allanfol RX ustne: zastosowań, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozowanie

Nazwa rodzajowa (S): cyjanokobalamina / KWAS FOLIOWY / pirydoksyny

Ta kombinacja witamin zapewnia Witamina B6, kwas foliowy witaminy B-12, a dla ludzi, którzy nie mają wystarczającej ilości tych witamin dla dobrego zdrowia.

Przyjmować tego leku doustnie z posiłkiem lub bez, zazwyczaj raz dziennie lub według zaleceń lekarza. W przypadku wystąpienia dolegliwości żołądkowe, może pomóc podjąć ten produkt z jedzeniem.

regularnie korzysta z tego leku, aby uzyskać jak największe korzyści z niego. Aby łatwiej zapamiętać, użyj go w tym samym czasie każdego dnia. Dawka zależy od twojego stanu zdrowia i odpowiedzi na leczenie.

Mogą wystąpić nudności, niestrawność, biegunka, senność, zaczerwienienie i drętwienie / mrowienie. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę szybko.

Jeżeli lekarz przepisał ten lek, należy pamiętać, że on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych nieprawdopodobnych lecz poważnych działań niepożądanych: zmiany psychiczne / nastroju, niezwykłą słabość.

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten produkt jest mało prawdopodobne, ale natychmiast szukać pomocy medycznej w przypadku ich wystąpienia. Objawy ciężkiej reakcji alergicznej mogą obejmować: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardła), ciężkie zawroty głowy, problemy z oddychaniem.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent jest uczulony na I; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, a zwłaszcza: niektóre choroby krwi (np anemia złośliwa, inne niedokrwistości).

Lek ten może powodować senność. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy jakiejkolwiek działalności, która wymaga koncentracji uwagi, dopóki nie jesteś pewien, że można bezpiecznie wykonywać tych czynności. Ogranicz napojów alkoholowych.

Lek ten należy stosować tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne w czasie ciąży. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Ten lek przenika do mleka kobiecego. Przed -feeding piersią skonsultować się z lekarzem.

Twoje służby zdrowia (np lekarzem lub farmaceutą) mogą już być świadomy ewentualnych interakcji i może być monitorowanie cię za to. Nie uruchomić, zatrzymać lub zmienić dawkowanie każdego leku przed uprzedniej konsultacji z nimi.

Produkt ten nie powinien być stosowany w następujących leków, ponieważ mogą wystąpić bardzo poważne interakcje: altretamina, cisplatyna, lewodopę (stosowany bez karbidopy).

Jeśli w trakcie korzystania z tych leków, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę przed rozpoczęciem leczenia.

Przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich na receptę i bez recepty / ziołowych produktów są w użyciu, zwłaszcza: antagonistą kwasu foliowego (np metotreksat), hydantoiny (np fenytoina, difenylohydantoiny), pirymetaminą, inne witaminy / suplementy diety ,

Ten produkt może wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych (np swoistych przeciwciał czynników określonych testów urobilinogen). Upewnij się, że personel laboratorium i lekarze wiedzą użyć tego leku.

Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Dlatego przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich produktów, których używasz. Prowadzi wykaz wszystkich leków z wami, i udostępnić listę z lekarzem i farmaceutą.

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć.

Nie udostępniaj tego leku z innymi.

Laboratoryjne i / lub badań medycznych (np pełna morfologia krwi, poziom homocysteiny) mogą być wykonywane od czasu do czasu, aby monitorować swoje postępy lub sprawdzenia skutków ubocznych. Skonsultować się z lekarzem więcej szczegółów.

Pamiętaj, że najlepiej jest, aby uzyskać witamin i minerałów z zdrowej żywności. Utrzymanie dobrze zbilansowaną dietę i stosuj się do zaleceń żywieniowych zgodnie z zaleceniami lekarza. Witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, są naturalnie występujących w zielonych liściastych, inne warzywa i owoce cytrusowe. Kwas foliowy jest również w wzbogaconych zbóż, takich jak chleb, makarony i kasze.

Niektórzy producenci tego leku może również zawierać składniki, takie jak witamina E, kwas para-aminobenzoesowy lub kwas alfa-liponowy. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli masz pytania dotyczące składników w swojej marki.

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jeśli jest w pobliżu czasie następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i wznowić zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu nadrobienia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej pomiędzy 59-86 stopni F (15-30 ° C), z dala od światła i wilgoci. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.