alogliptyna (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Lekarz powie Ci, jak dużo tego leku w użyciu i jak często. Dawka może być konieczna zmiana kilka razy, aby dowiedzieć się, co działa najlepiej dla Ciebie. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ostrożnie postępuj specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania cukrzycy i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ćwicz regularnie i test cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Przechowywanie

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.