Acerola

Nazwy zwyczajowe: Acerola jest również znany jako Barbados wiśni, West Indian wiśni, portorykański wiśni, czereśni, cereso Antyli, Cereza, Cerisier i semeruco.

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa

Oo … Ethno lub inne dowody skuteczności.

Ocena bezpieczeństwa

Acerola (poprzednio M. punicifolia) pochodzi z Indii Zachodnich. To również znajduje się w północnej części Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej, Teksasie i na Florydzie. Ten niewielki krzew lub drzewo ma 5-petaled kwiaty, od różowego do białego koloru. owoców Acerola jest jasne red cherry-jak owoce zawierające kilka drobnych ziarenek. Dojrzałe owoce są miękkie i przyjemny smak. Zawierają one 80 procent soku. Owoce pogorszy szybko po usunięciu z drzewa.

Acerola jest uważana pochodzą z Jukatanu. Tradycyjnie, owoce są stosowane w leczeniu biegunki, biegunki i zaburzeń czynności wątroby. Inne etnobotanicznych zastosowania obejmują jako środek ściągający i gorączki.

Oba gatunki Malpighia opisywano jako doskonałe źródła witaminy C. Jednakże, owoc M. emarginata znany jest dokładniej jako aceroli i jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C. Acerola jest stosowany jako źródło pożywienia i soku , Ze względu na jego wysokie stężenie witaminy C, jest również sprzedawana jako naturalny suplement zdrowia. Acerola dostarcza innych przydatnych witamin i minerałów. Aceroli zawiera od 1 do 4,5 procent witaminy C (1000 do 4500 mg / 100 g) w jadalnych części owoców. To znacznie przekracza zawartość witaminy C w obranych pomarańczy (około 0,05 lub 50 mg / 100 g). Zawartość witaminy C w aceroli zależy od dojrzałości (najwyższy w kolorze zielonym i najniższy w pełni dojrzałego owocu). To zależy również od pory roku i klimatu. Witamina C analizy dotyczące przechowywania aceroli znajdzie zamrażania owoców, aby być najlepszym sposobem na zachowanie witaminy C w porównaniu z temperaturą pomieszczenia lub chłodniczej. Ponadto aceroli zawiera witaminę A (4300 do 12500 IU / 100 g) w tym samym poziomie z marchwi. Inne składniki obejmują tiaminę, ryboflawinę, niacynę, wapnia, żelaza i bioflawonoidy. Zawiera także fosfor, kwas jabłkowy, kwas pantotenowy, potasu i magnezu. Cukry, dekstroza, fruktoza i sacharoza są również obecne. Analiza Acerola w innym raporcie znajdzie kwasy białka, błonnika, tłuszczów i tłuszczowe. Cynk i inne minerały są obecne, jak również. Witamina C jest niezbędne koenzymu, która jest wymagana do normalnego funkcjonowania metabolicznego. Wiele zwierząt może syntetyzować witaminy C z glukozy; Jednak ludzie muszą uzyskać witaminy całkowicie ze źródeł dietetycznych. Niedobory tej witaminy rozpuszczalne w wodzie powodować szkorbut. Jest to potencjalnie śmiertelna choroba z wielosystemowej zaangażowania. Suplementy diety są tradycyjnie pod warunkiem odpowiedniej ochrony przed rozwojem tej choroby. Jednak kontrowersje skupiła czy witamina C pochodzi od “naturalnych” źródeł jest bardziej fizjologiczne niż wytwarzane syntetycznie lub półsyntetycznie (jako kwas askorbinowy). Do tej pory, nie ma wyraźnych dowodów, że witamina C pochodzenia naturalnego jest lepsza w skuteczności klinicznej niż syntetycznego kwasu askorbinowego. Istnieje potencjalne zaletą korzystania Acerola jako źródło witaminy C. Zaletą jest to, że jeden otrzymuje nie tylko kwas askorbinowy, ale także kilka innych przydatnych witamin i minerałów z owoców. Czy jest wyższa z użyciem wielokrotnego preparatu witaminy nie została określona. Badanie ujawnia żadnych danych klinicznych dotyczących stosowania aceroli na witaminę suplementacji.

Witamina C jest zaliczana do wzmocnienia układu odpornościowego i budowę komórek kolagenu. Wspiera on także układ oddechowy. Witamina C jest znany jako skutecznym przeciwutleniaczem. W antyoksydacyjne właściwości aceroli czynią go idealnym składnikiem produktów do pielęgnacji skóry do walki starzenia się komórek. W innym raporcie, ekstrakt z aceroli wykazano zwiększenie aktywności antyoksydacyjnej ekstraktów soi i lucerny, działając synergistycznie. Może to być korzystne w chorobie wieńcowej.

Badanie ujawnia żadnych danych klinicznych dotyczących stosowania aceroli jako przeciwutleniacz.

Nie ma dowodów klinicznych, aby poprowadzić człowieka dawkę aceroli.

Przeciwwskazania nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności w czasie ciąży i laktacji brakuje.

Brak dobrze udokumentowane.

Duże dawki mogą powodować GI niepokoju. Długotrwały, masywna dawka może predysponować do powstawania kamieni nerkowych.

Witamina C jest łatwo wydzielane przez ciało i nie są zwykle związane z toksycznością.

Referencje