Abraxane dożylnie: zastosowania, skutki uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozowanie

Nazwa rodzajowa (S): paklitaksel wiąże się z białkami

Lek ten często może powodować poważne choroby krwi (zmniejszenie czynności szpiku kości prowadzi do niskiej liczby białych krwinek). Efekt ten może obniżać zdolność organizmu do zwalczania infekcji. Lekarz prowadzący będzie ściśle monitorował i sprawdź swoją krew często w trakcie leczenia. Jeśli liczba białych krwinek jest zbyt niska, nie należy odbierać tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy zakażenia (na przykład gorączka, dreszcze, kaszel, uporczywy ból gardła, bolesne / utrudnione oddawanie moczu).

Lek ten zawiera formę paklitakselu, który jest związany z ludzkim białkiem zwanym białka. Produkt działa w różny sposób w organizmie w porównaniu z innymi formami paklitakselu. W związku z tym produkt nie może być podstawione lub wykorzystywane z innymi formami paklitakselu.

Lek ten stosuje się w leczeniu niektórych nowotworów (w tym raka sutka, płuc, i trzustki). Paklitaksel należy do grupy leków znanych jako leki chemioterapeutyczne. Działa poprzez spowolnienie lub zatrzymanie wzrostu komórek nowotworowych.

Przeczytaj ulotkę informacyjną dostępną pacjenta z farmaceutą przed zastosowaniem paklitakselu. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek podaje się we wstrzyknięciu do żyły przez pracowników służby zdrowia. Lek podaje się zgodnie z harmonogramem, zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkowanie zależy od twojego stanu zdrowia, masy ciała, badania laboratoryjne, oraz odpowiedzi na leczenie.

Patrz również punkt ostrzegawczy.

Nudności, wymioty, biegunka, owrzodzenia jamy ustnej, bóle głowy, bóle mięśni / stawów, może wystąpić drętwienie / mrowienie / pieczenie rąk / nóg, osłabienie, zawroty głowy lub. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy poinformować lekarza jak najszybciej.

może wystąpić czasowa utrata włosów. Odrost włosów powrócić po zakończeniu leczenia.

Wiele osób korzystających z tego leku mieć poważne skutki uboczne. Jednak lekarz przepisał ten lek, ponieważ on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Staranne monitorowanie przez lekarza może zmniejszyć ryzyko.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz żadnych poważnych skutków ubocznych, w tym: objawy niedokrwistości (np zmęczenie, blada skóra), łatwe powstawanie siniaków / krwawienia, szybkie / powolne / nieregularne bicie serca, ból / zaczerwienienie / obrzęk / słabość ramion / nogi, ból łydki / obrzęk, który jest ciepły w dotyku, zaburzenia widzenia.

Ten lek może podrażniać rzadko żyły podana jest w lub wyciek z żyły i podrażnić powierzchnię. Skutki te mogą powodować zaczerwienienie, ból, obrzęk, przebarwienia lub nietypowe reakcje skórne w miejscu wstrzyknięcia, albo gdy lek podaje się lub rzadziej od 7 do 10 dni później. Jeśli lek ten wyciekł z żyły, powodując reakcję skóry w przeszłości można rzadko reakcji skóry w tym samym regionie, gdy lek jest znowu podany, nawet wtedy, gdy podana jest w innym miejscu. Należy poinformować lekarza od razu o wszelkich nietypowych objawów skórnych witryny / wtrysk.

Uzyskaj pomoc medyczną od razu, jeśli którykolwiek z tych rzadkich, ale bardzo poważnych działań niepożądanych: klatka piersiowa / szczęki / lewy ból ramienia, odkrztuszanie krwi, omdlenia, osłabienie po jednej stronie ciała, niewyraźną mowę, dezorientację, nagły silny ból głowy.

Ten lek zawiera albuminę, która pochodzi z ludzkiej krwi. Jest bardzo mała szansa, że ​​może pojawić się infekcje z tego leku (np infekcje wirusowe, takie jak zapalenie wątroby), chociaż ostrożnym przesiewowe dawców krwi, specjalnych procesów produkcyjnych i wielu testach są stosowane w celu zmniejszenia tego ryzyka. Omów korzyści i ryzyko leczenia z lekarzem. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: objawy zakażenia (np, gorączka, dreszcze, kaszel, uporczywy ból gardła), objawy zapalenia wątroby (np uporczywe nudności / wymioty, bóle / ból brzucha, zażółcenie oczu / skóry , ciemne zabarwienie moczu, zwiększenie zmęczenia).

