alternatywnych metod leczenia raka: 10 opcji do rozważenia

Jakie leczenie raka alternatywą są warto spróbować?

Te 10 alternatywnych metod leczenia raka wykazały pewną obietnicę w pomaganiu ludziom z rakiem. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli jesteś zainteresowany stara

Akupunktura. Podczas zabiegu akupunktury, praktykujący wkłada malutkie igły w skórę przy precyzyjnych punktów. Badania pokazują, akupunktura może być pomocne w łagodzeniu nudności spowodowane przez chemioterapię. Akupunktura może również pomóc w leczeniu niektórych rodzajów bólu u osób z chorobą nowotworową.

Akupunktura jest bezpieczny, jeśli jest wykonywane przez licencjonowanego lekarza przy użyciu sterylnych igieł. Zapytaj swojego lekarza o nazwach zaufanych lekarzy. Akupunktura nie jest bezpieczne, jeśli przyjmuje leki przeciwzakrzepowe lub jeśli masz niskie morfologii krwi, więc najpierw skonsultować się z lekarzem.

Aromaterapia. Aromaterapia wykorzystuje olejki pachnące zapewnić uspokajający sensację. Oleje parze z zapachów, takie jak lawenda, mogą być stosowane na skórę podczas masażu lub oleje mogą być dodawane do kąpieli wodnej. Oleje pachnące może być ogrzewany w celu uwolnienia ich zapach do powietrza. Aromaterapia może być pomocne w łagodzeniu nudności, ból i stres.

Aromaterapia może być wykonywane przez lekarza, czy można korzystać z aromaterapii na własną rękę. Aromaterapia jest bezpieczne, chociaż oleje stosowane na skórę może powodować reakcje alergiczne. Chorych na raka, który jest wrażliwe na estrogen, takich jak niektóre raki sutka, należy unikać stosowania dużych ilości oleju lawendowego i olej z drzewa herbacianego na skórę.

Ćwiczenie. Ćwiczenia mogą pomóc w zarządzaniu objawy podmiotowe i przedmiotowe w trakcie i po leczeniu raka. Łagodne ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie i stres i pomóc Ci lepiej spać. Wiele badań wskazuje, że teraz program ćwiczeń może pomóc ludziom z rakiem żyją dłużej i poprawić ich ogólną jakość życia.

Jeśli nie masz już regularne ćwiczenia, skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Zacznij powoli, dodając więcej ćwiczeń, jak przejść. Cel na swój sposób pracy do co najmniej 30 minut ćwiczeń przez większość dni tygodnia.

Hipnoza. Hipnoza jest stan głębokiej koncentracji. Podczas sesji hipnoterapii, terapeuta może hipnotyzować cię mówiąc łagodnym głosem i pomaga się zrelaksować. Terapeuta następnie pomóc skupić się na celach, takich jak kontrola bólu i zmniejszenie stresu.

Hipnoza może być pomocne dla osób z chorobą nowotworową, którzy doświadczają lęku, bólu i stresu. Może ona również pomóc w zapobieganiu nudnościom i wymiotom wyprzedzających, które mogą wystąpić, jeśli chemioterapia dokonał chory w przeszłości. Gdy wykonywane przez certyfikowanego terapeutę, hipnoza jest bezpieczny. Ale powiedzieć terapeuta jeśli masz historię choroby psychicznej.

Masaż. Podczas masażu, twój lekarz kneads skórę, mięśnie i ścięgna w celu złagodzenia napięcia mięśni i stres i promowania relaksu. Istnieje kilka metod masażu. Masaż może być lekkie i delikatne, lub może być głęboka z większym ciśnieniem.

Badania wykazały, masaż może być pomocne w łagodzeniu bólu u chorych na raka. Może ona również pomóc złagodzić niepokój, zmęczenie i stres.

