albiglutide (podskórnie) opis i nazwy firmowe

wtrysku albiglutide jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. Albiglutide jest stosowany w połączeniu z dietą i ćwiczeniami fizycznymi, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków albiglutide wstrzykiwań w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Proszek do sporządzania roztworu

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność albiglutide wstrzykiwań w podeszłym wieku.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawkowanie

Po rozpoczęciu stosowania tego leku, to jest bardzo ważne, aby sprawdzić poziom cukru we krwi często, szczególnie przed i po posiłkach i przed snem. Pomoże to zmniejszyć ryzyko wystąpienia bardzo niski poziom cukru we krwi.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków i instrukcji pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Będziesz za pomocą albiglutide w domu. Lekarz będzie uczyć, jak zastrzyki mają być podane. Bądź pewien, że dokładnie zrozumieć, w jaki sposób lek ma być wstrzykiwana.

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórę brzucha, ud, lub ramienia. Użyj innej powierzchni ciała za każdym razem dać sobie szansę. Śledzić, gdzie dajesz każdy strzał, aby upewnić się obracać obszary ciała.

Jeśli używasz tego leku z insuliną, nie mieszać ich w tej samej strzykawce. Dopuszczalne jest wstrzyknięcie leku oraz insulinę w tym samym obszarze ciała, ale strzały nie powinny być bezpośrednio obok siebie.

Pozwól lek do ogrzania w temperaturze pokojowej, po czym go wstrzyknąć. Używać go w ciągu 8 godzin po ich zmieszaniu. Jeśli lek w piórze nie zmieniło kolor, wygląda słabe, lub jeśli widzisz w nim cząstki, nie należy go używać. Nie potrząsać pióro.

Używać nowej igły przed każdym wstrzyknięciem leku.

Lek ten działa również najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, najlepiej jest użyć dawki w tym samym dniu każdego tygodnia.

Nieodebrane Dawka

Nigdy nie udostępniaj medycyny długopisy z innymi pod żadnym pozorem. Nie jest bezpieczne dla jednego pióra stosować więcej niż jedną osobę. Wspólnych igieł lub długopisy mogą spowodować przeniesienia zakażenia.

Przechowywanie

Wyrzucaj zużytych igieł w twardy, zamknięty pojemnik, że igły nie można zażartować poprzez nakłucie (wodoodporne). Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Postępuj ostrożnie specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją jak najszybciej, w ciągu 3 dni po pominiętej dawki. W przypadku pominięcia dawki o więcej niż 3 dni, poczekać do następnej dawki tygodniowej.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek nowy, nieużywany pióro w lodówce, w oryginalnym opakowaniu i chronić przed światłem. Nie zamrażać leku, a nie stosować leku, jeśli został zamrożony. Można przechowywać otwarty pióro leku w lodówce lub w temperaturze pokojowej przez okres do 4 tygodni przed użyciem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami z zespołem opieki zdrowotnej o

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz następujące objawy podczas stosowania tego leku: masą w szyi, trudności w przełykaniu, chrypka z lub niespokojnego oddechu. Mogą to być objawy poważnego problemu tarczycy.

Zapalenie trzustki może wystąpić podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty.

Jeśli wysypka skórna, pokrzywka, czy wystąpiła reakcja alergiczna na ten lek, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

Ten lek nie powoduje hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi). Jednak niski poziom cukru we krwi może wystąpić podczas korzystania albiglutide z innymi lekami, które mogą obniżyć poziom cukru we krwi, takich jak insulina, metforminy lub sulfonylomocznika. Niski poziom cukru we krwi może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, wykonywać więcej niż zwykle, nie pić alkoholu, lub nie może jeść z powodu nudności lub wymioty.

Hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może wystąpić, jeśli nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę swojej przeciwcukrzycowych medycyny, przejadania się lub nie podążać za wyżywienie, mają gorączkę lub zakażenie, lub nie wykonywać tak samo jak zwykle.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.