Advair: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Advair?

Advair jest stosowany w celu zapobiegania atakom astmy. Jest on również stosowany do zapobiegania zaostrzenia lub pogorszenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), związanego z przewlekłym zapaleniem oskrzeli i / lub rozedmy płuc.

Advair Diskus jest do stosowania u dorosłych i dzieci, które są co najmniej 4 lat. Advair HFA jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci, które mają co najmniej 12 lat.

Nie używaj Advair traktować atak astmy, która już się rozpoczęła.

Ważna informacja

Salmeterol może zwiększać ryzyko zgonu z powodu astmy. Używaj tylko przepisaną dawkę Advair i nie używać go dłużej niż zalecił lekarz. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami pacjenta do bezpiecznego użytkowania. Porozmawiaj z lekarzem o swoich poszczególnych ryzyk i korzyści z używania Advair.

Nie należy stosować Advair jeśli jesteś uczulony na flutykazonu lub salmeterol (Serevent), albo

jeśli masz silną alergię na białka mleka; lub

jeśli masz atak astmy lub poważne objawy POChP.

Przed zastosowaniem leku

Aby upewnić się, Advair jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

żywność lub narkotyków alergii

choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi

padaczkę lub inne zaburzenie napadowe

Każdy rodzaj infekcji

słaby układ odpornościowy

cukrzyca

jaskra

gruźlica

osteoporoza

zaburzenia tarczycy; lub

choroba wątroby.

Długotrwałe stosowanie sterydów może prowadzić do utraty masy kostnej (osteoporoza), zwłaszcza jeśli palić, jeśli nie korzystają, jeśli nie otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D lub wapnia w diecie, lub jeśli masz w rodzinie osteoporozy.

Nie wiadomo, czy Advair jest szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Nie wiadomo, czy flutikazonu i salmeterolu przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Advair może mieć wpływ na wzrost u dzieci. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że twoje dziecko nie rozwija się w normalnym tempie podczas stosowania tego leku.

Nie poddawaj Advair dziecku bez konsultacji z lekarzem.

Użyj Advair dokładnie tak, jak został przepisany. Nie używaj Advair w większych ilościach, lub używać go dłużej niż jest to zalecane przez lekarza. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami pacjenta do bezpiecznego użytkowania.

Advair nie jest lekiem na ratunek. To nie będzie działać wystarczająco szybko, aby traktować atak astmy. Używaj tylko szybko działający lek do inhalacji do ataku astmy.

Jak stosować Advair?

Advair Diskus jest formą proszek flutikazonu i salmeterolu, który jest wyposażony w specjalne urządzenie do inhalacji z preinstalowanym bistry odmierzonych dawek leku. Urządzenie otwiera i ładuje blistrze każdym użyciu inhalatora. To urządzenie nie ma być stosowany z przekładką.

Advair HFA jest aerozolu flutikazonu i salmeterolu, że jest w pojemniku, który jest używany w urządzenie uruchamiające inhalator. Używaj tylko inhalatora zaopatrzoną Advair HFA. To urządzenie nie ma być stosowany z przekładką.

Wstrząsnąć inhalator Advair HFA przez co najmniej 5 sekund przed każdym sprayu.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji drożdży w ustach, wypłukać usta wodą po zastosowaniu leku.

Śledzić liczby oprysków użyłeś i wyrzucić pojemnik Advair HFA po 120 spraye, nawet jeśli wydaje się, jakby wciąż jest lekiem w nim.

Jeśli także używać steryd doustny lek, nie należy zaprzestać używania go nagle lub może mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Porozmawiaj z lekarzem o zwężający swoją dawkę sterydów przed zatrzymaniem się całkowicie. Carry kartę identyfikacyjną lub nosić medyczną powiadomienie identyfikator niech inni wiedzą, że być może trzeba doustnym sterydem w sytuacjach awaryjnych.

Zasięgnąć porady lekarskiej, jeśli uważasz, że którykolwiek z leków na astmę nie działają jak zwykle. Zwiększone zapotrzebowanie na leki może być wczesnym objawem poważnego ataku astmy. W przypadku korzystania z miernika szczytowego przepływu w domu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli numery są niższe niż normalnie.

Nie należy zmieniać dawki Advair lub harmonogramu dawkowania bez konsultacji z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze pokojowej Advair dala od wilgoci, ciepła i bezpośredniego światła. Przechowywać pojemnik Advair HFA dala od wysokiej temperatury, takich jak otwarty ogień lub w samochodzie w upalny dzień. Zbiornik może eksplodować, jeśli robi się zbyt gorąco.

Dawka dla dorosłych zwykle Advair dla Przewlekła obturacyjna choroba płuc – Konserwacja

Do podtrzymującego leczenia obturacji oskrzeli u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc z przewlekłym zapaleniem oskrzeli i / lub rozedmy płuc oraz w celu ograniczenia zaostrzeń POChP u pacjentów z wywiadem zaostrzeń; Proszek do inhalacji; 1 inhalacja (250 mcg-50 mcg) dwa razy dziennie (rano i wieczorem, około 12 godzin). Jest to jedyny zatwierdzona dawka do leczenia POChP związanego z przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Wyższe dawki nie są zalecane, gdyż brak dodatkowych poprawa czynności płuc obserwowane i wyższych dawek kortykosteroidów zwiększa ryzyko efektów ogólnoustrojowych.

