androgenów (droga pokarmowa, trasa pozajelitowe, podskórne, miejscowe stosowanie trasy, drogi transdermalny) skutki uboczne

Omów te ewentualne efekty z lekarzem

Nowotwory wątroby, rak wątroby lub wątrobowa zmiany o typiepeliosis (postać choroby wątroby) wystąpiły podczas długotrwałej, terapii wysokimi dawkami z androgenów. Mimo, że te efekty są rzadkie, mogą być bardzo poważne i mogą powodować śmierć.

Androgeny mogą stymulować istniejące raka prostaty u mężczyzn, którzy mają już to, ale nie zostały jeszcze rozpoznane. Ponadto, prostaty (męski gruczoł) może zostać powiększony. Przerost prostaty nie znaczy, że rak rozwinie. Jeśli nastąpi rozszerzenie i masz trudności w oddawaniu moczu, to jest dobry pomysł, aby być sprawdzone przez lekarza.

Androgeny, gdy są stosowane u kobiet, zwłaszcza w dużych dawkach mogą wystąpić zmiany męsko-podobne, takie jak chrypka i pogłębienie głosu, nienaturalne wzrostu włosów, nietypowy łysienia. Większość z tych zmian odejdzie, jeśli lek jest zatrzymany, gdy tylko zmiany zostaną zauważone. Jednak niektóre zmiany, takie jak zmiany głosowych lub powiększone łechtaczki, nie może odejść.

Androgeny, gdy są stosowane w dużych dawkach, u samców, zakłócają wytwarzania nasienia. Efekt ten jest zazwyczaj tymczasowe i zdarza się tylko w czasie stosowania leku leku. Jednak omówić ten możliwy efekt z lekarzem, jeśli planuje się na posiadanie dzieci.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.