arypiprazolu (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Arypiprazol jest stosowany samodzielnie lub razem z innymi lekami stosowanymi w leczeniu chorób psychicznych, takich jak zaburzenie dwubiegunowe typu I (maniakalno-depresyjnymi), zaburzenia depresyjne i schizofrenii. Jest on również stosowany w leczeniu dzieci podrażnienie związane z zaburzeniami autystycznego oraz zespół Tourette’a. Arypiprazol działa w mózgu, aby zmienić sposób pewne substancje chemiczne wpływają na pacjentów. Jest to środek antypsychotyczny.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza. (R) roztwór doustny Abilify został wycofany z rynku w dniu 15 maja 2015 roku, a forma ta dawka nie jest sprzedawany w jakikolwiek generycznych producentów.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków arypiprazolu u dzieci w wieku poniżej 13 lat ze schizofrenią oraz u dzieci poniżej 10 roku życia z chorobą dwubiegunową. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Tablet, tabletki rozpadające; Rozwiązanie

Arypiprazolu nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci i młodzieży z głęboką depresją.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność arypiprazolu u dzieci od 6 do 17 lat z zaburzeniami autystycznymi.

Pediatryczny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność arypiprazolu u pacjentów w podeszłym wieku, którzy mają schizofrenię, depresję lub zaburzenia dwubiegunowego. Lek ten nie może być stosowany w leczeniu problemów behawioralnych u starszych pacjentów, którzy otępienie lub choroba Alzheimera.

geriatryczna

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Dawkowanie

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz tabletki ulegające rozpadowi w ustach, upewnij się, że twoje ręce są suche przed uchwyt tabletu. Nie otwierać Blister zawierający tabletki, dopóki nie są gotowe do jej podjęcia. Wyjąć tabletkę z opakowania, po oderwaniu folii, a następnie biorąc tabletki na zewnątrz. Nie pchać tabletki przez folię. Nie łamać lub dzielić tabletki. Umieść tabletkę w ustach. Należy stopić szybko. Po tabletka się rozpuści, może połykać lub wziąć łyk wody.

Tabletki należy połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć ani żuć.

Arypiprazolu może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Jeżeli lekarz nie zaleci wziąć go w określony sposób, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Nieodebrane Dawka

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowywanie

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmian w swojej dawki i upewnić się, że lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Dla niektórych pacjentów lek ten może zwiększać myśli samobójcze. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zaczynają czuć się bardziej przygnębiony i miał myśli o krzywdzenia siebie. Zgłaszać wszelkie podejrzane myśli lub zachowań, które kłopot, zwłaszcza jeśli są nowe lub są gorsze coraz szybciej. Upewnij się, że lekarz wie, jeśli masz problemy ze snem, denerwować łatwo mieć duży wzrost energii, lub zacząć działać lekkomyślnie. Należy również poinformować lekarza, jeśli masz nagłe i silne uczucia, takie jak uczucie zdenerwowany, zły, niespokojne, agresywne lub przestraszony. Poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny ma zaburzenia dwubiegunowe (choroba maniakalno-depresyjna) lub próbowała popełnić samobójstwo.

Ten lek może dodać do skutków alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie (leki, które sprawiają, senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub leki na katar sienny, inne alergie lub przeziębienie, środki uspokajające, środki uspokajające lub nasennych, leki przeciwbólowe na receptę lub narkotyków, leków do drgawek lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem jakichkolwiek OUN podczas przyjmowania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Aripiprazol może powodować senność, problemy z myśleniem, lub problemy z ruchami kontrolujących. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie pomyśleć.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoka gorączka, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężka sztywność mięśni, niezwykle blada skóra lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenie przepływu), zwłaszcza w starszych kobiet. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub kłujące, sapiąc z policzków, gwałtowne lub robak podobny ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia lub niekontrolowane ruchy ramion i nóg.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może uczynić go bardziej trudne dla organizmu do ostygnięcia. To może zmniejszyć ile potu. Twój organizm mógł się zbyt gorąca, jeśli nie pocić wystarczy. Jeśli twoje ciało staje się zbyt gorąca, mogą wystąpić zawroty głowy, słaby, zmęczony, lub zmieszany. Można mieć rozstrój żołądka i wymioty. Zadzwoń do lekarza, jeśli pić zimną wodą i oddala się od upału nie schłodzenia się.

Ten lek może zwiększać stężenie cukru we krwi. Również doustna postać ciekła zawiera cukier. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zostały zwiększone pragnienie lub zwiększone oddawanie moczu. Jeśli masz cukrzycę, można zauważyć zmianę w wynikach moczu lub cukru we krwi testów. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Ten lek może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli uważasz, że są coraz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Ten lek może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba sprawdzić swoją wagę w regularnych odstępach czasu podczas korzystania z tego leku.

Nie należy zmieniać dawki ani przerywać przyjmowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter) [] OTC) oraz leki ziołowe lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.