Afatynib (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Afatynib stosuje się do leczenia przerzuty (rak, który już spread) niedrobnokomórkowego raka płuca lub NSCLC, że ma pewne rodzaje nieprawidłowego receptora czynnika wzrostu naskórka (EGFR) genów u pacjentów, którzy nie otrzymali żadnych sposobów leczenia raka, który nie rozprzestrzenił się innych części ciała.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Afatynib w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Tablet

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Afatynib w podeszłym wieku.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Inne interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Innych problemów medycznych

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed zastosowaniem leku należy upewnić się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem w trakcie leczenia.

Dawkowanie

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Lek ten jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Przyjmować tego leku na czczo, co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Nie należy przyjmować leku, jeśli minęło więcej niż 12 godzin od Przegapiłeś ostatnią dawkę. Nie należy przyjmować 2 dawek w tym samym czasie.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nieodebrane Dawka

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywanie

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń, aby powstrzymać się od zajścia w ciążę w trakcie leczenia i przez 2 tygodnie po podaniu ostatniej dawki leku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi biegunka podczas stosowania tego leku. Może trzeba leki, aby pomóc zarządzać lub zapobiegania biegunce.

Reakcje skórne (np, trądzik, wysypka, zaczerwienienie skóry lub) mogą wystąpić podczas korzystania z tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne, takie jak powstawanie pęcherzy i łuszczenie się skóry lub ciężkiej wysypki. Również uniknąć prześwietlenia skóry na działanie promieni słonecznych. Zawsze należy stosować krem ​​do opalania lub Sun blokujących płyny i nosić odzież ochronną i kapelusze podczas używania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pojawią się problemy z oddychaniem, duszność, kaszel, ból w klatce piersiowej, gorączka lub dreszcze. Mogą to być objawy poważnego problemu płuc.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemne zabarwienie moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli masz zaburzenia widzenia, takie jak niewyraźne widzenie, trudności z czytaniem lub ból oka, podrażnienie lub obrzęk, w trakcie lub po leczeniu. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez lekarza okulistę. Ponadto należy poinformować lekarza, jeśli nosisz soczewki kontaktowe.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz problemy z oddychaniem, kaszel, szybkie lub nierówne bicie serca, szybki przyrost masy ciała, obrzęk kostek lub nóg, lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.