Masaż może być bezpieczne, jeśli pracujesz z doświadczonego masażysty. Wiele ośrodków onkologicznych ma masażystów na temat personelu, czy lekarz może skierować pacjenta do masażysty, który regularnie współpracuje z ludźmi, którzy mają raka.

Nie masz masaż jeśli morfologię krwi są bardzo niskie. Zapytaj masażysty, aby uniknąć masowanie okolicy blizny chirurgiczne, radioterapię lub obszary guzów. Jeśli masz raka w kościach lub innych chorób kości, takich jak osteoporoza, poproś masażysty w użyciu lekkiego nacisku, zamiast głębokiego masażu.

Medytacja. Medytacja to stan głębokiej koncentracji podczas skupić swoją uwagę na jeden obraz, dźwięk lub pomysł, jak na przykład pozytywnego myślenia. Podczas medytacji, można również zrobić głębokiego oddychania lub ćwiczeń relaksacyjnych. Medytacja może pomóc osobom chorym na raka, zmniejszając lęk i stres.

Medytacja jest na ogół bezpieczne. Można medytować na własną rękę na kilka minut raz lub dwa razy dziennie lub można wziąć udział w zajęciach z instruktorem.

Muzykoterapia. Podczas sesji muzykoterapii, można słuchać muzyki, grać na instrumentach, śpiewać i pisać teksty. Przeszkolony terapeuta muzyki może prowadzić działania zmierzające do zaspokojenia określonych potrzeb, lub może wziąć udział w muzykoterapii w grupie. Muzykoterapia może pomóc złagodzić ból i kontroli nudności i wymioty.

Muzykoterapia jest bezpieczny i nie wymaga żadnego talentu muzycznego uczestniczyć. Wiele ośrodków medycznych poświadczyli muzykoterapeutów na pracowników.

Techniki relaksacyjne. Techniki relaksacyjne są sposoby koncentrując swoją uwagę na uspokojenie umysłu i relaks mięśni. Techniki relaksacyjne mogą obejmować działania takie jak ćwiczenia wizualizacji lub progresywnej relaksacji mięśni.

Techniki relaksacyjne mogą być pomocne w łagodzeniu niepokoju i zmęczenia. Mogą one również pomóc ludziom z rakiem spać lepiej.

Techniki relaksacyjne są bezpieczne. Zazwyczaj terapeuta prowadzi przez tych ćwiczeń i ostatecznie może być w stanie wykonać je na własną rękę lub z pomocą kierowanych nagrań relaksacyjnych.

Tai chi. Tai chi jest formą ćwiczenia, które łączy delikatne ruchy i głębokie oddychanie. Tai Chi może być prowadzone przez instruktora, czy można nauczyć się tai chi na własnych następujących książek lub. Praktykowanie tai chi może pomóc złagodzić stres.

Tai chi jest na ogół bezpieczne. Powolne ruchy tai chi nie wymaga dużej siły fizycznej, a ćwiczenia można łatwo dostosować do własnych umiejętności. Mimo to, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tai chi. Nie rób żadnych ruchów tai chi, które powodują ból.

Joga. Joga łączy ćwiczenia rozciągające z głębokim oddychaniem. Podczas sesji jogi, możesz umieścić swoje ciało w różnych pozach, które wymagają zginanie, skręcanie i rozciąganie. Istnieje wiele rodzajów jogi, każdy z własnymi zmianami.

Joga może zapewnić pewne odprężenie dla osób z chorobą nowotworową. Joga również wykazano poprawę snu i zmniejszyć zmęczenie.

Przed rozpoczęciem zajęcia jogi, zwrócić się do lekarza, aby polecić instruktora, który regularnie współpracuje z ludźmi z problemów zdrowotnych, takich jak rak. Unikać jogi, które powodują ból. Dobry instruktor może dać alternatywne pozy, które są bezpieczne dla Ciebie.

Można znaleźć kilka alternatywnych metod leczenia działają dobrze razem. Na przykład, głębokie oddychanie podczas masażu może zapewnić dalsze odprężenie.