azytromycyna okulistyczny

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Używa Dla azytromycyny

Klasa chemiczna: makrolidowe

azytromycyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla azytromycyny dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na azytromycynę lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność Azasite® u dzieci. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 1 roku życia.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Azasite® w podeszłym wieku.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem azytromycynę

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Lekarz powie Ci, jak dużo azytromycyny w użyciu i jak często. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej. azytromycyna nie jest dla długotrwałego użytkowania.

Aby używać kropli do oczu

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia oczu całkowicie, nadal używać azytromycyny po raz pełnego leczenia, nawet jeśli objawy zniknęły, a nawet jeśli czujesz się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Twoja infekcja nie może wyjaśnić, czy przerwać stosowanie leku zbyt szybko. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka azytromycyny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki azytromycyny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki azytromycyny, stosuje się go jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywać zamkniętą butelkę w lodówce. Nie zamrażać. Gdy lek jest otwarty, można przechowywać go w lodówce lub w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i bezpośredniego światła przez okres do 14 dni.

Zapytaj lekarza, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać. Wyrzucić resztki leku po upływie 14 dni.

Jeśli zakażenie oka nie poprawi się w ciągu kilku dni lub jeśli staje się gorsze, skontaktować się z lekarzem.

azytromycyna może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, który może stanowić zagrożenie dla życia i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, pokrzywka, chrypka, duszność, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej po wykonaniu azytromycyny.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić azytromycyny. Przestań używać azytromycyny i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne; silny trądzik lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy jesteś za pomocą azytromycyny.

Nie należy nosić soczewek kontaktowych podczas korzystania azytromycynę w celu uniknięcia dalszego podrażnienie oczu.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Właściwe stosowanie azytromycyny

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Zapalenie spojówek, bakteryjne okulistyczny cyprofloksacyna, lewofloksacyna okulistyczny, erytromycyna okulistyczny, gentamycyna okulistyczny, tobramycyna okulistyczny, moksyfloksacyna okulistyczny, BACYTRACYNY okulistyczny, TobraDex, Vigamox, Maxitrol, Polytrim

Środki ostrożności podczas korzystania z azytromycynę

Noworodków Zapalenie spojówek Azasite

azytromycyny Side Effects

azytromycyna okulistyczny