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadkie. Nie uruchamiaj ponownie tego leku, jeśli wcześniej przestał go używać z powodu poważnej reakcji alergicznej. Uzyskaj pomoc medyczną od razu, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów ciężkiej reakcji alergicznej: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu, zaczerwienienie.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed użyciem paklitakselu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent jest uczulony na I; lub produktów zawierających ludzki Albumy; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, a zwłaszcza: choroby krwi (np mała liczba białych krwinek), zaburzenia czynności szpiku kostnego, aktualne infekcje, choroby serca (np szybko / wolno / rytmu serca), wysokie lub niskie ciśnienie krwi, choroby wątroby.

Ten lek może powodować zawroty głowy. Nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy jakiejkolwiek działalności, która wymaga koncentracji uwagi, dopóki nie jesteś pewien, że można bezpiecznie wykonywać tych czynności. Ogranicz napojów alkoholowych.

Nie masz Szczepienia / szczepionki bez zgody lekarza i unikać kontaktu z osobami, które niedawno otrzymały szczepionkę przeciwko polio przez usta lub grypa szczepionki wdychanego przez nos.

Ponieważ lek ten może zwiększać ryzyko wystąpienia ciężkich zakażeń, umyć ręce dobrze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji. Unikać kontaktu z ludźmi, którzy mają choroby, które mogą rozprzestrzeniać się do innych (np grypy, ospy).

Aby obniżyć szanse na cięcia, starty lub rannych, należy zachować ostrożność z ostrymi przedmiotami, jak maszynek do golenia i noży do paznokci i uniknąć działań, takich jak sporty kontaktowe.

Starsze osoby mogą być bardziej wrażliwe na skutki uboczne tego leku.

Mężczyzn stosujących ten lek nie powinien planować poczęcia dziecka podczas leczenia. Ten lek może wpływać na produkcję plemników u mężczyzn oraz zwiększa ryzyko szkodliwego działania na dziecko w łonie matki. Dlatego wiarygodnych form kontroli urodzeń należy stosować w czasie leczenia i przez jakiś czas potem. Skonsultować się z lekarzem więcej szczegółów. Jeśli partnerka zajdzie w ciążę w trakcie używania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży. To może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Istotne jest, że mężczyźni i kobiety za pomocą tego leku użyciu niezawodnych form kontroli urodzeń (takich jak prezerwatywy, pigułki antykoncepcyjne) podczas stosowania tego leku. Jeśli zajdzie w ciążę lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, należy poinformować lekarza od razu.

Nie wiadomo, czy ten lek przechodzi do mleka. Ze względu na potencjalne ryzyko dla dziecka, nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania tego leku. Przed karmienia piersią skonsultować się z lekarzem.

Interakcje leków mogą zmienić sposób leki działają lub zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych. Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Prowadzi wykaz wszystkich produktów, których używasz (w tym leków bez recepty recepty / i produktów ziołowych) i dzielić się nią z lekarzem i farmaceutą. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkę jakichkolwiek leków bez zgody lekarza.

Niektóre produkty, które mogą wchodzić w interakcje z tego leku to: inne leki, które mogą zmniejszać czynności szpiku kostnego (np azatiopryna, trimetoprim / sulfametoksazol).

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć.

Badania laboratoryjne i / lub medycznych (np pełną morfologię krwi) powinny być wykonywane okresowo monitorować swoje postępy lub sprawdzenia skutków ubocznych. Skonsultować się z lekarzem więcej szczegółów.

Dla najlepszej korzyści, ważne jest, aby otrzymać każdej zaplanowanej dawki tego leku zgodnie z zaleceniami. W przypadku pominięcia dawki, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą razu do ustanowienia nowego schematu dawkowania.

Nie dotyczy. Lek ten podaje się w klinice i nie powinien być przechowywany w domu.

ALERT MEDICAL: Twój stan może powodować komplikacje w nagłych przypadkach. Aby uzyskać informacje o zapisaniem się MedicAlert, zadzwoń 1-888-633-4298 (USA) lub 1-800-668-1507 (Kanada).

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.