amantadyna (droga pokarmowa) środki ostrożności

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmiany w dawce oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Amantadine może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpienia któregokolwiek z tych działań niepożądanych, należy powiadomić lekarza lub lekarza dziecka od razu.

Niektórzy ludzie, którzy korzystali z tego leku miało nietypowe zmiany w ich zachowaniu. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli pojawią się problemy z hazardem lub zwiększonego zainteresowania seksem podczas stosowania tego leku.

Picie napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku może spowodować nasilenie działań niepożądanych, takich jak problemy z krążeniem, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia, lub nieporozumień. Nie należy pić napojów alkoholowych podczas przyjmowania tego leku.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, mylić lub lightheaded lub mieć niewyraźne widzenie lub problemy z koncentracją. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi lub nie może dobrze widzieć. Jeżeli reakcje te są szczególnie uciążliwe, skontaktować się z lekarzem.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub mogą wystąpić z tego leku, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej pozycji nagle. Objawy te są bardziej prawdopodobne po rozpoczęciu stosowania tego leku, lub gdy dawka zostanie zwiększona. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Pacjenci z chorobą Parkinsona należy uważać, aby nie przesadzić aktywności fizycznej, gdy ich stan poprawia i ruchy ciała stają się łatwiejsze, ponieważ może dojść do obrażeń wynikające z upadków. Takie działania muszą być stopniowo zwiększana, aby dać czas organizmowi przyzwyczaić się do zmian w równowadze, obiegu i koordynacji.

Amantadine może powodować suchość jamy ustnej, nosa i gardła. Dla chwilowej ulgi suchości w jamie ustnej, korzystanie bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jeśli jednak nadal w ustach uczucie suchości przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Ten lek może powodować purpurowy, Net-like, poplamiona plamy na skórze. Ten problem występuje częściej u kobiet i zwykle występuje na nogach i / lub stóp po tym leku została przyjmowane regularnie przez miesiąc lub dłużej. Chociaż poplamiona plamy mogą pozostać tak długo, jak jesteś leku, zazwyczaj odchodzą stopniowo w ciągu 2 do 12 tygodni po zaprzestaniu przyjmowania leku. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają konwulsje (drgawki), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoką gorączkę, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem; ciężka sztywność mięśni; niezwykle bladą skórę lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Jeśli używasz tego leku na chorobę Parkinsona, nie przerywać przyjmowania leku nagle bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie.

Jeśli używasz tego leku na chorobę Parkinsona, ważne jest to, że lekarz regularnie sprawdzać skórę na objawy raka skóry zwanego czerniakiem. Jeśli zauważysz jakiekolwiek nietypowe czerwone, brązowe lub czarne plamy na skórze, należy skonsultować się z lekarzem od razu.

Jeśli objawy Parkinsona, nie poprawi się w ciągu kilku dni, jeśli staną się gorsze, czy lek ten wydaje się mniej skuteczne po kilku tygodniach, należy skontaktować się z lekarzem.