Avodart: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Avodart?

Avodart stosowany jest do leczenia łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH) u mężczyzn z przerostu prostaty. To przyczynia się do poprawy przepływu moczu i może także zmniejszyć potrzebę operacji prostaty w późniejszym terminie.

Avodart jest czasami podawany z innym lekiem o nazwie tamsulosyny (Flomax). Pamiętaj, aby przeczytać instrukcję obsługi pacjenta leków lub instrukcje dostarczone z każdym z leków.

Avodart może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Ważna informacja

Avodart nigdy nie powinny być podejmowane przez kobiety lub dziecka. Dutasteryd mogą być wchłaniane przez skórę, a kobiety i dzieci nie powinny być dopuszczone do obsługi kapsułki. Chociaż Avodart nie jest przeznaczony dla kobiet, lek ten może powodować wady wrodzone, jeśli kobieta jest narażona na nią w czasie ciąży. Kapsułki Avodart nie powinno być obsługiwane przez kobietę, która jest w ciąży lub które mogą zajść w ciążę.

Nie należy żuć, zgniatać lub otworzyć kapsułkę Avodart. Kapsułki należy połykać w całości. Dutasteryd może podrażnić warg, jamy ustnej lub gardła, gdy kapsuła została uszkodzona lub otwarta przed połknięciem. Jeśli kobieta przypadkowo zetknie się z tego leku z przeciekającego kapsułki, przemyj wodą z mydłem razu.

Przed podjęciem Avodart, należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na dutasteride lub w podobnym lekiem o nazwie finasteryd (Propecia, Proscar). Korzystanie Avodart może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Lekarz wykona testy, aby upewnić się, że nie mają inne warunki, które uniemożliwiają bezpiecznego korzystania Avodart.

Nie oddawać krwi podczas stosowania leku Avodart i przez co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu okresu leczenia. Avodart można przeprowadzić we krwi i może powodować wady wrodzone, gdy kobiety w ciąży otrzymuje transfuzję z krwią zawierającą dutasteride.

Przed zastosowaniem leku

Korzystanie Avodart może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Lekarz wykona testy, aby upewnić się, że nie mają inne warunki, które uniemożliwiają bezpiecznego korzystania Avodart.

Przed podjęciem Avodart, należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na tego leku, lub podobny lek o nazwie finasteryd (Propecia, Proscar).

Avodart nigdy nie powinny być podejmowane przez kobiety lub dziecka. Dutasteryd mogą być wchłaniane przez skórę, a kobiety i dzieci nie powinny być dopuszczone do obsługi kapsułki Avodart. Choć lek ten nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety, lek ten może powodować wady wrodzone, jeśli kobieta jest narażona na nią w czasie ciąży. Kapsułki Avodart nie powinno być obsługiwane przez kobietę, która jest w ciąży lub które mogą zajść w ciążę. Jeśli kobieta przypadkowo zetknie się z tego leku z przeciekającego kapsułki, przemyj wodą z mydłem razu.

Weź Avodart dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Weź kapsułkę popijając pełną szklanką wody.

Avodart można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Nie należy żuć, zgniatać lub otworzyć kapsułkę Avodart. Kapsułki należy połykać w całości. Dutasteryd może podrażnić warg, jamy ustnej lub gardła, gdy kapsuła została uszkodzona lub otwarta przed połknięciem. To może trwać do 6 miesięcy przed zastosowaniem leku objawy poprawy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy korzystać z leków zgodnie z zaleceniami. Nie należy przerywać przyjmowania Avodart bez konsultacji z lekarzem.

Aby mieć pewność, że lek jest pomaganie swój stan i nie powoduje szkodliwych skutków, twoja krew może trzeba badać częściej. Lekarz będzie również sprawdzić swój specyficzny antygen gruczołu krokowego (PSA), aby sprawdzić na raka prostaty. regularne wizyty u lekarza.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Avodart dala od wilgoci i ciepła. Kapsułki mogą stać się miękka i nieszczelne lub mogą trzymać się razem, jeśli się zbyt gorąco. Nie używaj żadnych kapsułkę, która jest pęknięta lub nieszczelny. Zadzwoń do farmaceuty instrukcje dotyczące bezpiecznego usuwania przeciekającego kapsuły Avodart.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Nie oddawać krwi podczas stosowania leku Avodart i przez co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu okresu leczenia. Avodart można przeprowadzić we krwi i może powodować wady wrodzone, gdy kobiety w ciąży otrzymuje transfuzję krwi, która zawiera Avodart.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Avodart: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować

zmniejszenie libido (popęd płciowy)

zmniejszyła się ilość nasienia uwalniane podczas seksu

impotencja (kłopoty uzyskaniem lub utrzymaniem erekcji); lub

tkliwość piersi lub rozszerzenia.

Jak należy stosować Avodart?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

conivaptan (Vaprisol)

imatynib (Gleevec)

izoniazyd (w leczeniu gruźlicy)

antybiotyk, takie jak klarytromycyna (biaxin), erytromycyna (E.E.S., EryPed, ERY-Tab, Erythrocin, Pediazole) lub telitromycyna (Ketek)

Leki przeciwgrzybicze takie jak itrakonazol (Sporanox), ketokonazol (Nizoral), mikonazol (Oravig) lub worykonazolu (Vfend)

leki przeciwdepresyjne, takie jak nefazodon

serca lub ciśnienie krwi leki takie jak nikardypina (Cardene) lub chinidyna (Quin-G); lub

HIV / AIDS medycyny takie jak atazanawir (Reyataz) delawirydyną (Rescriptor), indinawir (Crixivan), nelfinawir (Viracept), sakwinawir (Invirase) lub rytonawir (Norvir, Kaletra).

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z Avodart. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

9.01.6 / 14/2011 11:28:52 AM.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Co należy unikać?

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Łagodny rozrost stercza Cialis, tamsulosyny, Flomax, finasteryd, doksazosyna, terazosyna, prazosyna, Proscar, Cardura, alfuzosyny, Rapaflo, tadalafil, dutasteride, Hytrin, Minipress, Uroxatral, Jalyn, sylodosyna, dutasteride / tamsulosin, Cardura XL

Efekty uboczne Avodart

Jakie inne leki wpłynie Avodart?

Avodart (dutasteride)