A-200 zabija wszy miejscowe: zastosowań, efekty uboczne, interakcje, zdjęć, ostrzeżeń i dozowania

Nazwa rodzajowa (S): piperonylobutoksydu / Pyretryny

Lek ten jest stosowany w leczeniu wszy, które są małe owady, które mogą atakować oraz podrażnić skórę głowy (wszy), obszar łonowy (kraby) lub ciało. Lek ten działa poprzez paraliżujące i zabijania wszy.

Przejrzyj arkusz z instrukcją producenta i dokładnie przestrzegać wszystkich wskazówek dla danego produktu. Jeśli którykolwiek z tych informacji jest niejasny, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować więcej leku niż zalecana.

Lek ten jest przeznaczony do użytku na zewnątrz tylko na ciele. Należy unikać stosowania tego leku do oczu, nosa, jamy ustnej lub pochwy. Jeżeli produkt dostanie się do tych obszarów, spłukać dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia podrażnienia, należy powiadomić lekarza jak najszybciej.

Nie należy stosować tego produktu na brwi i rzęs. Skonsultuj się z lekarzem jeśli te obszary mają wszy.

Jeżeli zastosowanie tego produktu do niemowlęcia, pokrycie “ręce i nogi, a po zastosowaniu leku, aby upewnić się, że produkt nie dostać w małoletni niemowląt ustach s.

Zastosuj ten lek w miejscu o dobrym przepływie powietrza (na przykład, w pobliżu otwartego okna).

Zastosuj ten lek do włosów i skóry głowy raz dokładnie pokrycia obszaru. Za pomocą niewielkiej ilości wody działają w ten produkt do włosów i owłosionej skóry głowy w celu wytworzenia piany. Pozostawić na około 10 minut lub tak długo, jak kierowany przez lekarza.

Opłukać i osuszyć czystym ręcznikiem. Użyj grzebienia usuwania nitów (a gęstego grzebienia) jako skierowaną do usunięcia gnid (jaja wszy) z włosami. Natychmiast po użyciu należy umyć ręce.

Ponieważ produkt ten nie ma wpływu na jaja (gnidy) określonej przez wszy, należy powtórzyć aplikację po 7 do 10 dniach, aby zabić nowo wyklutych wszy.

Należy poinformować lekarza, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają po 2 zabiegi z tym lekiem.

może wystąpić podrażnienie skóry. Jeśli efekt ten utrzymuje się lub nasila się, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę szybko.

Jeśli lekarz skierował na użycie tego leku, należy pamiętać, że on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadkie. Jednakże, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy ciężkiej reakcji alergicznej, w tym: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed użyciem pyrethrins / piperonylobutoksydu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent jest uczulony na I; lub chryzantemy lub ragwee; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, a zwłaszcza: zakażenia skóry.

Stała lub dysk drapanie skóry / skóry głowy może prowadzić do bakteryjnego zakażenia skóry. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpi pogorszenie zaczerwienienie lub ropę.

W czasie ciąży, lek ten powinien być stosowany tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Omów ryzyko i korzyści z lekarzem.

Nie wiadomo, czy lek ten przenika do mleka kobiecego. Przed -feeding piersią skonsultować się z lekarzem.

Jeśli lekarz skierował do korzystania z tego produktu, lekarz lub farmaceuta może już być świadomi możliwych interakcji z innymi lekami i może być monitorowanie za nimi. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkowanie każdego leku przed pierwszym konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich na receptę i bez recepty / ziołowych produktów, które możesz wykorzystać.

Prowadzi wykaz wszystkich leków z wami, i udostępnić listę z lekarzem i farmaceutą.

Ten lek może być szkodliwy w przypadku wdychania lub połknięcia. W przypadku przedawkowania, wdychanie lub połknięcie podejrzewa, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności, wymioty, biegunka, niezwykłą senność.

Nie udostępniaj tego leku z nikim, chyba że z zaleceniami lekarza.

Aby uniknąć dając wszy na inną osobę lub uzyskanie je ponownie, wszystkie nakrycia głowy, szaliki, kurtki i pościel należy prać w pralce z ciepłą wodą i suszy w suszarce (przy wysokim ustawieniu) przez co najmniej 20 minut. Te elementy mogą być suche oczyszczone, zamknięte w plastikowym worku przez 2 tygodnie lub spryskane środkiem dezynfekującym, który zabija wszy. Szczotki i grzebienie należy zanurzyć w gorącej wodzie (o temperaturze wyższej niż 130 ° F / 54 ° C) przez 10 minut, moczone w alkoholu na 1 godzinę lub wyrzucone. Meble i podłogi należy dokładnie odkurzyć.

Ludzie, którzy są w ścisłym kontakcie z zarażoną osobą, takich jak członkowie tego samego gospodarstwa domowego, powinny być sprawdzone pod względem wszy i gnid. Leczenie może być uwzględniony w celu niedopuszczenia zakażenia nawet jeżeli żywe wszy nie znajdują się na nich.

W przypadku pominięcia dawki leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od światła i wilgoci. Patrz przechowywania informacji wydrukowanej na opakowaniu po dokładnym zakresie temperatur. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące przechowywania, poproś farmaceutę. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty. Nie zamrażać. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.