amantadyna (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Amantadyna jest lekiem przeciwwirusowym. Jest on stosowany w celu zapobiegania lub leczenia pewnych grypy (grypy) infekcje (typ A). Może być podana osobno lub wraz z ujęć grypy. Amantadine nie zadziała na przeziębienie, innych rodzajów grypy i innych infekcji wirusowych.

Amantadine jest również lekiem antidyskinetic. Jest on stosowany w leczeniu choroby Parkinsona, która jest czasami nazywane agitans paraliż lub potrząsanie porażenie. Może być podawany oddzielnie lub w połączeniu z innymi lekami w leczeniu choroby Parkinsona. Poprzez poprawę kontroli mięśni oraz zmniejszenie sztywności, lek ten umożliwia bardziej normalne ruchy ciała, objawy choroby są ograniczone. Amantadine jest również stosowany w leczeniu sztywność i drżenie spowodowane przez niektóre leki, które są stosowane w leczeniu nerwowe, psychiczne, emocjonalne i warunki.

Amantadine jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż takie zastosowanie nie jest w etykietach, amantadyna stosuje się u niektórych pacjentów z następujących warunkach medycznych

Kapsuła, Liquid Filled; Rozwiązanie; Tablet; Kapsuła; Syrop

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania