antybiotyki biegunka związana

Antybiotyki biegunka związana opisano często wodniste jelit (biegunka), które występują w odpowiedzi na leki stosowane w leczeniu infekcji bakteryjnych (antybiotyki).

Najczęściej wiąże się antybiotyki biegunka jest łagodna i czyści się wkrótce po zaprzestaniu przyjmowania antybiotyku. Jednak w niektórych przypadkach antybiotyk wiąże się biegunka powoduje zapalenie okrężnicy, zapalenie jelita grubego, lub bardziej poważne postaci grubego zwane rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego. Oba mogą powodować bóle brzucha, gorączka i krwawą biegunkę.

Typowe objawy

Łagodny antybiotyk wiąże się biegunka może wymagać leczenia. Bardziej poważne biegunka związana z przyjmowaniem antybiotyku może wymagać zatrzymania lub przełączania antybiotyki leki.

Bardziej poważne objawy

Związanego ze stosowaniem antybiotyków biegunka może powodować objawy i symptomy, które wahają się od łagodnego do ciężkiego.

Kiedy udać się do lekarza

Dla większości ludzi, związane z antybiotykiem biegunka powoduje łagodne objawy i symptomy, takie jak

Antybiotyki najprawdopodobniej powodować biegunkę

Związanego ze stosowaniem antybiotyków biegunka jest prawdopodobnie rozpocznie około tygodnia po rozpoczęciu terapii antybiotykowej. Czasami jednak, biegunka i inne objawy mogą nie pojawiają się przez kilka dni lub nawet tygodni, po zakończeniu antybiotykoterapii.

Niektórzy ludzie doświadczają bardziej poważne formy antybiotyków wiąże się biegunki. Gdy przerost szkodliwych bakterii jest ciężka, może masz objawy zapalenia jelita grubego lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, takie jak

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli wystąpią objawy poważnej biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków. Te objawy są wspólne dla wielu warunków, więc lekarz może zalecić badania w celu ustalenia przyczyny.

Związanego ze stosowaniem antybiotyków biegunka występuje wtedy, gdy leki przeciwbakteryjne (antybiotyki) zakłócić równowagę dobrych i złych bakterii w przewodzie pokarmowym.

Prawie wszystkie antybiotyki mogą powodować związane ze stosowaniem antybiotyków biegunka, zapalenie jelita grubego lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego. Antybiotyki najczęściej związane z antybiotykami związane biegunki obejmują

Twój układ trawienny jest złożonym ekosystemem, który jest domem dla milionów mikroorganizmów (flory jelitowej), w tym setki gatunków bakterii. Wiele z tych bakterii są korzystne, przeprowadzanie podstawowych funkcji.

Ale niektóre z tych bakterii, które normalnie zamieszkują swój przewód pokarmowy są potencjalnie niebezpieczne. Te szkodliwe bakterie są zwykle trzymane w ryzach przez pożytecznych bakterii, chyba że delikatnej równowagi między nimi jest zakłócany przez choroby, leków lub innych czynników.

Antybiotyki mogą być szczególnie uciążliwy dla flory jelitowej, ponieważ niszczą pożyteczne bakterie wraz ze szkodliwymi. Zdarza się, że nie wystarczająco dużo “dobrych” mikroorganizmów, “złe” bakterie, które są oporne na antybiotyk, który otrzymałeś rozwijać się spod kontroli, produkujących toksyny, które mogą uszkodzić ściany jelita i powodują stan zapalny.

Bakteria odpowiedzialny za prawie wszystkich przypadkach, rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego i wiele przypadków ostrej biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków jest C. difficile. Większość ludzi nabycia zakażenia C. difficile podczas pobytu w szpitalu lub domu opieki po tym, jak otrzymała antybiotyki.

