acetylocysteina inhalacja, doustna / nebulizacji

Klasa terapeutyczna: mukolityczne

Używa Dla acetylocysteiny

Klasa chemiczna: Aminokwas

Acetylocysteina jest używany w odniesieniu do niektórych chorób płuc, gdy zwiększone ilości śluzu sprawiają trudności w oddychaniu. upłynnia acetylocysteina (rozrzedza śluz) lub rozpuszcza się tak, że może on być zakaszlał się. Czasami śluzu może być usunięte przez zasysanie.

acetylocysteina jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla acetylocysteiny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na acetylocysteiny ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania acetylocysteiny u dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje acetylocysteina powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania acetylocysteiny u osób starszych z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Przed użyciem acetylocysteinę

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia acetylocysteinę, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie acetylocysteinę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie acetylocysteiny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Używaj tylko acetylocysteinę zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jeśli używasz acetylocysteinę w domu, upewnij się, że dokładnie zrozumieć, jak go używać. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Po użyciu acetylocysteinę, spróbuj wybulić poluzowane lub rozcieńczona śluzu. Jeśli to nie zadziała, to może muszą być wypompowana. Zapobiega to zbyt dużo śluzu w ścianach płuc. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Dawka acetylocysteiny, będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki acetylocysteiny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki acetylocysteiny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywać nieotwarte fiolki acetylocysteiny w lodówce. Nie zamrażać. Otwarta fiolka leku należy stosować od razu.

Otwartego pojemnika należy usunąć po 4 dniach.

Jeśli twój stan nie ulega poprawie, czy też staje się gorszy, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Właściwe stosowanie acetylocysteiny

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Dla pacjentów stosujących maskę do inhalacji acetylocysteiny: maska ​​może zostawić lepkości na twarzy. To może być usunięty z wody.

Podczas korzystania acetylocysteinę, można zauważyć, że lek ma nieprzyjemny zapach w pierwszej kolejności. Jednak ten zapach zniknie wkrótce po zastosowaniu leku.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Środki ostrożności podczas korzystania z acetylocysteinę

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Paracetamol Przedawkowanie acetylocysteina, Mucomyst, Acetadote, Mucomyst-10

Odkrztuszanie acetylocysteina, ROBITUSSIN Kaszel + Pierś Zatory DM, Mucinex DM, Mucomyst, dekstrometorfan / guaifenesin, Tussin DM, Mucinex DM maksymalną wytrzymałość

Diagnostyczne Bronchograms acetylocysteina, Mucomyst, Mucomyst-10

acetylocysteina Side Effects

acetylocysteina