Dawka dla dorosłych zwykle Advair dla astmy – Konserwacja

Proszek do inhalacji; 1 inhalacja dwa razy dziennie (rano i wieczorem, około 12 godzin) .; Zakres: 1 do inhalacji (100 ug, 50 ug) dwa razy dziennie, aby maksymalnie 1 inhalacji (500 ug, 50 mcg) dwa razy dziennie, począwszy od dawki w przeliczeniu na pacjenta, nasilenia astmy. Maksymalna zalecana dawka wynosi 500 mcg-50 mcg dwa razy dziennie. jednej inhalacji dwa razy dziennie nie jest zalecane .; aerozol do inhalacji; 2 inhalacje dwa razy dziennie codziennie .; Zasięg: 2 inhalacje z 45 mcg-21 mcg dwa razy dziennie maksymalnie 2 inhalacje 230 mcg-21 mcg dwa razy dziennie, począwszy od dawki w oparciu o aktualną terapii astmy pacjenta. Maksymalna zalecana dawka wynosi 2 inhalacje 230 mcg-21 mcg dwa razy dziennie. an 2 inhalacje dwa razy dziennie nie jest zalecane.

Advair informacje dozowania

Zwykła dawka dla Pediatric Asthma – Konserwacja

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

4 lat do 11 lat; Proszek do inhalacji; Dla pacjentów, którzy są symptomatyczne na kortykosteroidu wziewnego; 1 inhalacja (100 mcg-50 mcg) dwa razy dziennie (rano i wieczorem, około 12 godzin) .; > 12 lat; Proszek do inhalacji; 1 inhalacja dwa razy dziennie, dwa razy dziennie (rano i wieczorem, około 12 godzin) .; Zakres: 1 do inhalacji (100 ug, 50 ug) dwa razy dziennie, aby maksymalnie 1 inhalacji (500 ug, 50 mcg) dwa razy dziennie, począwszy od dawki w przeliczeniu na pacjenta, nasilenia astmy. Maksymalna zalecana dawka wynosi 500 mcg-50 mcg dwa razy dziennie. jednej inhalacji dwa razy dziennie nie jest zalecane .; aerozol do inhalacji; 2 inhalacje dwa razy dziennie codziennie .; Zasięg: 2 inhalacje z 45 mcg-21 mcg dwa razy dziennie maksymalnie 2 inhalacje 230 mcg-21 mcg dwa razy dziennie, począwszy od dawki w oparciu o aktualną terapii astmy pacjenta. Maksymalna zalecana dawka wynosi 2 inhalacje 230 mcg-21 mcg dwa razy dziennie. an 2 inhalacje dwa razy dziennie nie jest zalecane.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Użyj pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 Objawy przedawkowania mogą obejmować dławica piersiowa lub ból w klatce piersiowej, szybkie lub nieregularne bicie serca, drgawki, drżenie, osłabienie, bóle głowy, nudności i wymioty.

Nie stosować drugą formę salmeterolu (takich jak Serevent) lub użyć podobnego wziewny lek rozszerzający oskrzela, takich jak formoterol (Foradil, produktu leczniczego Symbicort, Dulera), arformoterol (Brovana) lub vilanterol (Bree Ellipta, Anoro Ellipta), chyba że lekarz zaleci do.

Czego należy unikać podczas korzystania Advair HFA?

Uniknąć w pobliżu ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Zadzwoń do lekarza do leczenia zapobiegawczego jeśli są narażone na ospę lub odrę. Warunki te mogą być poważne lub nawet śmiertelne u ludzi, którzy są przy użyciu leku sterydowego.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na Advair: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

ból w klatce piersiowej

szybkie lub nierówne bicie serca, drżenie, uczucie niespokojny

silne bóle głowy, uderzając w szyję lub uszy, krwawienie z nosa

gorączka, dreszcze, obrzęk węzłów chłonnych, owrzodzenia jamy ustnej, owrzodzenia skóry, objawy przeziębienia lub grypy

kaszel z żółtym lub zielonym śluzem, uczucie duszności

niewyraźne widzenie, widzenie tunelowe, ból oka, lub widząc aureole wokół źródeł światła

wysoki poziom cukru we krwi – zwiększone pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, głód, suchość w ustach, owocowy zapach oddech, senność, suchość skóry

niskie potasu – splątanie, nierówne bicie serca, skrajne pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, uczucie dyskomfortu nóg, osłabienie mięśni lub wiotki uczucie; lub

oznaki zaburzenia hormonalne – pogarszające zmęczenie lub osłabienie mięśni, uczucie pustki w głowie, niepokój, drażliwość, nudności, wymioty, utrata apetytu, biegunka, utrata masy ciała, zwiększenie masy ciała, powolne gojenie się ran.

Wspólne Advair działania niepożądane mogą obejmować

bóle głowy, bóle mięśni, bóle kości

nudności wymioty

podrażnienie gardła, białe plamy w jamie ustnej lub gardła

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła

ciągły kaszel; lub

chrypka lub pogłębiona głos.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem Advair, zwłaszcza

Advair skutki uboczne

rytonawir (Norvir); lub

lopiinavir / rytonawir (Kaletra).

Jakie inne leki wpłynie Advair?

Advair Diskus (flutykazon / salmeterol)

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z flutikazonu i salmeterolu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

11.01.2015-01-05, 08:53:31.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

POChP, Konserwacja Spiriva, Symbicort, albuterol, Ventolin, ProAir HFA, ipratropium, Xopenex, Proventil, breo Ellipta, Atrovent, Combivent, Ventolin HFA

Astma, Konserwacja Symbicort, albuterol, flutikazonu, montelukast, Singulair, Ventolin, ProAir HFA, metyloprednizolonu, budezonid, Dulera, teofilina, Xopenex