Azelastyna (podawane do nosa) opis i nazwy firmowe

Azelastyna spray do nosa jest stosowany w celu łagodzenia objawów (np zatkany nos lub katar, świąd, kichanie) sezonowego (krótkoterminowej) lub całorocznym (całoroczne) alergicznego nieżytu nosa (katar sienny) i naczynioruchowego nieżytu nosa.

Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym. Działa poprzez zahamowanie działania substancji zwanej histaminy, które są wytwarzane przez organizm. Histamina może powodować świąd, kichanie, wyciek z nosa i łzawienie oczu.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Rozpylać

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność azelastyna aerozolu do nosa u dzieci. Jednak Bezpieczeństwo i skuteczność Azelastyna nosowego nie zostały ustalone w leczeniu sezonowego alergicznego nieżytu nosa u dzieci w wieku poniżej 2 lat i całorocznego alergicznego nieżytu nosa u dzieci w wieku poniżej 6 miesiąca życia.

alergie

Mimo, że odpowiednie badania w stosunku do wieku skutków azelastyna aerozolu do nosa nie zostały przeprowadzone w populacji pacjentów geriatrycznych, bez geriatrycznych specyficzne problemy zostały udokumentowane aktualne. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na nerki, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących azelastyny ​​spray do nosa.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Dawkowanie

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek zwykle przychodzi z informacjami pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ten lek może być stosowany tylko w nosie. Nie wystąpi którykolwiek z nim w oczy lub usta. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać wodą i skontaktować się z lekarzem od razu.

Nie należy stosować leku na inny problem nosa bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Aby użyć sprayu

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Nieodebrane Dawka

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowywanie

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać butelkę pionowo z pompą szczelnie zamknięte.

Lekarz powinien sprawdzić Ty lub Twoje dziecko w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek. Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (który sprawia, że ​​senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, ból lek na receptę lub narkotyków, lek na drgawki, zwiotczające mięśnie, lub środki znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Nawet jeśli jest stosowany przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Trzymać spray z dala od oczu, ponieważ lek ten może powodować podrażnienie lub niewyraźne widzenie. Zamykanie oczu podczas używania tego leku może pomóc utrzymać go z oczu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.