astmę i kwasu refluks: są one związane?

Astma i kwasu refluks często występują razem. Nie jest jasne, dlaczego, czy jeden powoduje z drugiej strony. Ale wiemy, że kwas refluksowa może pogorszyć astmę i astmę może pogorszyć kwasu refluks – zwłaszcza ciężkiego refluksu kwasu, stan znany jako choroba refluksowa przełyku (GERD).

Astma i kwasu refluks może wystąpić razem u dzieci, jak i dorosłych. W rzeczywistości około połowy dzieci z astmą również GERD.

Gdy astmy i kwasu refluks zrobić występują razem leki mogą nie działać tak, aby kontrolować objawy albo stan, takie jak kaszel, duszność, świszczący oddech i ból w klatce piersiowej.

Leczenie refluksu kwasu może pomóc objawy problemów. Możesz być w stanie kontrolować refluksu kwasu z ponad-the-counter leków – na przykład, inhibitor pompy protonowej, takie jak omeprazol (Prilosec OTC). Unikanie refluksu wyzwalacze, takie jak tłuste, alkoholu i wyrobów tytoniowych, a także może pomóc. Jeśli to nie wystarczy, mogą być potrzebne leki na receptę. W ciężkich przypadkach operacja jest czasami konieczne. Jeśli masz astmę i że może masz kwasu refluks, należy porozmawiać z lekarzem na temat najlepszych metod leczenia.

W niektórych przypadkach, leki na astmę mogą pogorszyć kwasu refluks. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do teofiliny (Theo-24, Elixophyllin, inne). Ale nie rzucić przyjmowanych aktualnie lub zmienić jakieś leki na astmę bez uzyskiwania lekarza, OK jako pierwszy.

Z

wizyty u lekarza