atypowe leki przeciwdepresyjne

Atypowe leki przeciwdepresyjne różnią się od innych klas leków przeciwdepresyjnych. Dowiedz się, czym są i jak działają.

Atypowe leki przeciwdepresyjne nie są typowe – nie pasuje do innych klas leków przeciwdepresyjnych. Są każdej unikatowej leki, które działają w różny sposób ze sobą.

Atypowe leki przeciwdepresyjne złagodzić depresję poprzez wpływ przekaźników chemicznych (neuroprzekaźników) używane do komunikacji między komórkami mózgu. Podobnie jak większość leków przeciwdepresyjnych, atypowe leki przeciwdepresyjne działają poprzez ostatecznie dokonywania zmian w chemii mózgu i komunikacji w obwodach nerwowych mózgu komórek znany regulować nastrój, aby pomóc złagodzić depresję.

Atypowe leki przeciwdepresyjne, zmiany stężenia jednego lub więcej neuroprzekaźników, takich jak dopamina, serotonina i noradrenalina.

Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła te atypowe leki przeciwdepresyjne w leczeniu depresji

Działania niepożądane mogą występować z lekami przeciwdepresyjnymi, w tym atypowe leki przeciwdepresyjne, choć niektórzy ludzie mogą nie wystąpić dowolny. Niektóre działania niepożądane mogą odejść po pewnym czasie, podczas gdy inne mogą prowadzić lekarz spróbować innego leczenia.

Ze względu na różne sposoby, nietypowe leki przeciwdepresyjne prac każdy ma unikalne cechy i różne możliwe efekty uboczne. Na przykład

Który lek przeciwdepresyjny jest najlepszy dla Ciebie zależy od wielu kwestii, takich jak objawy oraz wszelkich innych warunków zdrowotnych może być. Zapytaj swojego lekarza i farmaceutę o najczęstszych możliwych skutków ubocznych dla konkretnego leku przeciwdepresyjnego i czytać instrukcji pacjenta leków, które pochodzi z recepty.

Atypowe leki przeciwdepresyjne są bezpieczne dla większości ludzi. Jednakże, w niektórych przypadkach mogą one powodować problemy. Na przykład

Dla leków przeciwdepresyjnych, które powodują senność, należy uważać, czyniąc czynności, które wymagają, aby być czujnym, takich jak prowadzenie samochodu, dopóki nie wiesz, jak lek wpływa na Ciebie.

Inne kwestie do omówienia z lekarzem przed zażyciem nietypowy przeciwdepresyjnych obejmują

Większość leków przeciwdepresyjnych są na ogół bezpieczne, ale FDA wymaga, aby wszystkie leki przeciwdepresyjne nosić czarne skrzynki ostrzeżenia, najsurowsze ostrzeżenia dla recept. W niektórych przypadkach, dzieci, nastolatków i młodych dorosłych poniżej 25 roku życia mogą mieć wzrost myśli samobójcze lub zachowania podczas przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni po uruchomieniu lub gdy dawka zostanie zmieniony.

Każdy przyjmowania antydepresantów należy obserwować uważnie pogorszenie depresji lub nietypowe zachowanie. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz ma myśli samobójcze podczas przyjmowania antydepresantów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub uzyskać pomoc w nagłych wypadkach.

Należy pamiętać, że leki przeciwdepresyjne są bardziej prawdopodobne, aby zmniejszyć ryzyko samobójstwa w długim okresie poprzez poprawę nastroju.

Atypowe leki przeciwdepresyjne nie są uznawane za uzależniające. Jednak zaprzestaniu leczenia przeciwdepresyjnego gwałtownie lub brakujące kilka dawek może wywołać objawy odstawienia, podobne. Objawy różnią się w zależności od sposobu działania leku. To jest czasami nazywane syndrom odstawienia. Współpracować z lekarzem, aby stopniowo zmniejszać dawkę.

Ludzie mogą różnie reagować z samym przeciwdepresyjny. Na przykład, dany lek może działać lepiej – lub nie, a także – dla was od innej osoby. A może masz więcej lub mniej, efekty uboczne przy pewnej przeciwdepresyjne, niż zrobi to ktoś inny.

Cechy dziedziczne mogą odgrywać rolę w tym, jak leki przeciwdepresyjne wpływają na ciebie. W niektórych przypadkach, gdzie jest to możliwe, wyniki specjalnych badań krwi może zaoferować wskazówki o tym, jak organizm może zareagować na konkretne przeciwdepresyjny. Jednak inne zmienne oprócz genetyki mogą wpływać na odpowiedź na leczenie.

Przy wyborze przeciwdepresyjne, lekarz bierze pod uwagę objawy, żadnych problemów zdrowotnych, innych leków można podjąć i co pracował dla Ciebie w przeszłości.

Zwykle to trwa kilka tygodni lub dłużej, zanim lek przeciwdepresyjny jest w pełni skuteczna i początkowe objawy niepożądane złagodzić górę. Być może trzeba wypróbować kilka leków przeciwdepresyjnych, zanim znajdziesz ten właściwy, ale trzymaj się. Dzięki cierpliwości, można lekarz znaleźć lek, który działa dobrze dla ciebie.

wizyty u lekarza