akamprozatu

Klasa terapeutyczna: Etanol Zależność

Używa Dla akamprozatu

akamprozatu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla akamprozatu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na akamprozatu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Bezpieczeństwo i skuteczność u dzieci nie zostały ustalone.

akamprozat zostało przetestowane i nie wykazano, powodują różne skutki uboczne i problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodych dorosłych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na choroby nerek związane z wiekiem, co może wymagać modyfikacji dawkowania u pacjentów otrzymujących Akamprosat.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem Akamprosat

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie akamprozatu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Rozpoczynając leczenie jak najszybciej po okresie odstawienia alkoholu, a po Osiągnęliśmy abstynencji.

Korzystanie Akamprosat w ramach programu terapeutycznego, który obejmuje doradztwo i wsparcie.

Kontynuacja leczenia akamprozat, nawet w przypadku wystąpienia nawrotu.

W dodatku do napojów, alkohol można znaleźć w wielu innych produktów. Czytając listę składników na środkach spożywczych i innych produktów przed ich użyciem pomogą unikać alkoholu. Nie należy używać środków spożywczych zawierających alkohol, taki jak sosy i octu.

Można wziąć Akamprosat z jedzeniem lub bez.

Dawka akamprozatu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki akamprozatu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki akamprozatu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli będzie podjęcie Akamprosat przez długi czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez akamprozatu.

akamprozatu może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlenie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli ty lub twój opiekun zauważy którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

akamprozatu może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na Akamprosat Przed rozpoczęciem jazdy należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Prawidłowe użycie akamprozatu

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Środki ostrożności podczas korzystania z Akamprosat

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Alkohol Uzależnienie naltrekson, Vivitrol, Antabuse, disulfiram, Campral, Revia

Akamprosat Side Effects

akamprozatu