Związanego ze stosowaniem antybiotyków biegunka może wystąpić u każdego, kto przechodzi terapię antybiotykową. Ale jesteś bardziej narażone na związane ze stosowaniem antybiotyków biegunka jeśli

Najpoważniejsza forma antybiotyków związany biegunki, rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego, rzadko może prowadzić do komplikacji zagrażających życiu, w tym

Zacznij od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego, jeżeli masz oznaki lub objawy związane z antybiotykami biegunki. Lekarz zbada potencjalne przyczyny twoich objawów podmiotowych i przedmiotowych.

Jak antybiotyki powodować biegunkę

Clostridium difficile powoduje najpoważniejsze biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków

Co możesz zrobić

Czego można oczekiwać od lekarza

Co można zrobić w międzyczasie

Zabiegi, aby poradzić sobie z łagodnym biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków

Leczenie walczyć szkodliwych bakterii w ostrej biegunki związanej z antybiotykami

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ często dużo ziemi na pokrycie, to dobry pomysł, aby być dobrze przygotowane. Oto kilka informacji, które pomogą ci przygotować i czego oczekiwać od lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. Dla antybiotyków związane biegunkę, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania, które pojawiają się podczas Państwa wizyty.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może im dać więcej czasu na pokrycie innych punktów, które mają się zająć. Lekarz może poprosić

Kontynuować stosowanie antybiotyków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Aby poradzić sobie z biegunką aż do powołania, można

Aby zdiagnozować biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków, lekarz może

Leczenie biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków w zależności od nasilenia objawów przedmiotowych i podmiotowych.

Jeśli masz łagodna biegunka, objawy mogą się wyjaśnić w ciągu kilku dni po antybiotykowych końcach leczenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić, aby zatrzymać antybiotykoterapii aż biegunka ustępuje. W międzyczasie, lekarz może zalecić technik opieki domowej, które pomogą Ci poradzić sobie z biegunką aż postanawia na własną rękę.

Jeśli wystąpi zapalenie jelita grubego lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, lekarz może przepisywane antybiotyki zabijają szkodliwe bakterie powodując biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków. Dla wielu ludzi, takie podejście pozwoli na wyeliminowanie objawów podmiotowych i przedmiotowych. Dla tych z rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego, biegunka objawy mogą powrócić i wymagają powtarzanego leczenia.

Aby poradzić sobie z biegunką, spróbuj

Take probiotyki. Probiotyki są organizmy, takie jak bakterie i drożdże, które mogą przyczynić się do przywrócenia prawidłowej równowagi w przewodzie pokarmowym poprzez zwiększenie poziomu pożytecznych bakterii w celu pokonania szkodliwe bakterie. Probiotyki są dostępne w postaci kapsułek lub w postaci ciekłej i są również dodawane do niektórych produktów spożywczych, takich jak określonych typów jogurtów.

Badania potwierdzają, że niektóre bakterie probiotyczne, w tym Lactobacillus rhamnosus i Saccharomyces boulardii, stosowane w połączeniu z antybiotykami mogą być przydatne w leczeniu biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków. Jednak konieczne są dalsze badania, aby lepiej zrozumieć, które szczepy bakterii są bardzo pomocni i co dawki są potrzebne.

Aby uniknąć biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków, spróbuj

Rozważmy probiotyki jeśli miałeś biegunki związane ze stosowaniem antybiotyków w przeszłości. Probiotyki są skoncentrowane suplementy pożyteczne organizmy, takie jak bakterie i drożdże, które podejmują w postaci kapsułek lub ciekłej. Niektóre jogurty i inne produkty spożywcze zawierają również probiotyki.

Niektóre dane wskazują, że przyjmowanie probiotyków w trakcie leczenia antybiotykiem może zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunki u ludzi, którzy mieli już związane ze stosowaniem antybiotyków biegunkę spowodowaną przez C. difficile w przeszłości. Niektóre badania nie znaleźli probiotyków może być przydatna. Zapytaj swojego lekarza o to, czy probiotyki mogłyby pomóc.

wizyty u lekarza