amitriptylina (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Amitryptylina stosuje się do leczenia objawów depresji. Działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), w celu zwiększenia zawartości niektórych substancji chemicznych w mózgu. Ten lek jest trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA).

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków amitryptylina u dzieci poniżej 12 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Tablet

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność amitryptylina w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z wątrobą związane z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących amitriptilinę.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Dawkowanie

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby korzystać kondycję jak najwięcej. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Ten lek pochodzi z przewodnikiem lek. Należy zapoznać się z instrukcjami zawartymi w podręczniku ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nieodebrane Dawka

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowywanie

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmian w swojej dawki, w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Amitryptylina może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych działań niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Nie należy przyjmować amitriptilinę jeśli miały monoaminooksydazy (MAO) inhibitor (izokarboksazyd [Marplan®] fenelzyną [Nardil®] selegilina [Eldepryl®] ortranylcyprominy [Parnate®]) w ciągu ostatnich 2 tygodni. Nie zażyciem inhibitor MAO w ciągu 5 dni od zatrzymania amitriptilinę. Jeśli tak, może wystąpić splątanie, pobudzenie, niepokój, żołądka lub jelit, objawy nagłego wysokiej temperatury ciała, bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężkimi drgawki.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Stosując ten lek razem z cyzaprydem (Propulsid®), może zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych.

Nie nagle przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. To może pomóc zapobiec możliwość pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak bóle głowy, nudności lub uczucie ogólnego dyskomfortu lub choroby.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany, Medycyna dla napadów; mięśniowe zwiotczające; lub znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Efekt ten może trwać kilka dni po zaprzestaniu przyjmowania leku. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas używania tego leku skontaktować się z lekarzem.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji poinformować lekarza odpowiedzialnego za które używasz tego leku. Biorąc amitriptilinę wraz z leków stosowanych podczas zabiegu może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli zauważysz zmianę w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senni. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, należy użyć lekarstwa, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli jesteś senny, czy nie czujność.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.