AAT niedoboru: powinien być badany?

Alfa-1 antytrypsyny (niedobór AAT) jest chorobą dziedziczną, co oznacza, że ​​jest przekazywana do ciebie przez rodziców. To może prowadzić do chorób płuc, zwłaszcza jeśli palisz.

Jeśli uważasz, że istnieje szansa, masz niedobór AAT, może chcesz zostać przetestowane. Choć nie ma jeszcze żadnej lekarstwa, można dokonać inteligentnych chce chronić płuca i mieć pewność, masz odpowiednie zabiegi.

Jeśli ty lub twój partner żyje z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, można się zastanawiać, jaki wpływ będzie miała na POChP swojej seksualności. Czy seks jest możliwe? Czy będzie to bezpieczne? Dogadzający; objawy POChP, takich jak kaszel, świszczący oddech, duszność i prawie na pewno zmieni sposób ty i twój partner wyrażania siebie seksualnie. Ale to nie znaczy, trzeba Adieu płci lub innych form bliskości fizycznej; Oczywiście, dobry seks nie jest automatyczne, gdy POChP jest na zdjęciu …

Jeśli pacjent choruje na POChP, lekarz może sprawdzić, czy masz niedobór AAT.

Objawy niedoboru AAT m.in.

Ponieważ niedobór AAT prowadzi w rodzinach, może chcesz zostać przetestowane jeśli masz krewnego z nim.

Ludzie, którzy rozwijają chorobę mają dwie wadliwe geny, jeden przeszedł od każdego z rodziców. Geny są częścią DNA.

Jest to możliwe, aby mieć tylko jeden wadliwy gen, który sprawia, że ​​nośnik. Nie dostaniesz niedobór AAT samodzielnie, ale można przekazać je swoim dzieciom.

Jeśli dziedziczą dwie wadliwych genów, można rozwijać rozedma płuc w wieku 40 lat lub 50s – albo nigdy nie może dostać się objawy choroby płuc. Może nawet nie wiesz, że masz niedobór AAT. Więc chociaż test może wykazać, że masz oba geny, to nie można powiedzieć na pewno, co się stanie zdrowia.

Najlepszym sposobem, aby zdiagnozować niedobór AAT jest z testem, który wygląda w swoim DNA. Lekarz weźmie próbkę krwi lub wymaz z wnętrza policzka. Pracownicy laboratorium sprawdzi próbkę do wadliwych genów, które powodują niedobór AAT.

Inne wymiary badanie krwi, ile białka AAT jest obecna w organizmie. Jeśli poziom jest znacznie niższy niż normalnie, to jest oznaką niedoboru AAT.

Lekarz może także zaproponować testy spojrzeć na chorobę płuc. Mogą one obejmować