aztreonam (droga oddechowa) opis i nazwy firmowe

Aztreonam inhalacja jest antybiotykiem, który jest używany do leczenia infekcji płuc u pacjentów z mukowiscydozą. Lek jest tchnął w płucach przez usta w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie Pseudomonas aeruginosa.

Aztreonam działa przez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Proszek do sporządzania roztworu

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków aztreonamu inhalacji u dzieci w wieku poniżej 7 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

alergie

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków aztreonamu inhalacji nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej.

Pediatryczny

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Inne interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Innych problemów medycznych

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Dawkowanie

Przechowywać zastosowaniem leku do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli Ty lub Twoje dziecko poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Twoja infekcja nie może wyjaśnić, czy przerwać stosowanie leku zbyt szybko.

Lek powinien być stosowany tylko z nebulizatora Systemu Altera®. Wziewnym ciecz i nebulizator będzie pochodzić z instrukcją pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lekarz może dać Ty lub Twoje dziecko do korzystania z dodatkowych leków przed płynu do inhalacji aztreonamu, takie jak leki rozszerzające oskrzela lub leki mukolityczne. Leki rozszerzające oskrzela pomóc otworzyć płuca, dzięki czemu można łatwiej oddychać. Leki mukolityczne pomóc usunąć śluz z płuc. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o tym, jak wykorzystać swoje leki. Aztreonam wdychaniu będzie działać lepiej, jeśli użyć wszystkich swoich leków w odpowiedniej kolejności.

Aby użyć roztworu do inhalacji

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko pominięcia dawki, można jeszcze wziąć wszystkie trzy dzienne dawki tego leku, dopóki dawki są co najmniej 4 godziny od siebie.

Trzymać z dala od dzieci.

Nieodebrane Dawka

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywanie

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Najlepiej jest przechowywać nieotwarte fiolki i ampułki soli fizjologicznej w oryginalnym opakowaniu, w lodówce. Można również zapisać Fiolki zamknięte w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła, przez okres do 28 dni. Nie przechowywać w ciekłej mieszaniny po rozpuszczenia proszku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Ten lek może powodować skurcz oskrzeli, które mogą stanowić zagrożenie dla życia. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko mają kaszel, trudności z oddychaniem, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk twarzy, ucisk w gardle, lub jakiejkolwiek reakcji alergicznej na aztreonam.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi czy też gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.