mięśni szkieletowych Relaxant, o działaniu ośrodkowym

Używa Dla baklofenu

Klasa chemiczna: kwas gamma aminomasłowy (klasa)

Baklofen działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), wywoływać efekty zwiotczających mięśnie. Jej działania na ośrodkowy układ nerwowy mogą powodować niektóre z objawów niepożądanych leku. Baklofen może być również stosowany w leczeniu innych warunków określonych przez lekarza.

baklofen jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż stosowanie nie jest zawarty w oznakowaniu produktów, baklofen jest stosowany w niektórych pacjentów z neuralgii nerwu trójdzielnego (ciężką pieczenie lub ból przeszywający wzdłuż nerwów w twarz); “. Tic trójdzielnego” zwane też ”

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Do baklofenu dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na baklofen lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania na baklofenu zostały wykonane tylko u osób dorosłych, a nie ma szczególnego porównywania informacji zastosowanie baklofenu u dzieci przy użyciu w innych grupach wiekowych.

Przed użyciem baklofenu

Skutki uboczne, takie jak omamy, dezorientacja lub depresji psychicznej, innego nastroju lub zaburzeń psychicznych, a ciężką senność może być szczególnie prawdopodobne u pacjentów w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do wpływu baklofenu.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia baklofen, szczególnie ważne jest to, że służby zdrowia znać, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie baklofen z któregokolwiek z następujących leków zwykle nie jest zalecane, ale może być wymagane w niektórych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie baklofenu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawka baklofenu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki baklofenu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki baklofenu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Nie nagle przerywać stosowania baklofenu. mogą wystąpić działania niepożądane, jeśli lek zostanie nagle przerwane. Skonsultuj się z lekarzem na najlepszy sposób na zmniejszenie stopniowo ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia.

baklofen doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty leki przeciwbólowe lub narkotyki, barbiturany, lek na drgawki, inne środki zwiotczające mięśnie, lub środki znieczulające, w tym niektórych leków znieczulających stomatologicznych , Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas korzystania baklofenu skontaktować się z lekarzem.

baklofen może powodować senność, zawroty głowy, problemy ze wzrokiem lub niezdarność lub niestabilność u niektórych osób. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na baklofen, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli nie jesteś czujny, dobrze skoordynowana i mógł dobrze widzieć.

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Prawidłowe użycie baklofenu

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Po zaprzestaniu korzystania baklofen, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Środki ostrożności podczas korzystania z baklofenu

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Skurcze mięśni cyklobenzaprinu, Soma, Flexeril, diazepam, tyzanidyny, Valium

Cervical dystonia Botox, Lioresal, Xeomin, onabotulinumtoxinA, Dysport, Myobloc

Skurcze mięśni Lioresal

Przewlekłe Spastyczność Botox, dantrolen, Lioresal, Dantrium, Gablofen, onabotulinumtoxinA

baklofen Side Effects

baklofen