allopurinol: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest allopurinol?

Allopurynol jest stosowany w leczeniu dny moczanowej lub kamieni nerkowych, a zmniejszają stężenie kwasu moczowego u osób leczonych na raka.

Allopurynol może być również używany do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Nie używaj allopurinol jeśli kiedykolwiek wystąpiła ciężka reakcja alergiczna na allopurynol. Przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek oznaki wysypki skórnej, bez względu na sposób łagodny. Weź każdą dawkę popijając pełną szklanką wody. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych formowania, pić od 8 do 10 pełnych szklanek płynów każdego dnia, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Ważna informacja

Allopurynol może obniżyć krwinek, które pomagają w zwalczaniu zakażeń. To może sprawić, że łatwiej jest krwawienie z powodu urazu lub chorują przebywanie z innymi, którzy są chorzy. Twoja krew może trzeba badać częściej. regularne wizyty u lekarza.

Należy unikać picia alkoholu. Może sprawić, że Twój stan zdrowia. Allopurynol może upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Nie należy przyjmować allopurinol jeśli jesteś uczulony na to.

Aby upewnić się, że można bezpiecznie przyjąć allopurinol, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych innych warunków

Przed zastosowaniem leku

choroba nerek

choroba wątroby

cukrzyca

zastoinowa niewydolność serca

wysokie ciśnienie krwi; lub

jeśli pacjent żadnej chemioterapii.

kategoria ciąża C. Rząd nie wiadomo, czy allopurinol będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku. Allopurynol może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Weź allopurinol dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty.

Weź każdą dawkę popijając pełną szklanką wody. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych formowania, pić od 8 do 10 pełnych szklanek płynów każdego dnia, chyba że lekarz zaleci inaczej. Możesz mieć napady dny moczanowej częściej przy pierwszym zażyciem allopurinol. Lekarz może zalecić inne leki dny moczanowej zabrać ze allopurynol. Przechowywać użyciem leków zgodnie z zaleceniami oraz poinformować lekarza, jeśli objawy nie ustąpią po kilku miesiącach leczenia.

Allopurynol może obniżyć krwinek, które pomagają w zwalczaniu zakażeń. To może sprawić, że łatwiej jest krwawienie z powodu urazu lub chorują przebywanie z innymi, którzy są chorzy. Twoja krew może trzeba badać częściej. regularne wizyty u lekarza.

allopurinol Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Uniknąć w pobliżu ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią objawy zakażenia.

Allopurynol może upośledzać myślenie lub reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Należy unikać picia alkoholu. To może pogorszyć stan pacjenta.

Lekarz może zalecić specjalnej diety, aby pomóc w leczeniu choroby. Stosuj się do diety i leków rutyny bardzo uważnie.

Jak należy stosować allopurinol?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na allopurinol: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Przestań używać allopurinol i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak

gorączka, ból gardła, ból głowy oraz z ciężką pęcherzy, peeling, i czerwona wysypka na skórze

pierwszy śladu wysypki skórnej, bez względu na sposób łagodny

ból lub krwawienie podczas oddawania moczu

nudności, bóle brzucha, swędzenie, utrata apetytu, utrata masy ciała, ciemne zabarwienie moczu, gliny kolorowe stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu)

oddawanie moczu mniej niż zwykle albo wcale

bóle stawów, objawy grypopodobne

dotkliwe mrowienie, drętwienie, ból, osłabienie mięśni; lub

łatwe siniaki, wybroczyny (nosa, jamy ustnej, pochwy lub odbytu), fioletowe lub czerwone plamy zlokalizowania pod skórą.

Mniej poważne działania niepożądane mogą obejmować allopurinol

wymioty, biegunka

senność, ból głowy

zmiany w odczuwaniu smaku; lub

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

ból w mięśniach.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co należy unikać?

Dawka dla dorosłych zwykle Allopurynal dla Podagra

Początkowa: 100 mg doustnie raz dziennie .; Konserwacja: 200 do 300 mg (łagodne dna) doustnie, raz dziennie, lub 400 do 600 mg / dzień (średnio ciężkich dna tophaceous), w dawkach podzielonych.

Zwykła dawka dla dorosłych Allopurynal hiperurykemia wtórna do chemioterapii

Efekty uboczne Allopurynal

Inicjał; Pozajelitowo: 200 do 400 mg / m2 / dzień do maksimum 600 mg / dzień; Doustna: 600 do 800 mg / dobę przez okres 1 do 3 dni przy wykorzystaniu co najmniej 2 litrów płynu / dzień .; Konserwacja; Od 200 do 300 mg / dzień doustnie, dopóki nie wysokiego ryzyka dla rozwoju hiperurykemii u pacjenta.

Dawka dla dorosłych zwykle Allopurynal szczawianu wapnia kamieni z hiperurykozurii

Początkowa: 200 do 300 mg doustnie raz dziennie .; Konserwacja: 300 mg / dzień lub mniej.

