acetaminofen, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy

Zastosowań, dla acetaminofenu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy

Klasa terapeutyczna: Paracetamol Combination

acetaminofen, wodorowęglan sodowy i kwas cytrynowy jest dostępny bez recepty.

Przed skorzystaniem z paracetamolem, wodorowęglan sodu i kwasu cytrynowego

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla acetaminofenu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na paracetamol, wodorowęglan sodu i kwasu cytrynowego lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Paracetamol został przetestowany u dzieci i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemów, niż ma to miejsce w dorosłych. Jednakże, wodorowęglan sodu nie należy stosować u małych dzieci (poniżej 6 lat), chyba zleconych przez lekarza. Małe dzieci z problemami żołądka zazwyczaj nie da się opisać swoje objawy bardzo dobrze. Powinny one być kontrolowane przez lekarza, ponieważ mogą one mieć stan, który wymaga innego leczenia.

Paracetamol został przetestowany i nie wykazano, aby powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych. Jednakże duża ilość sodu w tej kombinacji leków może być szkodliwe dla niektórych osób starszych. Dlatego najlepiej jest, że starsi ludzie nie stosować paracetamol, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy i przez ponad 5 dni z rzędu, o ile nie zaleci inaczej przez lekarza.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Właściwe stosowanie acetaminofenu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy

Acetaminofen, przy użyciu wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego z któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Acetaminofen, przy użyciu wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko pewnych skutków ubocznych, ale stosując oba leki mogą być leczenie będzie najbardziej odpowiednie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Acetaminofen, przy użyciu wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego z któregokolwiek z następujących, nie jest zwykle zalecane, lecz mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy, albo daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Acetaminofen, przy użyciu wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego z któregokolwiek z następujących może powodować zwiększone ryzyko pewnych skutków ubocznych, ale nie można uniknąć w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy, albo daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z paracetamolem, wodorowęglan sodowy i kwas cytrynowy. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Upewnić się z lekarzem, jeśli zna się na niskiej zawartości sodu, nisko-cukru lub innej specjalnej diecie. acetaminofen, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy i zawiera dużą ilość sodu (ponad 750 mg na 325 mg paracetamolu).

O ile nie z zaleceniami lekarza, nie należy przyjmować więcej paracetamolu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy, niż jest zalecane na etykiecie opakowania. Jeśli zbyt dużo jest zrobione, może dojść do uszkodzenia wątroby lub innych poważnych skutków ubocznych.

Aby użyć acetaminofen, wodorowęglan sodowy i kwas cytrynowy

Dawkę paracetamolu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższe informacje zawiera tylko średnie dawki paracetamolu, wodorowęglan sodowy i kwas cytrynowy. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki paracetamolu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli będzie brać paracetamol, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy i przez dłuższy czas (ponad 10 dni z rzędu), lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli ból i / lub niestrawność trwają dłużej niż 10 dni, czy też jeszcze gorzej, jeśli wystąpią nowe objawy lub jeśli obszar jest bolesne zaczerwienienie lub obrzęk. Mogą to być objawy ciężkiej choroby, która wymaga leczenia.

Wodorowęglan sodu, w tej kombinacji leków może utrzymać inne leki nie będzie działał prawidłowo, jeśli 2 leki brane są zbyt blisko siebie. Zawsze wziąć paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy

Środki ostrożności podczas korzystania z paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy

Sprawdź etykiety wszystkich bez recepty (over-the-counter [OTC]) i leków na receptę teraz podjąć. Jeżeli którykolwiek zawierają paracetamol lub sodu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Biorąc je razem z acetaminofenem, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy może spowodować przedawkowanie.

Niektóre inne leki wraz z paracetamolem może zwiększać ryzyko niepożądanych efektów. Ryzyko będzie zależała od tego, ile każdego leku wziąć każdy dzień, a jak długo bierzesz leki razem. Jeśli lekarz lub dentysta kieruje użytkownika do podjęcia tych leków razem na bieżąco, śledzić swoje kierunki ostrożnie. Jednakże, nie należy przyjmować jedną z następujących leków jednocześnie z paracetamolem na dłużej niż kilka dni, chyba że lekarz skierował Cię to zrobić i obserwuje swoje postępy

Jeśli będzie przyjmowanie więcej niż sporadycznie 1 lub 2 dawki paracetamolu, wodorowęglan sodu i kwasu cytrynowego

Paracetamol może zaburzać wyniki niektórych testów medycznych. Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować osobę odpowiedzialną za jeśli wziąć paracetamol w ciągu ostatnich 3 lub 4 dni. Jeśli to możliwe, najlepiej jest zadzwonić do laboratorium, w którym test zostanie wykonana około 4 dni z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się, czy mogą zostać podjęte paracetamol, wodorowęglan sodu i kwas cytrynowy w ciągu 3 lub 4 dni przed badaniem.

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały przedawkowania paracetamolu, wodorowęglan sodu, kwas cytrynowy, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz, nawet jeśli nie występują objawy zatrucia. Objawy ciężkiego zatrucia paracetamol może nie pojawić się w ciągu 2 do 4 dni po przedawkowanie jest podjęta, ale leczenie, aby zapobiec uszkodzeniu wątroby lub zgonu należy rozpocząć jak najszybciej. Leczenie rozpoczęto ponad 24 godzin po przedawkowaniu zostanie podjęta nie może być skuteczne.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż Następujące działania niepożądane występują bardzo rzadko w przypadku 1 lub 2 dawki tej kombinacji leków pochodzi od czasu do czasu, może być bardziej prawdopodobne, jeżeli: zbyt dużo leku zostanie podjęta, lek przyjmuje się kilka razy dziennie, czy lek jest podjęta więcej niż kilka dni z rzędu.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

acetaminofen, wodorowęglan sodowy i kwas cytrynowy Side Effects

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

paracetamol

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Ból tramadol, oksykodon, paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy

Ból mięśni paracetamol, Tylenol, naproksen, ibuprofen, diklofenak, Voltaren

Rwa kulszowa paracetamol, Tylenol, cyklobenzaprinu, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen

Gorączka paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, paracetamol