aliskiren, amlodypiny i hydrochlorotiazydu (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli obrzęk twarzy, ramion, nóg, oczu, warg lub języka, lub problemy z połykaniem lub oddychaniem. Są to objawy choroby zwanej obrzęk naczynioruchowy.

Nie należy stosować tego leku (chyba że lekarz zaleci), jeśli przyjmują również cyklosporynę (Gengraf®, Neoral®, Sandimmune®), itrakonazol (Sporanox®) lub litu (Eskalith®, Lithobid®).

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub może wystąpić po podaniu pierwszej dawki, zwłaszcza jeśli zostały biorąc pigułki moczopędne (wody). Upewnij się, że wiesz, jak reagować na lek przed jazdy, należy użyć maszyn lub robić inne rzeczy, które mogą być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność. Jeśli wystąpią zawroty głowy, położyć się, więc nie słaby. Potem usiąść na kilka chwil przed podłożu w celu zapobieżenia powrotowi do zawrotów głowy. Jeśli zemdleje, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zachorują podczas stosowania tego leku, zwłaszcza z ciężkimi lub kontynuowania nudności, wymioty, biegunka lub. Warunki te mogą doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości wody, co może prowadzić do niskiego ciśnienia krwi. Można też stracić wody poprzez pocenie się, aby pić dużo wody podczas ćwiczeń lub w czasie upałów.

Ten lek może nasilać objawy dławicy piersiowej (ból) lub spowodować atak serca, zwłaszcza u pacjentów z ciężką chorobą serca lub naczyń krwionośnych. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub dyskomfort, szybkie lub nieregularne bicie serca, nudności lub wymioty, ból lub dyskomfort w ramionach, żuchwy, pleców lub karku. duszność, poty.

Hiperkaliemia (wysokie stężenie potasu we krwi) może wystąpić podczas stosowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mają następujące objawy: brzucha lub ból brzucha, dezorientacja, trudności w oddychaniu, nieregularne bicie serca, nudności lub wymioty, nerwowość, drętwienie lub mrowienie w dłoni, stóp lub warg, duszność lub osłabienie lub ciężkość nóg. Nie stosować suplementy lub substytuty soli zawierające potas, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli zauważysz zmianę w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Dotyczy to w szczególności obejmuje ponad-the-counter (bez recepty) Leki stosowane kontroli apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemów zatok, ponieważ mogą one zwiększyć ciśnienie krwi.