acetohydroxamic kwasu ustne: zastosowań, efekty uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozowanie

NAZWA wspólną marką (S): Lithostat

Nazwa rodzajowa (S): ACETOHYDROXAMIC ACID

Lek ten stosuje się antybiotyki i / lub po zabiegu chirurgicznym leczenia typów pęcherza moczowego, które są spowodowane przez pewne bakterie. Bakterie te powodują, poziom amoniaku w moczu stanie się zbyt wysoka. Efekt ten może prowadzić do pewnego typu kamieni nerkowych (struwitu). Lek ten działa poprzez zatrzymanie bakterie od podejmowania amoniaku. Zmniejszone stężenie amoniaku może spowolnić wzrost kamieni nerkowych i sprawiają, że praca na antybiotyki lepiej na swoim zakażeniu.

Czytaj ulotce informacyjnej dla pacjenta dostarczony przez farmaceutę przed zażyciem Kwas Acetohydroksamowy i za każdym razem można dostać dolewki. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Przyjmować tego leku doustnie na pusty żołądek, zazwyczaj od 3 do 4 razy dziennie lub według zaleceń lekarza.

Dawkowanie opiera się na stan zdrowia pacjenta, masy ciała i odpowiedzi na leczenie. Nie należy przyjmować więcej niż 1500 miligramów dziennie.

regularnie korzysta z tego leku, aby uzyskać jak największe korzyści z niego. Aby łatwiej zapamiętać, używać go w tych samych porach każdego dnia.

Należy poinformować lekarza, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają.

Mogą wystąpić bóle głowy, nudności, wymioty, niestrawność, niezwykła utrata włosów lub utrata apetytu. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę szybko.

Pamiętaj, że lekarz przepisał ten lek, ponieważ on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych nieprawdopodobnych lecz poważnych działań niepożądanych: szybko / kołatanie serca, nietypowe zmęczenie, osłabienie, ciemne zabarwienie moczu, zmiany psychiczne / nastroju (np, nerwowość, depresja), potrząsając (drżenie).

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych rzadkich, ale bardzo poważnych skutków ubocznych wystąpić: ból / zaczerwienienie / obrzęk rąk lub nóg, łatwe powstawanie siniaków / krwawienia, objawy zakażenia (na przykład gorączka, uporczywy ból gardła).

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych rzadkich, ale bardzo poważnych działań niepożądanych: trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej.

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadkie. Jednakże, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, w tym: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed podjęciem Kwas Acetohydroksamowy, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent jest uczulony na I; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, zwłaszcza z: choroby nerek, skrzepy krwi, krwi / szpiku kostnego zaburzeń (np niedokrwistość), regularnego spożywania alkoholu.

Unikaj napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku, ponieważ alkohol z Kwas Acetohydroksamowy może spowodować reakcję skórną (np, uderzenia gorąca, zaczerwienienie, ciepło, mrowienie). Reakcja zwykle pojawia się na 30 do 45 minut, po tym jak alkohol i znika 30 do 60 minut później.

Ten lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży. To może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Dlatego ważne jest, aby uniknąć zajścia w ciążę podczas przyjmowania tego leku. Skonsultuj się z lekarzem Więcej informacji oraz dyskusji na temat korzystania z niezawodnych form kontroli urodzeń (na przykład prezerwatywy, pigułki antykoncepcyjne) podczas przyjmowania tego leku. Jeśli zajdzie w ciążę lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może przenikać do mleka matki i może mieć niepożądane skutki dla niemowląt karmionych piersią. Przed -feeding piersią skonsultować się z lekarzem.

Lekarz lub farmaceuta może już być świadomy ewentualnych interakcji lekowych i mogą być monitorowane za nimi. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkowanie każdego leku przed pierwszym konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Przed zastosowaniem leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich na receptę i bez recepty / ziołowych produktów, które możesz wykorzystać, zwłaszcza: wyrobów zawierających żelazo podjętych przez usta (na przykład, suplementów, preparatów multiwitaminowych).

Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Dlatego przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich produktów, których używasz. Prowadzi wykaz wszystkich leków z wami, i udostępnić listę z lekarzem i farmaceutą.

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: utrata apetytu, osłabienie, nietypowe zmęczenie, nudności, wymioty, potrząsając (drżenie).

Nie udostępniaj tego leku z innymi.

Laboratoryjne i / lub badania lekarskie (np pełna morfologia krwi, czynność wątroby / nerek) powinny być wykonywane okresowo monitorować swoje postępy lub sprawdzenia skutków ubocznych. Skonsultować się z lekarzem więcej szczegółów.

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jeśli jest w pobliżu czasie następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i wznowić zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu nadrobienia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej pomiędzy 59-86 stopni F (15-30 ° C), z dala od światła i wilgoci. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.