asmanex HFA

Używa Dla Asmanex HFA

Klasa terapeutyczna: przeciwzapalne

Farmakologiczna Klasa: Mometazonu

Mometazonu HFA jest stosowana jako leczenie podtrzymujące w celu zapobiegania i kontroli objawów astmy u pacjentów w wieku 12 lat i starszych.

Wdychania mometazon należy do rodziny leków znanych jako kortykosteroidy (takie jak kortyzon, leki). Jego działanie polega na zapobieganiu niektórych komórek w płucach i oddychania fragmenty uwalniając substancje, które wywołują objawy astmy.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Asmanex HFA

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność wziewnego mometazon aby zapobiec astmy u dzieci w wieku 4 lat i starszych. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność wdychania pirośluzanu HFA aby zapobiec astmy u dzieci w wieku 12 lat i starszych. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność mometazonu w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają mometazon. To nie może być specyficzny dla Asmanex HFA. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Wdychania mometazon jest stosowany w celu zapobiegania atakom astmy. To nie jest stosowany w celu złagodzenia ataku astmy, która już się rozpoczęła. Dla złagodzenia ataku astmy, która już się rozpoczęła, należy użyć innego leku. Jeśli nie ma innego leku używanego do ataku, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Wdychania mometazonu stosuje się specjalną inhalatora, który pochodzi z kierunkach pacjentów. Przeczytaj wskazówek przed zastosowaniem leku ostrożnie. Jeśli nie zrozumieć kierunki lub nie jesteś pewny jak używać inhalatora, poproś lekarza, aby pokazać, co robić. Ponadto, należy zwrócić się do lekarza, aby regularnie sprawdzać, w jaki sposób używać inhalatora, aby upewnić się, używasz go prawidłowo.

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Ponadto, nie przerywać stosowania leku bez informowania o tym lekarzowi. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Aby tego leku, który zapobiega atakom astmy, należy go stosować codziennie regularnie rozmieszczone dawkach i będą używane w tym samym czasie każdego dnia, na zlecenie lekarza.

Aby korzystać z Twisthaler®

Aby korzystać z inhalatora Asmanex® HFA

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Prawidłowe użycie mometazon

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywać pojemnik w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać. Nie przechowywać leku wewnątrz samochodu, gdzie może być narażony na ekstremalne ciepło lub zimno. Sciskać otwory w pojemniku lub wyrzucić go do ognia, a nawet wtedy, gdy pojemnik jest pusty.

Przechowywać lek w foliowym woreczku do momentu jesteś gotowy, aby go używać. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Wyrzucić inhalatora kiedy licznik dawka wynosi “00” lub 45 dni po otwarciu opakowania. Należy zapytać farmaceutę, lekarza lub zdrowia opiekuna o najlepszy sposób, aby usunąć zużytą inhalatora oraz wszelkie resztki leku.

Jeśli będziesz używał tego leku przez dłuższy czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Środki ostrożności podczas używania Asmanex HFA

Ten lek może powodować infekcję grzybicy jamy ustnej i gardła (pleśniawki). Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma białe plamy w jamie ustnej lub gardła, lub bólu podczas jedzenia lub połykania.

Nie należy stosować leku, jeśli atak astmy już się rozpoczęła. Lekarz przepisze inny lek (np inhalatora krótko działający) do użycia w przypadku ostrego ataku astmy. Upewnij się, że wiesz, jak go używać inhalatora krótko działający. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli potrzebujesz instrukcji.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub uzyskać opiekę medyczną od razu, jeśli

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Lekarz może zalecić, aby posiadać identyfikację medyczne (ID) kartka z informacją, że Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku. Karta będzie powiedzieć, że mogą być potrzebne dodatkowe lekarstwa nagłej sytuacji poważnego ataku astmy lub innych chorób, nietypowy stres.

Użycie zbyt wiele tego leku przez dłuższy okres czasu może spowodować problemy z nadnercza. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresji, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub utrata masy ciała.

Postępuj zgodnie z wskazówkami lekarza ostrożnie, jeśli zmieniasz doustnego kortykosteroidu do tego leku.

Asmanex HFA Side Effects

Asmanex HFA (pirośluzan)

Lek może zmniejszyć gęstość mineralną kości w przypadku stosowania przez długi okres czasu. Niska gęstość mineralna kości może powodować słabe kości i osteoporozy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek może powodować dzieci wolniej niż zwykle rośnie. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może chcieć lub dziecko, że twoje oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może powodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko mają kaszel, trudności z oddychaniem, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku. Użyj krótki inhalator aktorską od razu leczyć objawy.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Astma, Konserwacja Symbicort, albuterol, flutikazonu, montelukast, Singulair, Advair Diskus, Ventolin, ProAir HFA, metyloprednizolonu, budezonid, Dulera, teofilina, Xopenex, Proventil, breo Ellipta, Qvar, Flovent, Medrol Dosepak, Ventolin HFA, Medrol, mometazon, tiotropium, Solu-Medrol, Proventil HFA, salmeterol

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Asmanex HFA do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.