alkoholizm oznaki i objawy

Inne objawy to m.in.

Objawy problemów alkoholowych u dzieci i młodzieży może być inna od tych dla dorosłych. Aby uzyskać więcej informacji, teen nadużywanie alkoholu i narkotyków.

Być może nie zdawać sobie sprawy, że masz problem z alkoholem. Być może nie pić duże ilości kiedy pić. Albo może przejść przez kilka dni lub tygodni między epizodami picia. Ale nawet jeśli nie pije się bardzo często, to wciąż możliwe jest nadużywanie alkoholu i być narażone na uzależnienie od niego.

Masz problemy w pracy lub szkole z powodu picia, takiej jak bycie późno lub nie będzie w ogóle; Pić w ryzykownych sytuacjach, takich jak przed lub podczas prowadzenia samochodu; Po wypiciu, nie pamięta co się stało podczas pili (zaciemnienia); Masz problemy prawne z powodu picia, takiej jak bycie aresztowany za szkody kogoś lub jazdy po pijanemu (pod wpływem alkoholu); Jesteś zraniony lub zranisz kogoś innego podczas picia; Ciągle pije, nawet jeśli mają problemy zdrowotne, które są spowodowane lub gorsze od spożywania alkoholu, takich jak choroby wątroby (marskość); Znajomych lub członków rodziny obawiają się o swoje picie.

Nie można rzucić picie lub kontrolować, ile można pić; Trzeba pić więcej, aby uzyskać ten sam efekt; Masz objawy odstawienia, kiedy przestać pić. Należą do nich nudności do żołądka, pocenie się, drżenie, lęk i; Spędzasz dużo czasu picia i odzyskiwanie; Dałeś się inne działania, dzięki czemu można pić; Ciągle pije mimo że krzywdzi swoje relacje i powoduje problemy zdrowotne.

Pić rano, często są pijani przez długie okresy czasu, ani pić sam; Możesz zmienić to, co pijesz, takie jak przejście z piwa wina, bo myślisz, że robi to pomoże Ci pić mniej lub uniemożliwiają upijanie; Czujesz się winny po wypiciu alkoholu; Ty wymówek dla swojej picia lub robić rzeczy, aby ukryć swój picia, takie jak kupowanie alkoholu w różnych sklepach; Martwisz się, że nie dostaniesz tyle alkoholu, na wieczór lub weekend; Trzeba fizyczne objawy uzależnienia od alkoholu, takich jak utrata masy ciała, ból lub rozstroju żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka) lub zaczerwienienie nosa i policzków.