aristocort forte

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Używa Dla Aristocort Forte

Farmakologiczna Klasa: nadnerczy glikokortykosteroidów

Lek ten ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność iniekcji triamcynolonu w populacji pediatrycznej. Jednak ze względu na toksyczność tego leku jest, należy stosować ostrożnie, zwłaszcza u wcześniaków.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność iniekcji triamcynolonu w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Aristocort Forte

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają triamcynolon. To nie może być specyficzny dla Aristocort Forte. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku. Możesz być także uczy, jak dać lek w domu. Ten lek jest podawany jako strzałem do jednego ze swoich mięśni, stawu lub plamki na skórze zwanego zmiany chorobowej.

Lekarz sprawdzi postępy ściśle zaś Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować je otrzymać.

Lek ten zawiera alkohol benzylowy, który może powodować poważne reakcje (np tchu zespół, niskie ciśnienie krwi oraz kwasicy metabolicznej) do noworodków i wcześniaków. Porozmawiaj o tym z lekarzem, jeśli obawiasz.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę, świąd, chrypka, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej po otrzymaniu leku.

Poinformować lekarza, jeśli pacjent lub dziecko ma żadnych wydarzeń powodujących niezwykłego stresu lub lęku w swoim życiu. Lekarz może zalecić kortykosteroidy doustne.

Ten lek może powodować zatrzymanie płynów (obrzęk) u niektórych pacjentów. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza o każdej specjalnej diecie (zwłaszcza na spożycie soli).

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Ryzyko jest większe w przypadku dzieci i pacjentów, którzy używają dużej ilości przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania leku: zaburzenia widzenia, zawroty głowy lub omdlenia; szybki, walenie lub nierówne bicie serca, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, drażliwość lub zmęczenie lub osłabienie.

To może być łatwiej można dostać zakażenia, gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują triamcynolon. Należy unikać zatłoczonych miejsc lub będących w pobliżu ludzi, którzy są chorzy. Jeśli są wystawione na ospę lub odrę, należy powiadomić lekarza od razu.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent lub jego dziecko, które niedawno przebywał w klimacie tropikalnym lub niewyjaśniona biegunkę przed otrzymaniem leku.

Porozmawiaj z lekarzem, zanim się strzały grypy lub innych szczepionek, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują leku, ponieważ istnieją pewne szczepionki że nie należy odbierać.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może chcieć lub dziecko, że twoje oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Prawidłowe użycie triamcynaolone

Przed masz jakiekolwiek testy skórne, należy poinformować lekarza odpowiedzialnego za które biorą ten lek. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ tego leku.

Nie należy przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Lekarz może chcieć ty lub twoje dziecko, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie

Ten lek może powodować powolny wzrost. Jeśli dziecko jest za pomocą tego leku, lekarz będzie musiał śledzić wysokości i masy ciała dziecka, aby upewnić się, że dziecko jest prawidłowo rośnie.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas używania Aristocort Forte

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Aristocort Forte Side Effects

Aristocort do iniekcji (triamcynolon)

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Aristocort Dla wtrysku do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.