adeflor ustne: zastosowań, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozowanie

Lek ten jest produktem kombinacja witamin i fluoru. Jest on stosowany u dzieci w celu leczenia lub zapobiegania niedoboru uwagi na nieodpowiednią dietą lub niskie poziomy fluorków w wodzie pitnej i innych źródeł. Witaminy są ważne budulcem organizmu i pomaga utrzymać się w dobrym zdrowiu. Fluor jest stosowany w celu zapobiegania próchnicy zębów.

Chew ten lek dokładnie i połknąć, zwykle raz na dobę przed snem po szczotkowaniu zębów lub według zaleceń lekarza. Jeśli twoje dziecko nie może bezpiecznie żuć i połykać tę tabletkę, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmować tego leku co najmniej 2 godziny przed lub po zażyciu preparatów zawierających wapń (w tym mleko, jogurt, inne produkty mleczne) lub wodorotlenku aluminium / magnezu (na przykład, niektóre leki zobojętniające kwasy / przeczyszczających), ponieważ mogą one zmniejszyć jego skuteczność.

Fluorek w tym tabletki do żucia mogą być wchłaniane bezpośrednio do zębów w trakcie i po żuciu, jak również jest wchłaniany do organizmu z żołądka. W związku z tym, to najlepiej nie jeść, pić lub wypłukać usta przez 30 minut po przyjęciu tego.

regularnie przyjmować tego leku, aby uzyskać jak największe korzyści z niego. Aby łatwiej zapamiętać, należy przyjąć ją w tym samym czasie każdego dnia. Nie należy przyjmować więcej niż zalecana dawka.

Niestrawność, zaparcia lub mogą wystąpić nudności. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą szybko.

Jeśli twoje zęby stają się cętkowane lub barwione powiadomić stomatologiem lub lekarzem. Może to być spowodowane zbyt fluoru.

Pamiętaj, że lekarz przepisał ten lek, ponieważ on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadkie. Jednakże, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów ciężkiej reakcji alergicznej: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed zastosowaniem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię medyczną.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem tego leku.

Ten produkt przenika do mleka kobiecego. Przed -feeding piersią skonsultować się z lekarzem.

Zobacz również Jak korzystać z sekcji.

Lekarz lub farmaceuta może już być świadomy ewentualnych interakcji lekowych i mogą być monitorowane za nimi. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkowanie każdego leku przed uprzedniej konsultacji z nimi.

Przed zastosowaniem leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich na receptę i bez recepty / ziołowych produktów można używać, aw szczególności: inne witaminy / suplementy.

Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Dlatego przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich produktów, których używasz. Prowadzi wykaz wszystkich leków z wami, i udostępnić listę z lekarzem i farmaceutą.

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności, wymioty, bóle brzucha.

Nie udostępniaj tego leku z innymi.

Ten produkt nie jest substytutem odpowiedniej diety. Pamiętaj, że najlepiej jest, aby uzyskać witamin z zdrowej żywności. Ważne jest utrzymanie dobrze zbilansowanej diety.

Sprawdź zawartość fluorku swojego zaopatrzenia w wodę, pytając miejscowych miasta urzędników. Fluorek suplementy nie są konieczne, jeżeli zawartość fluorku w zaopatrzeniu w wodę jest większe niż 0,6 części na milion. Jeśli zmiany wodociągowych, skontaktować się z lekarzem lub dentysty, aby określić, czy dodatkowe fluor jest nadal konieczne.

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jeśli jest w pobliżu czasie następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i wznowić zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu nadrobienia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej pomiędzy 59-86 stopni F (między 15-30 stopni C) z dala od ciepła i wilgoci. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.