amiloryd

Może powodować hiperkaliemię, które w przypadku skorygowania, jest potencjalnie śmiertelne. Hiperkaliemia występuje często (około 10%), gdy stosuje się amiloryd bez kaliuretic moczopędne. Ta częstość występowania jest większa u pacjentów z niewydolnością nerek, cukrzyca (z lub bez niewydolności nerek), uznanej i osób w podeszłym wieku. Monitorować stężenie potasu w surowicy ostrożnie pacjenci przyjmujący amiloryd.

Używa Dla amiloryd

Klasa terapeutyczna: Cardiovascular agenta

Farmakologiczna Klasa: moczopędne, oszczędzające potas

Amiloryd jest także stosowany w leczeniu retencji wody (obrzęki), u pacjentów z niewydolnością serca.

Amiloryd to rodzaj moczopędnym (pigułki wody), który pomaga zapobiec organizm przed utratą zbyt dużo potasu. Zmniejsza to ilość wody w organizmie, zwiększenie przepływu moczu, co przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia krwi.

amiloryd jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Na amiloryd dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na amiloryd lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem amiloryd

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków amiloryd w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrii specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność amiloryd w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących amiloryd.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia amiloryd, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie amiloryd z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Amiloryd za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie amiloryd któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie amiloryd z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz amiloryd, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie amiloryd. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Oprócz stosowania amiloryd, leczenie za wysokie ciśnienie krwi może obejmować kontrolę masy ciała i zmiany w rodzajach żywności jecie, szczególnie produktów bogatych w sód. Lekarz powie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze. Należy skontaktować się z lekarzem przed zmianą diety.

Wielu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi nie zauważają żadnych objawów choroby. W rzeczywistości, wielu może czuć się normalnie. Jest bardzo ważne, aby wziąć swój lek zgodnie z zaleceniami i że się na wizyty u lekarza, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Pamiętaj, że amiloryd nie będzie leczyć wysokie ciśnienie krwi, ale to nie pomaga kontrolować. Należy kontynuować przyjmowanie go jako skierowane jeśli można oczekiwać, aby obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół. Być może trzeba będzie podjąć wysokie ciśnienie krwi leku przez resztę swojego życia. Jeśli wysokie ciśnienie krwi nie jest leczona, może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca, choroby naczyń krwionośnych, udaru lub choroby nerek.

Najlepiej jest wziąć amiloryd z jedzeniem.

Dawka amiloryd będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki amiloryd. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki amiloryd, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Prawidłowe użycie amiloryd

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się amiloryd pracuje prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Dotyczy to w szczególności obejmuje suplementy potasu lub substytuty soli zawierające potas.

amiloryd może zwiększać stężenie potasu we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle brzucha; dezorientacja, trudności w oddychaniu, nieregularne bicie serca, nudności lub wymioty, nerwowość, drętwienie lub mrowienie w dłoni, stóp lub warg, duszność lub osłabienie lub uczucie ciężkości nóg ,

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania z amiloryd

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

amiloryd Side Effects

amiloryd

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

lizynopryl wysokie ciśnienie krwi, amlodypina, metoprolol, hydrochlorotiazyd, losartan, furosemid

Wodobrzusze furosemid, Lasix, triamteren bumetanid, torsemid, Bumex

Obrzęk hydrochlorotiazyd, furosemid, Lasix, spironolakton, triamteren, chlortalidon

Niewydolność serca lizynopryl, amlodypina, metoprolol, furosemid, karwedilol, Lasix