ABILIFY domięśniowe

Pacjenci w podeszłym wieku z psychozą związaną z demencją leczonych lekami przeciwpsychotycznymi są narażone na zwiększone ryzyko zgonu; aripiprazol zawiesiny o przedłużonym uwalnianiu do wstrzykiwań IM nie jest zatwierdzona w leczeniu pacjentów z psychozą związaną z demencją.

Arypiprazolu nie jest wskazany w leczeniu psychoz związanych z demencją ze względu na zwiększone ryzyko zgonu u osób starszych. Zwiększone ryzyko myśli i zachowań z przeciwdepresyjnego u dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w wieku poniżej 24 lat samobójczych. Ściśle monitorować pacjentów w każdym wieku dla nowych myśli i zachowań samobójczych.

Używa Dla Abilify

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwpsychotyczne

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków wstrzykiwań arypiprazolu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wtrysku arypiprazolu u pacjentów w podeszłym wieku. Lek ten nie może być stosowany w leczeniu problemów behawioralnych u starszych pacjentów, którzy otępienie lub choroba Alzheimera.

Przed użyciem preparat Abilify

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają arypiprazolu. To nie może być specyficzny dla Abilify. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje leku w szpitalu lub klinice. Zostanie ona przekazana jako strzał domięśniowe.

Ten zastrzyk podaje się razem z lekiem doustnym podaniu pierwszej dawki. Drugą dawkę podano miesiąc później bez leku doustnego. Zastrzyki które następują podano raz w miesiącu, zamiast leku doustnego. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy do wstrzykiwań.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Lek należy podawać w ustalonym harmonogramem. W przypadku pominięcia dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem, Home Health opiekuna, lub leczenie w klinice w celu uzyskania instrukcji.

Ta dawka jest podawana raz w miesiącu, zamiast leku doustnego. Pamiętaj, aby zachować wszystkie terminy do wstrzykiwań.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu umożliwienia zmian w swojej dawki i zmniejszyć żadnych niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli pacjent choruje na cukrzycę i zauważyć zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może dodać do skutków alkoholu i innych leków, które sprawiają, że senność lub mniej czujni. Niektóre przykłady tych leków są leki przeciwhistaminowe lub leki na katar sienny, alergie, lub przeziębienie, leki uspokajające, uspokajających lub nasennych, leków przeciwbólowych na receptę lub narkotyków, leków dla napadów lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub znieczulających (leki Numb), w tym niektóre środki znieczulające dentystyczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, upewnij się, aby poinformować lekarza przed otrzymaniem zastrzyku arypiprazolu.

Aripiprazol może powodować senność, problemy z myśleniem, lub problemy z ruchami kontrolujących. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy też inne prace, które wymagają, aby być czujnym, dobrze skoordynowana, albo w stanie pomyśleć.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: drgawki (padaczka), trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca, wysoka gorączka, wysokie lub niskie ciśnienie krwi, zwiększone pocenie się, utrata kontroli nad pęcherzem, ciężka sztywność mięśni, niezwykle blada skóra lub zmęczenie. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej złośliwy zespół neuroleptyczny (NMS).

Prawidłowe użycie arypiprazolu

Ten lek może powodować późne dyskinezy (zaburzenia ruchu). Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: wargi bicie lub Puckering, sapiąc z policzków, szybkie lub robakowate ruchy języka, niekontrolowane ruchy żucia albo niekontrolowane ruchy rąk i nóg.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeśli problem nie ustąpi lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może uczynić go bardziej trudne dla organizmu do ostygnięcia. To może zmniejszyć ile potu. Twój organizm mógł się zbyt gorąca, jeśli nie pocić wystarczy. Jeśli twoje ciało staje się zbyt gorąca, mogą wystąpić zawroty głowy, słaby, zmęczony, lub zmieszany. Należy unikać miejsc, które są bardzo gorące. Zadzwoń do lekarza, jeśli pić zimną wodą i oddala się od upału nie schłodzenia się.

Ten lek może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli uważasz, że są coraz infekcję lub jeśli pojawi się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból w dole pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Ten lek może zwiększyć swoją wagę. Lekarz może trzeba sprawdzić swoją wagę w regularnych odstępach czasu podczas korzystania z tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter) [] OTC) oraz leki ziołowe lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Środki ostrożności podczas korzystania preparat Abilify

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Abilify Side Effects

Abilify (aripiprazol)

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bipolar Disorder Seroquel, litu, klonazepam, Klonopin, Lamictal, kwetiapina

Głębokiej depresji trazodon, sertralina, Zoloft, Lexapro, Cymbalta, Prozac

Zaburzenia schizoafektywne Seroquel, Prozac, lit, fluoksetyna, Lamictal, kwetiapina

Pobudzone State olanzapina, Zyprexa, aripiprazol, loksapinę, Zyprexa Zydis, Loxitane