Zwykła dawka dla dorosłych Zastoinowa niewydolność serca

Badania (n = 11) w celu zapobiegania tworzeniu się wolnych rodników nadtlenkowych i poprawy funkcji śródbłonka (klasy NYHA II-III na przewlekłą niewydolność serca): 300 mg doustnie dziennie przez 1 miesiąc

Dawka dla dorosłych zwykle Allopurynal Chirurgii Kardiochirurgii

Badania: pomostowania tętnic wieńcowych operacji, 600 mg doustnie jeden dzień przed operacją, a drugi 600 mg doustnie w dniu zabiegu.

Zwykła dawka dla dorosłych leiszmaniozy

Badaniu (n = 31 – skórny leiszmanioza: 20 mg / kg / dzień oraz niskie dawki Antymonian meglumina (30 mg / kg / dzień) przez 20 dni .; Case Reports – Leiszmanioza trzewna, po przeszczepieniu nerki: 300 mg na dobę oraz meglumina Antymonian (50 mg / kg / dzień)

Zwykła dawka dla dorosłych Allopurynal Mania

Case Reports – Mania (bipolar I) związane z hiperurykemia: 300 mg doustnie dziennie.

Dawka dla dorosłych zwykle Allopurynal High Risk przezskórna angioplastyka

Badaniu (n = 38) – pierwotna przezskórna angioplastyka wieńcowa (PTCA); 400 mg doustnie podawany bezpośrednio po przyjęciu do oddziału ratunkowego (około 60 minut przed reperfuzji) i po pierwotnej PTCA została zakończona.

Dawka dla dorosłych zwykle Allopurynal biernej perforowanie Collangenosis

Opis przypadku: 100 mg doustnie na dobę.

Zwykle pediatryczne dawkowania hiperurykemia wtórna do chemioterapii

pozajelitowego; Mniejsze niż lub równe do 10 lat: 200 mg / m2 / dzień w dawkach od 1 do trzech równo podzielonych nie przekracza 600 mg / 24 godziny. Wszystkie dawki większej niż 300 mg należy podawać w dawkach podzielonych równo .; Większa niż 10 lat: 200 do 400 mg / m2 / dobę podawana w 1 do 3 dawkach podzielonych równo, aby nie przekraczać 600 mg / 24 godz .; Doustny; Mniej niż 6 lat: 150 mg / dobę doustnie w 3 dawkach podzielonych .; 6 do 10 lat: 300 mg / dobę doustnie w 2 do 3 dawkach podzielonych .; Więcej niż 10 lat: 600 do 800 mg / dzień w ciągu 2 do 3 równo podzielonych dawkach

Zwykle Allopurynal pediatryczne dawkowania leiszmaniozy

Większa niż 5 lat; Badania (n = 31) – na skórę leiszmanioza 20 mg / kg / dzień oraz niskie dawki Antymonian meglumina (30 mg / kg / dzień) przez 20 dni.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

azatiopryna (Imuran)

chlorpropamid (diabinese)

Allopurynal informacje dozowania

cyklosporyna (Gengraf, Sandimmune, Neoral)

merkaptopuryna (Purinethol)

Jakie inne leki wpłynie allopurinol?

allopurinol

antybiotyk takich jak ampicylina (Principen, Omnipen, inne) lub amoksycylina (Amoxil, Augmentin, Trimox, Wymox)

rozcieńczalnik krwi, takich jak dikumarol lub warfaryny (Coumadin); lub

moczopędne (pigułka woda).

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z allopurinol. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Uwaga: Każdy starań w celu zapewnienia, że ​​podane informacje są prawdziwe, aktualne i kompletne, jednak nie ma gwarancji, jest wykonana w tym celu. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą Drug być czas wrażliwe. Informacje o leku Multum jest zasób informacyjny przeznaczony do wspomagania licencjonowanych zawodów medycznych w opiece nad pacjentami i / lub służyć konsumentom oglądania tej usługi jako uzupełnienie, a nie substytut, doświadczenie, umiejętności, wiedzy i osądu zawodów medycznych. Brak ostrzeżenia dla danego leku lub kombinacji leków, w żadnym razie nie powinny być interpretowane jako wskazanie, że kombinacje leków lub lek jest bezpieczny, skuteczny i odpowiedni dla danego pacjenta. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie są przeznaczone na pokrycie wszystkich możliwych zastosowań, wskazówki środki ostrożności, ostrzeżeń, interakcji lekowych, reakcje alergiczne lub skutki negatywne.

5.1.10 / 12/2010 10:11:13.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Dna moczanowa Uloric, Zyloprim, probenecyd, Febuksostatu, Krystexxa, sulfinopirazonem Zurampic, lesinurad

Wapń szczawian kamieni z hiperurykozurii Zyloprim, Aloprim

Hiperurykemia wtórny chemioterapii wodorowęglan sodu, Zyloprim, Elitek, rasburykaza, Neut, Aloprim